Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen felszerelést, tápot...

Milyen felszerelést, tápot vegyünk egy hamarosan hozzánk érkező 8 hetes kutyusnak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy ilyen picinek milyen fekhely a legjobb? Hogy ne hiányozzon a mamája, lehet mellé tenni valami plüsst vagy ilyesmit? Mik azok a holmik amiket ilyenkor érdemes megvenni már? Játéknak mi a legjobb? Nem volt még kölyökkutyánk. Linkeket is küldhettek!

2019. febr. 3. 22:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
A legfontosabb, hogy mindent pakoljatok el ami rágcsálható, azt is amiről azt gondoljátok, hogy nem az :)
2019. febr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha tudjátok, hogy kb.mekkorára fog nőni, akkor érdemes egy akkarát venni, hogy felnőtt korában is kényelmesen elférjen benne. Mi ilyet használunk, ebben van még egy párna és egy pléd. Azért gondolom hasznosnak, mivel a műanyag könnyen tisztítható. A párna huzata levehető, erre érdemes figyelni, mivel könnyebb tisztítani.

[link]


Mindenféleképpen junior tápot vegyetek. Én britre esküszök, szerintem ár-érték arányban az egyik legjobb. A lényeg, hogy minél magasabb legyen a hústartalma. Ha tenyésztőtől hozzátok, akkor érdemes abból a tápból kérni, amit ő is adott nekik, könnyebb lesz átállni utána egy másikra, ha fokozatosan kevered őket. A hirtelen tápváltás megviselheti a gyomrát.


Plüsst tehetsz mellé, de figyelj, hogy ne legyenek rajta pl.gomb szemek, simán lenyelheti.


Játékokból érdemes szerintem minimum egy labdát és egy kötelet venni. De persze minél több annál jobb, kiskorukban főleg, ugyanis jobb ha azt használják rágcsálásra, mintsem a kedvenc cipődet.


Alapok még az inni és ennivalós tál, nyakörv és póráz (nem felxi). Elsőre elég egy olcsó, nem annyira márkás termékeket választani, úgyis gyorsan kinövi.

2019. febr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nem tenyésztőtől lesz, de fajtiszta golden retriever. Persze a rágcsálásra "felkészültünk", amennyire lehet. A kutyus, míg nagyon pici a télikertben lesz, ami fűthető. Persze a házba is bejöhet, csak egy lengőajtó választja el, de ott lesz az ő kis kuckója. Köszönöm mégegyszer a sok hasznos tanácsot!
2019. febr. 3. 22:38
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Fajtát tudsz mondani, úgy sokkal egyszerűbb linkelni is. Nem mindegy, hogy egy teáscsészényi kutya jön hozzátok vagy egy dándog baba. 😉


Amúgy fekhelyből olyat vegyetek, amiben nagykorában is elfér. Nyakörv, póráz - lehet sima textiles, nem kell drága, bőr egyből, hamar kinövi, leamortizálódik. Rágókák, labda, tálak. Kaja: fajtatáp legyen? RC-nek, Eukanubanak ismerek sok fajtatápját, de talán a legjobbak közt van az Orijen, Acana, Brit, Eukanuba, The wolf of wilderness...

2019. febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, közben írtál fajtát 😉
2019. febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ne tenyèsztőtől veszed a kutyát, akkor nem FAJTATISZTA kutya lesz, csak egy beteges, szaporított fajta jellegű keverék!

Inkább most adj ki rá 100 000-rel többet, mint utána 2 év alatt félmilliót. Tudom miről beszélek, állatorvosi asszisztens vagyok, és kb az összes betegünk ilyen szapis kutyákból áll.

2019. febr. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
El se hozd az a kutyust, vagy készülj fel rengeteg egészségügyi problémára, állatorvosi költségre... ilyen agyonszaporított divatos fajtát végképp nem szabad venni máshonnét, csak megbízható tenyésztőtől!
2019. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én csak ennyit fűznék hozzá:

[link]

2019. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
húúú ha nem tenyésztőtől el se hozd, nagyon betegesek a szapis goldik..rossz idegrendszer, túlzott agresszió félénkség,epilepszia,diszplázia...
2019. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
NEM szaporítótól hozzuk a kutyust és még csak nem is vesszük, hanem kapjuk ingyen. Nem kell nekem esni. Néhány házzal arrébb az utcában van egy fiatal házaspár, akiknek van egy szép goldija (lány). Van egy jó barátjuk, akiknek meg van egy fiú. A srác megkérte őket 3 napra vigyázzanak a kutyusra. Elvállalták, a fiú kutyus kennelben volt, de sajnálták egész nap bezárni így elvitték mindkét kutyust futkározni. Mint kiderült nemcsak futkároztak... Azt mesélték ők döbbentek meg a legjobban, mikor az állatorvos megállapította az övékről, hogy vemhes... Felelőtlenek voltak, de nagyon szeretik, gondozzák, ápolják a kutyájukat. Az "apuka" gazdija is. A kölykök is csodaszépek, egészségesek. A többi picinek is megvan a gazdija, elajándékozták a rokonoknak, ismerősöknek (csak 5 volt) Tőlünk is megkérdezték, belementünk. De első utunk úgyis az állatorvos lesz. Ja, és amint lehet ők is ivartalanítják. Nem akarnak több meglepit... ;)
2019. febr. 4. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!