Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik kulturált jogi útja,...

Létezik kulturált jogi útja, hogy a szomszédomtól a kutyáját elvegyék? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A szomszédom kutyája már legalább 4-5 éve itt van és amióta az eszemet tudom, egész éjjel ugat. Most van lassan éjjel 2 óra és 23 óta megállás nélkül ugat. Már komolyan mondom, kezdek megőrülni tőle. Minden éjjel ez megy.


A szomszéd nem foglalkozik a kutyával. Nem viszi sétáltatni, bezárva van egy kb 7*7 méteres területre a kutya és ugat, ugat, ugat. A szomszéd nem nevelte meg, eleve másfél éves volt a kutya, mikor ide került. És nem is nagyon tesz bármit a kutya érdekében, hogy ne ugasson, pedig már többször szóltunk neki, hogy zavaró. Ami még rosszabbá teszi a dolgot, hogy közös az udvarunk, mert ikerházban lakunk.


Pár videót is csináltam róla, afféle bizonyíték képpen. 11 videó alig 2 hét alatt és nem az összes éjjel volt.

[link]


Egész egyszerűen kezdek megőrülni, konkrétan a düh miatt, hogy mi a tökömért ugat egész éjjel. De elsősorban akkor ugat, amikor a szomszéd nincs itthon, de éjjel ettől függetlenül ugat.


Létezik bármiféle megoldás erre? Hangszál átvágásához, amikor éppen nem vet szét a düh az ugatástól, nincs szívem és tudtommal állat kínzásnak is minősül. Ezen kívül elektromos nyakörv, amit még találtam (nevelésén kívül, nekem a szomszéd kutyáját helyette megnevelni se időm, se kedvem), de az meg drága.



2019. febr. 3. 01:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ázzeg! Lattam, több videó is van. Sajnos egyértelműen a tulaj "Öti" a hibás. Odavesz egy állatot aztán telibeszarja, hogy annak is volnának igényei. Velahogy jó lenne beszélni Ötivel, hogy túl azon, hogy getzchy idegesítő, az állat szenved ettől. Lehet, hogyha nagyobb a mozgástere, többet van vele foglalkozva, akkor nem lenne ez a szorongó ugatás. Nekem ez a régi, ismeretterjesztőcsatornás kutyásműsorokban felvázolt szeparációs szorongás kiváltotta ugatásra emlékeztet, nem pedig sima házőrzésre.
2019. febr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A kutya ugat, meg nyüszít, meg több módon is kommunikál, de az nem normális, hogy állandóan ugat, az már a gazdi hibája.


Amúgy a kedves szomszédod süket, hogy őt nem zavarja? Hozzám is hasonló korúan került a kutyám, aztán mégse csinál zajt, több közvetlen szomszéd csak akkor vette észre, hogy kutyám van, amikor meglátták velem, és ez egy több, mint 40 éves panel, szóval azt is hallom, ha az alattam lakó tévére alszik el mondjuk. Az én kutyám tényleg csak akkor hallatja a hangját, ha "mondanivalója van", ok nélkül nem.


Békésen ez nem hiszem, hogy menni fog, bár a kutyát bántani nem kell, mert nem ő a hibás, hanem a gazdi. Kihívhatod a rendőröket, jelentheted a jegyző felé, esetleg valamelyik állatvédő szervezetnek is, fajtamentők, menhelyek, hogy van itt egy problémás kutya, és talán a gazdája nem a megfelelő ellátást biztosítja neki.

2019. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Akkor ugat sokat, amikor nincs itthon a szomszéd. De ha itthon van, akkor is ugat, csak kevesebbet. És a szomszéd minden második héten ugye délutános és hétvégén rendszeresen nincs itthon, még éjjel sem. Tehát ő vagy nem hallja vagy csak nagyon keveset. Ez is mutatja, hogy mennyire nincs foglalkozva a kutyával, hogy alig van itthon. Ma reggel hazajött, már megint nincs itthon, a kutya meg egyedül van.
2019. febr. 3. 14:01
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A többi szomszéd nem panaszkodik? Ha többen jeleznétek a problémát, talán jobban odafigyelnének rátok.

Nekem ugatós kutyám van, de ő jelez, ha van valami, ok nélkül nem hisztizik.

A szóban forgó kutya viszont egyértelműen unalomból, frusztráltságból ugat, nem azért, mert őrzi a házat.

2019. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
Jók az öregasszony magyarázik videóid.."majd ha megkapom a nyugdíjat,mert te nem fogod elkölteni a nyugdíjamat a kµrváidra,haver" :D:D
2019. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a szomszédok panaszkodnak e neki vagy zavarja e őket. Az egyik szomszédunk hasonlóan nem egy tipikus jó szomszéd szintúgy, lehet őt abszolút nem érdekli.


#15: Hát... Öhm, köszi. :D

2019. febr. 4. 22:39
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtam, zavaró hanghatás miatt birtokvédelmi eljárást indítani, sajnos ahhoz is 2 tanú kell. A videó nagyon jó hogy van, sokat segít, de úgy tudom, nem helyettesíti a tanúkat. Meg x ezer ft-ot illetékbélyeg, nem tudom mennyibe kerül, de a lényeg, hogy ha más szomszéd nem hajlandó tanúskodni, (vagy legalább aláírni tanúként) akkor nem tudod elindítani a folyamatot.
2019. febr. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
És tanú csak szomszéd lehet? Nem hívhatok át valakit, aki látja és hallja, hogy ugat, esetleg rögzítjük is bizonyíték képpen, hogy itt volt és tanú?
2019. febr. 5. 21:00
 19/20 anonim ***** válasza:
Miért nem jó a szomszéd?Nem csak ez az egy szomszédod van talán!Meg nem muszáj szomszádnak lenni csak lakjon a környéken és hallja az ugatást!
2019. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hallani biztos, hogy halják, csak nem sokat beszéltem eddig a szomszédaimmal. De akkor a lényeg, hogy környékbeli kell legyen.
2019. febr. 5. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!