Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 és fél hetes kutyusomat...

10 és fél hetes kutyusomat hagyjam, hogy harapdálja a kezünket?

Figyelt kérdés
Nem csak az én kutyám, inkább ilyen családi kedvenc. Mindenki foglalkozik vele. Tesóm hagyja, hogy harapdálja a kezét, én viszont rászólok, hogy nem szabad. Tesóm azt mondja h hagyjam csak játszik... Szerintetek szóljak a kutyára, hogy nem szabad és mondjam a tesómnak, hogy ne harapdáltassa a kezét, vagy hagyjam a harapdálást?
2010. jún. 30. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha kicsiket harap, és nem fáj akkor játszik, de ha fájdalmas vagy túllő a célon , Sikítsatok föl 1 vinnyogó hangon, hangosan élesen, hogy megjedjena kutya

és forduljatok el, ezzel arra tanítva hogy: ,,au! ez fáj nem játszom veled''

2010. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:
Ne hagyd. Minek harapdálja? Hogy fájjon?
2010. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sosem szabad olyat, amivel később fájdalmat okozhat/fog okozni. Az a baj, hogy később a szerencsétlen állat nem fogja érteni, miért baszarintják le, mikor eddig lehetett, most meg nem lehet... ennél lehet, annál meg nem...
2010. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
Szia ... Szerintem is hagynod kellene, hogy harapdálja a kezedet, mert tényleg csak játszik. Nekem egy erős felépítésű kutyám van és neki és hagytuk kiskorában és most a fejemet belemerném tenni a szájába (ha beleférne xD ) de tényleg :) szerintem hagyd,had játszon amíg kicsi :) ha nagyon erősen harap nyilván szólj rá de ha csak harapdál akkor ne :)
2010. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!:)
2010. jún. 30. 19:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem kellene hagyni. Ez olyan, mint mikor a kicsit hagyják kunyerálni az asztalnál, aztán egyszer csak nem engedik neki, és akkor nem érti miért, eddig lehetett. Vagy hagyják nagyként is kivéve, ha vendégek vannak, akkor meg még jobban nem érti.


Amúgy márcsak a vendégek miatt is le kellene szoktatni róla, én sem örülnék, ha az ismerőseim kutyája azzal kedveskedni, hogy harapdálja a kezemet. Meg szerintem ők sem örülnének, ha az én kutyám ezt csinálná. Vagy gondolj bele, hogy valami gyerekkel csinálja ezt, ha fáj, ha nem fáj megijed, az szülei is kiakadnak stb.

2010. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a gumi labdát kell harapdálni és nem a kezemet. én vagyok a falka vezér engem nem haraphat. ha verekszünk a szájába veszi a kezemet/karomat/lábamat (:D) és kicsit megszorítja, nagyon picit, de nem fáj. csak játszunk. amikor kicsi volt akkor még nem tudta mi fáj, mi nem és gyakran erősebben megharapott. ilyenkor mindig felordítottam, és abbahagytam a játékot. hamar megértette és már tudja meddig lehet elmenni.

fogócskázni is szoktunk, kicsinek még erős volt benne az ösztön, hogy elkapja a lábamat/ kezemet, de akkor is az előző technikát alkalmaztam és már tudja, hogy elég ha megérint az orrával és akkor én leszek a fogó:D

2010. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó. Akkor majd rászólok ha harapni akar. :) Köszi a választ.
2010. jún. 30. 19:23
 9/12 A kérdező kommentje:

Úgy értem utolsó előtti :D

Az utolsónak is nagyon szépen köszönöm :) Akkor majd csak bizonyos keretek között engedem...

2010. jún. 30. 19:24
 10/12 anonim ***** válasza:

egy 10 hetes kutyánál ez a falkavezérség még nem annyira téma.kisbaba nincs falkasorrend.

A kezedet harabdálhatja,mert tapasztalatokat gyűjt, ha nem tanítod meg neki hogy mi az ami fáj nem fogja tudni.

A legelső válaszolónak igaza volt abban, hogy ha túl nagyot harap érdemes élesen megnyikkanni, kb hasonló hangon, mint amit a többi kiskutya ad ki magából ha már fáj neki.Ebből érteni fogja, hogy ez már sok.

A harapdálás egy idő mulva abbamarad,vagy legalabbis csökken, ha nem hagyja abba, olyan 5-6 hónapos korában érdemes rászólni hogy nem szabad, akkor már meg is érti.

2010. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!