Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a kutyát,...

Hogyan vegyem rá a kutyát, hogy kijöjjön sétálni?

Figyelt kérdés

Jelenleg a barátnőm családjánál lakok (légyszi, ne ezen akadjatok fenn, ez egy ideiglenes megoldás, és egyébként a kérdésem szempontjából nem annyira jelentős) és van egy kutyájuk, bent a lakásban, akivel naponta 4-szer ki kell menni sétálni, hogy elvégezze a kisebb-nagyobb dolgait. Természetesen én is kiveszem ebből a részemet, amíg itt lakom. A probléma az, hogy ha én hívom a kutyát, van hogy meg sem mozdul és az istenért nem akar kijönni. Amíg mások otthon vannak, addig ez rendben is van, ők hívják, ha nem hallgat rám, aztán kimegyek én. De ha egyedül vagyok , akkor nagyon idegesítő, főleg ha utána dolgom is van, mert nem tudok várni fél órát, amíg a kutya képes felemelni a seggét. Felemelni nem tudom. Már megpróbáltam, de olyankor morog, és már kicsit meg is kapott így. Még kajával sem tudom kicsalogatni, ilyenkor csak fekszik a kis párnáján és nem hajlandó megmozdulni.

Soha nem ártottam egyébként neki, és egyébként a kutya "szeret" engem, tehát odajön gyakran hozzám, ha simogatok, ha hazárek ugyanúgy körülugrál, mint a többieket.

Tudom, hogy az a lehet probléma oka, hogy engem nem ismer kis kora óta. Elég idős kutya, már 9 éves.

Nem tudtok esetleg valami tanácsot adni, hogy mivel érhetném el, hogy hallgasson rám? Mert ez így azért elég idegesítő, séta nélkül meg nyilván nem hagyhatom itthon, mert akkor összepisilja/kakilja a lakást. Légyszi ne azt írjátok, hogy költözzek el. Tervben van, de egyenlőre több ok miatt sem tudunk.

Azt is tudom, hogy a kutyákhoz türelem kell, de ha minden jól megy, 4-5 hónap múlva költözünk, tehát a türelemmel itt nem megyek sokra. :D Tudom, kibírható ez a kevés idő így is, de azért örülnék, ha valakinek lenne valamilyen tanácsa a számomra. :)


2019. febr. 5. 16:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, igazából, most vettem észre, hogy sokkal rövidebben, lényegretörőbben is leírhattam volna. :D
2019. febr. 5. 16:09
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
9 éves kutya. Logikus, hogy nem fog rád hallgatni. A párod dolga lenne.
2019. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 igen ezt értem, de viszont a hosszú idő alatt megvan neki is a "napirendje", hogy mikor jár ki wc-re. Van, hogy velem ilyenkor sem hajlandó, csak akkor, amikor már nagyon kell neki és nyüszít az ajtóban. Csak nekem sajnos ezt nincs időm mindig megvárni.
2019. febr. 5. 16:20
 4/10 A kérdező kommentje:
És miért lenne a párom dolga? Az egész család felváltva csinálja, én miért ne venném ki a részem, ha egyszer én is itt lakom?
2019. febr. 5. 16:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazából ezt a "vezérnek" kellene megtanítania, hogy te is a kutya fölött állsz a "falkában", és rád is hallgatnia kell. Jutalomfalattal próbálkoztál már? Amúgy 1-1 alkalommal én bent hagynám, ha nem jön, aztán bünti, ha becsinál, lehet, hogy hamarabb megtanulná, hogy nincs kényeskedés.
2019. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mekkora méretű a kutya?

Beszerzel egy vászon szájkosarat a méretében. Csak megtudod oldani, hogy rávarázsolod. ha rajta van, paszírozz a szájába pár neki kedves jutalomfalatot. Ezek után felszereled rá a pórázt, miegymást és kivezeted. Kint leveheted a kosarat róla. ha hazaértetek, mielőtt leveszed a felszerelést, próbálj ismét egy-két jutalomfalatot adni neki.

2019. febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen értem én, hogy a vezérnek kell megtanítania, a kérdés csak az, hogy hogyan. Nem tudom, mit szólnának, ha benthagynám, de szerintem nem örülnének neki, viszont a jutalomfalatokat mindenképpen meg fogom próbálni.

Köszönöm szépen, és várom a további válaszokat! :)

2019. febr. 5. 20:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a jutifalat nem válik be, akkor egyszer hagyd bent, ha játssza a főnököt, és ezt mondd meg a barátnődéknek is, hogy ha becsinál emiatt, akkor legyenek partnerek abban, hogy a kutya tudja, hogy ebben a falkában az utolsó hely az övé. Most azért nem engedelmeskedik neked, mert téged nem tisztel feljebbvalójaként, úgy gondolja, hogy ő fölötted áll. Ez nem jó.
2019. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vegyel magashangon csipogo kis gumiallatkakat kulonbozo hanggal.

Vegyel pirospontot mutato kis ceruzat.

Jatsszal vele otthon : labdazas,kotelhuzas.

De vannak egygazdas kutyak: orzovedok altalaban csak a gazdansk fogadnak szot.

2019. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, meg fogom próbálni az ötleteiteket. :)
2019. febr. 9. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!