Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chip adatok, petvetdata?

Chip adatok, petvetdata?

Figyelt kérdés

Kutyám októberben megkapta a chipet, azonban a petvetdata honlapon azt írja ki, hogy nem található a számhoz adat. Csak ez az egy adatbázis létezik?


A jövő héten más ügyben kell mennem az állatorvoshoz. Esélyes, hogy még nem töltötte fel az adatokat? Kérdezzek rá? A könyvében bent van a chipelés időpontja, a formanyomtatványt is kitöltöttük. Nem kell bűntetésre számítanom?


2013. jan. 3. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is december elején chippeltettem a kutyámat, mégsincs fent semmi a petvetdata-n... elvileg az állatorvos KÜLÖN DÍJÉRT felregisztrálja, de most akkor miért is fizettem a chippelésért?!... Ha nincs regisztrálva akkor semmi értelme
2013. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mikor a kutyus megkapta, az orvos azt mondta, regisztrálja az adatbázisba. Itt azonban nem találom, viszont már elég rég kapta, azért furcsállom a dolgot... Pláne most, hogy már kötelező a chip, nem szeretnék ok nélkül büntetést fizetni...
2013. jan. 3. 16:47
 3/11 anonim ***** válasza:
A chippelés és az adatbázisba rögzítés nem ugyanaz! Ezért nem fogsz büntetést fizetni, mert nyilván kaptál matricát, stb hogy chippelve van a kutyád:) Viszont ha elveszik és megtalálják nem fogják tudni beazonosítani ha nincs regisztrálva a petvetdata-ra így nincs értelme a chipnek sem.
2013. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a kamara honlapján fent van, hogy a chip a regisztrációval együtt annyi amennyi. Szóljatok a dokinak, hogy regisztrálja be. Ha régebben kapta a chipet akkor a reg. díj 200.- ft de ha év vége felé történt a chipezés akkor benne van a chippel együtt.

Nekem a dokim amikor chipet rak a kicsikbe másnapra már az összes regisztrálva van!

2013. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadó, elvileg igen, de pl radikális állatvédelem oldalán olvastam, hogy KÜLÖN kérik egyes jófej orvosok hogy adjmárpénzt hogy beírjam petvetdatara.
2013. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor jövő héten meg is kérdezem, hogy mi a helyzet, mert alapba nem 3500 ft-t fizettem érte, hanem többet, mint a dupláját, az meg csak fedezi a regisztrációs díjat is...
2013. jan. 3. 16:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Én tavaly februárban chipeztettem a kutyámat és 3 hónap volt mire regisztrálta az állatorvos, pedig többször is szóltunk neki telefonon. :(
2013. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtató, hogy nem én járok csak ebben a cipőben, pedig kezdtem félni, hogy aki ír, annak egy napon belül fönt volt.. Zargatom picit akkor én is, hátha.. :)
2013. jan. 3. 17:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem rögtön beregisztrálta a doki,igaz 1000.-ft-ot kért érte,számlát is adott róla...

Nem megy flottul ez a chip dolog sajna :-(

2013. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9.vagyok. Megnéztem Neked a Magyar állatorvosi Kamara honlapján az ide vonatkozó rendelkezést:a transzpanderes megjelölés után legkésőbb 10 nappal köteles a beavatkozást végző állatorvos a pet-vet data rendszerében a chipet regisztrálni.

U.i.:nézd meg, hogy a lekérdezéskor a chipszám,vagy útlevélszám van-e beállítva,fordítva nem működik,kipróbáltam.

2013. jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!