Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg őket, hogy...

Hogy győzzem meg őket, hogy de igenis én szeretnék kutyát, csupán kulturált helyről?

Figyelt kérdés

A szüleimmel nem régiben jártunk egy tenyésztőnél, de eléggé csúnya körülmények közt tartották a kutyákat és én így nem akartam. A szüleim ki vannak akadva, hogy most miért nem kell nekem nem is gondolom komolyan. Egyébként border colliet, szeretnék. Van 100 ezer foritnom saját pénzből gyűjtve és mindent egybe számítva kijön maga a kutya, ház, felszerelések és kaja is.

17/L


2010. júl. 22. 11:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Ennyi pénzből csakugyan kijön egy normális helyről vásárolt kiskutya.Mondd meg a szüleidnek,hogy mivel a kicsiket nem megfelelő körülmények között tartják,később különböző,akár egész életen át tartó betegségeik lehetnek,amit nyilván ők sem akarnak-márcsak azért sem,mert a kezelések ára messze meghaladná a kutyus árát.Ez éppen azt bizonyítja,hogy komolyan gondolod a kutyavásárlást és felelősségteljes gazdi leszel.
2010. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%

Mi a gond most végülis???? Inkább egy hivatalos tenyésztőtől vedd meg, mint egy putriba élő cigány embertől....

Gondolom akkor nem tetszett meg egyik kutyus sem, ha a körülmények alapján döntöttél.... Én hoztam már el kutyát olyan-de olyan helyről hogy azt el se tudod képzelni. És nem a helyet néztem, hanem a kutyát. Megszerettem, megtetszett és már csak az is ösztönzött hogy elvigyem arról a rossz helyről.

2010. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Lilu tökéletesen megfogalmazott mindent, amit én is akartam írni. Annyit tennék hozzá, h normális tenyésztőtől tényleg 100ezerből jön ki a kiskutya - de sztem a felszerelések már nem férnek bele.

Én 18/L vagyok, 3 éve spóroltam.. nálunk én fizettem a kutyát (ő is ennyi volt), anyu a felszerelését. Sztem ha van rá lehetőséged, köss te is vmi hasonló megállapodást a szüleiddel :)

2010. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy szerintük nem gondolom komolyan, nem vagyok elég felelősséggel, hogy csak úgy válogatok a helyek közt. Mert elvittek ehhez a tenyésztőhöz, de se a fickó, se a kutyái és maga a körülmény ahogy éltek nem tetszett és ez tesz keresztbe a szüleimnek, hogy is mondjam, szerintük válogatós vagyok, és ha már így válogatok a helyek közt mi lesz később a kutyával, hogy még sem tetszik, de nem értik meg, hogy nekem a hellyel volt problémám. Nem tudom őket meggyőzni :S
2010. júl. 22. 11:45
 5/18 anonim ***** válasza:
Mért nem választasz te helyet? 17 éves vagy, megvan a pénz, hát vedd fel a kapcsolatot egy jó tenyésztővel, kérj időpontot és ülj fel a buszra. A szüleidnek meg mond meg hogy a te pénzed, a te kutyád hagyj dönthesd el te mit akarsz...
2010. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ezt is én találtam, hirdetések közt találtam és email-eztem vele, és aztán megbeszéltünk egy találkozót, de álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen helyen kötök ki. Sajna azért az nem úgy van, hogy megveszem a kutyát és hazaviszem, mivel azért még otthon lakom a ház mindennel együtt a szüleimé, ha tőlük nem kapom meg az engedélyt a kutyára akkor nem is merek haza vinni, mert még netán odaadnák valahová, mert nem engedték meg :/
2010. júl. 22. 11:56
 7/18 anonim ***** válasza:
11:42es vagyok. Pont ettől vagy felelősségteljes, hogy nem mindegy, honnan hozod el!
2010. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ne hirdetéseket nézz, a jó kenneleknek honlapjuk is van. Nézegesd végig a holnapokat, vagy azok közt sem találtál?
2010. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nézem folyamatosan nem is az gond, hogy nem találok... csak a szüleim engedély kell :S
2010. júl. 22. 12:10
 10/18 anonim ***** válasza:

[link]

nekik pl. most vannak kiskutyáik

2010. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!