Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutyám...

Normális, hogy a kutyám halála miatt minden miatt bűntudatom van?

Figyelt kérdés

Pénteken altatták el a kutyámat, öreg volt, és napról napra romlott az állapota.

Azóta persze nem nagyon tudtam túltenni magam ezen, és feltételezem ez még 1-2 hétig így is marad.

Őszintén szólva minden olyan eszembe jut amikor nem voltam jó hozzá.

Nagyjából 3-4 nap alatt épült le teljesen, addig semmi nem látszott rajta, jó volt az általános állapota a korához képest.

Még ez a 3-4 nap előtt talán az utolsó napon amikor önmaga volt, bepisilt amiért pár órára kizártam a szobámból.

Rövid időn belül visszaakart jönni, és rákiabáltam amitől nagyon megijedt, és el is vonult.

Az altatás miatt is úgy érzem mintha elárultam volna mert ő mindig velem akart lenni, mindig itt volt mellettem a szobában, itt várt, örült ha hazajöttem.Tudom,hogy helyes döntést hoztam, de mégsem érzem úgy.

Nem csak itthon, de a munkahelyemen is minden szabad percemben amikor el tudok vonulni sírok miatta, nem tudom megnézni a telefonomban a róla készült képeket mert szó szerint fizikai fájdalmat érzek, alig pár napos képek, és még minden rendben volt.

Alapvetően egy racionálisan gondolkozó, felnőtt ember vagyok, és most mégis annyi butaság jut eszembe, hogy miért nem voltam hozzá elég jó.


Van másik kutyám, de ő teljesen más, ő nem kötődik ennyire szorosan hozzám, ő nem szereti ha dédelgetem, bár őt is szeretem, de most nem tud segíteni.


Halt már meg kutyám, igaz akkor gyerek voltam, és az is fájdalmas volt, de én mindig azt vettem észre, hogy az emberek nem annyira értik meg ha valaki napokig siratja a kutyáját.Bevallom, én sem tudtam soha sem átérezni mások fájdalmát ilyen mélyen, és emiatt úgy érzem, hogy nem tudna senki sem segíteni.Vagyis inkább úgy mondom,hogy nem akarok ezzel problémámmal az ismerőseimhez fordulni.

Viszont bármilyen jó tanács érdekelne, ami segíthet ilyenkor, hátha bejön valamelyik.


2019. febr. 4. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Részvétem, és ne legyen bűntudatod. Néha meg kell hozni ilyen nehéz döntéseket, mert rosszabb, ha hagyjuk szenvedni.

Egyébként tudom, mit érzel, majd enyhül idővel.

Én kicsivel több, mint 1 éve vesztettem el egy nimfapapagájomat, akit tojás kora óta ismertem, és nálam nőtt fel, 9 és fél éves volt, nagyon sokáig rejtegette a baját, aztán egyszer csak nőtt egy daganat az egyik szárnyán, rutinműtét, de legyengült addigra annyira, hogy a műtét után egy félrenyelésbe belepusztult. Én sem tudtam az első pár napban visszatartani a könnyeimet, de lett utána két másik nimfám párban, akik enyhítették a hiányt. Érdekes egyébként, valahogy mindig kifogom a többiektől eltérő madárkákat, a mostani párocskám fiú tagjának az egyik karma nem kampósan nőtt, hanem egyenesen, mint egy tőr, de semmiben nem akadályozza egyébként.

2019. febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ez a gyász része. Sajnos csak a szokásos sablon duma jön, amit általában mindenki utál, aki ilyen szörnyű esetekben érintett. "az idő majd mindent megold"

Ne túráztasd magad ezen. Pár rossz tett, szó miatt ne legyen bűntudatod. Egész életében valószínűleg nagyon jól bántál vele. Kölcsönösen szerettétek egymást, talán feltétel nélkül. Őrizd meg az összes szép emlékét, és élj ezzel.

2019. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy éve ment el a kutyum. Nem volt fiatal, 10+, de még élhetett volna, nagyon hirtelen történt, szinte egyik napról a másikra. Nekem borzasztó bűntudatom volt utána, mert az utolsó nap nem voltam vele, munkából hazaérve már aludt. Nagyon sokáig bennem volt, hogyha észreveszem az apró jeleket, ha nem megyek aznap dolgozni, ha korábban hazaértem volna...

Eleinte borzasztó sokat sírtam. Mostanra már meggyászoltam, de nagyon sokszor hasít belém a hiánya. Néha még szinte hallom az üdvözlő ugatást, ha hazamegyek, vagy a hóesésről az jut eszembe, mennyire élvezte az ilyet, és hasonlók.

De már könnyebb. Közhely, de csak az idő segít.

Nekem volt ismerősöm, aki azt mondta a kutyum halála után, hogy benne évekig megmaradt ez az üresség, és végül akkor múlt el, mikor lett egy másik kutyája.

Hogy nekem mi segített... nos, én sokat bőgtem, persze nem mások előtt. Pl. volt egy kutyás könyv, amit nem akartam korábban elolvasni, mert tudtam, hogy sírós (a négyéletes, amiből film is lett), akkor nem is tudom hogy, de a kezembe akadt, és egy nap alatt elolvastam mindkét kötetét. És végigbőgtem az egészet, de akkor segített "tisztulni". Melóhelyünkön van egy nagyon hasonló kuty, mindig jön a gazdájával dolgozni. Szokott jönni simire, akkoriban érezhette, hogy baj van, mert ha meglátott rohant oda. Ez egy olyan gesztus, amit ember nem adhat, és jó volt, bár utána mindig bevonultam az irodába bőgni... még hetek múltán is, mikor azt hittem hogy már jobban vagyok.

Meg párom javaslatára befogadtunk egy cicát (direkt nem kutyát, csak hasonlítgattam volna), viszonylag kevés idő után, ez is jó figyelemelterelés volt. Ég és föld a két állat, sokszor hiányzik mellette is, de nem bántam meg. Főleg, hogy mentett cica, embergyűlölő mufurc volt, megharcoltam vele, de itt alszik a párnámon. :)

De a kutyum a mai napig hiányzik.

2019. febr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Milyen kutya?
2019. febr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!