Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hülyén, fog hangozni,...

Lehet hülyén, fog hangozni, de: Lehetséges, hogy jobban ki jövök a kan kutyákkal, mint a szukákkal?

Figyelt kérdés
Volt/van kan és szuka kutyám is. Nem kaptak különböző nevelést, ugyanúgy szeretem mindkét nemüt, mégis jobban hallgatnak rám és látszólag jobban szeretnek a kan kutyáim. Létezik ilyen? Vagy csupán véletlen? (Jelenleg 4 kutyám van, 2 kan, 2 szuka)

2019. febr. 5. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így vagyok, nem hülyeség. Voltak nálam befogadott szukák is ideiglenesen, egyikkel sem találtuk meg a közös hangot. Itt sokan azt mondják, hogy a szukák simulékonyabbak, könnyebben kezelhetőek. Biztos van benne valami, de én teljesen az ellenkezőjét tapasztalom. A szukáim mindig hisztisebbek, akaratosabbak, pörgősebbek voltak és kevésbé vágytak a szeretgetésre, bújásra. A kanjaim mind az első perctől kezdve jöttek utánam, engedelmesebbek voltak, könnyebb volt velük tanulni, játszani és ezerrel bújtak, imádtak az ölemben henyélni. Rengeteg olyan fajtajellegū, keverék megfordult már itt, amiknél kifjezetten szukát javasolnak elsőre, (pl.husky,akita,csau....) de valahogy nálunk ez fordítva van :D Szerintem lehetséges, a kérdésre válaszolva.
2019. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hovarju ***** válasza:
100%

Lehetséges. Én is hasonlót tapasztaltam. Volt kan és szuka kutyám is.

Nálam a fordítottja igaz, én a szukákkal találtam meg hamarabb a közös hangot.

2019. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok, és mindég a kan kutyákkal szeretek foglalkozni. Sokkal okosabbak, együtt működőbbek. Kiállításon is jól lehet velük kommunikálni. Hallottam olyat, hogy az ellentétes nemű gazdát jobban elfogadják.
2019. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 komis1 ***** válasza:

Olyan ez, mint amikor azt mondják, hogy a kisfiúk anyásak, a kislányok meg apásak. Ellenkezò nemű gyerek jobban kötődik. Nyilván ez nem 100 %-ban igaz, de azért van benne valami.

Ugyanilyen régi kutyás igazság, hogy a kan kutyák jobban kötődnek a női gazdihoz, a szukák meg a férfihez.

2019. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!