Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegyük fel, hogy találtam egy...

Tegyük fel, hogy találtam egy kutyát. A chip adatok ki vannak töltve, de nem élnek. Mennyi idő után lehet a kutyát a nevemre iratni?

Figyelt kérdés

ELMÉLETBEN

Ugye kötelező x napig a tulajt keresni. Na de utána? :) higy bizonyítom, hogy kerestem a tulajt?


2019. febr. 2. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

sehogy és senkit nem is fog érdekelni

sintértelepen se várják ki sokszor a 2 hetet, előbb elaltatják

2019. febr. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha találtad, de nincs benne chip és úgy döntesz megtartod, akkor azonnal irány a doki. Oltasok, chip és már a tiéd is.
2019. febr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En ha jol tudom 14 napig vagy koteles keresni at eredeti gazdit. De ha van benne chip csak eppen mondjuk a beleirt telefonszam nem mukodik, en azert addig probalnam valahogy megtalalni (pl facebookon nev alapjna vagy akarmi), amig a lehetosegek engedik, mert sokszor van hogy a gazda hibajan kivul eltunik egy kutyus, es nem egyszer volt mar olyan sztori hogy tobb honap utan talalt egymasra kutya es gazda, mert a gazda kereste vegig, de siman van olyan hogy elviszik vsgy messzire elcsatangol az eb. Lenyeg a lenyeg chipes kutyanal en nyugodtabb lennek ha fel tudnam venni a kapcsolatot a gazdaval, es akkor meg mindig siman mondhatja hogy lemond rola, es akkor atiratom a nevemre. Ha sehogy sem talalod vagy ered el, akkor pedig marad a 14 nap.
2019. febr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Két hétig köteles vagy keresni, ha chip van benne, ha nincs. Bár az már más tészta, hogyha még chip sincs, akkor a felbukkanó "gazdijelöltek" mivel bizonyítják, hogy övék a kutya (mondjuk én max a fényképes bizonyítékot tudom elfogadni ilyen esetben). Viszont lehet én nem akarnám olyan embernek visszaadni a kutyát, aki még chipeltetni se chipeltette szóval ja, eléggé faramuci helyzet.


Hirdeted mindenhol a kutyát, állatorvosnál is megkeresteted az esetleges chipszám alapján a gazdát. Facebookon és egyéb platformokon hirdeted, és nyugodtan csinálhatsz róla képernyőfotót két héttel később, hogy két hete kiírtad, letelt a két hét és nincs semmi.


Sajnos az ilyen chipeletlen kutyák gazdái legtöbbször nem érdemlik meg, hogy visszakapják a kutyájukat, olyan körülmények vannak.

2019. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért megkell próbálni keresni a gazdát, én is két hétről tudok.


Elvileg a chip szám alapján megtudják a dokik azt is nézni melyik körzetben lett chippelve a kutyus

Lakcím?NÉv?


Ha van név és város,falu név akkor első körben ott kéne a keresgélést kezdeni. Utána csoportokba berakni.

Plakátolni,mert lehet idős emberé a kutya.


Én két éve találtam a lépcsőházunkban egy nyakörves cicát,de csak bolha nyakörv volt rajta.

Egy cicás szomszéd befogadta ideiglenesen.


Facebookon osztogattam,meg helyi csopikba. Végül gondoltam plakátolok. Kitettem 10 plakátot itt a környéken. Végül úgy lett meg a gazdi,hogy dohányboltban lévő plakátot meglátta a cica gazdájának a barátnője. Idős nénié volt a cica,fb.-ja nem volt. Ha nem plakátolok,szerintem a cica sose került volna haza,hanem a cica mentőkhöz,mert csak pár napig tudta tartani a cicás szomszédom.


Plakátolás is szerintem jó,mert nem mindenki facebookos!

2019. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!