Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki az udvaron tartja a...

Aki az udvaron tartja a kutyàjàt, és nem viszi sétálni az mind àllatkinzó?

Figyelt kérdés
Sokat olvasok itt ilyenekről, meg hogy a kutya napi 2-3 óra törődést igényel.. egy kis vàrosban lakom, nem falu. De itt az emberek 90%-a az udvaron tartja a kutyàt, séta nélkül. De mondom azt is, hogy szinte lehetetlen kutyàt sétàltatni, mert ugye a többi kutya a kerítésen belül megőrül ha idegen kutyàt làt. Nos igy folyamatos csaholásba szerintem nem sok mindenkinek van kedve sétàlgatni.
2018. dec. 30. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Én is kisvárosban lakom. Fogom minden délután a németjuhászomat, és a nagy ugatás közepette kisétálunk egy rétre, ahol el tudom engedni és tud futkározni. A sétának nem az a lényege, hogy a házak között pórázon andalogjunk.


Az a baj a kertben tartott kutyákkal, hogy egy idő után minden kintről jövő ingerre agresszívan reagálnak, például a járókelőkre, más kutyákra. A unkára tenyésztett, vagy dominanciára hajlamos kutyák pedig a foglalkozás hiányától még a saját gazdájukat is megtámadhatják. Nagyapám a németjuhászát ezért altatta el, mert életében nem vitte kapun kívülre, az utolsó évben pedig még meg is kötötte, az pedig rátámadt.


Én igyekszem minél kevesebbet sétálni a házak között, a lehető legrövidebb úton kijutni a rétre, vagy a másik irányban ott van pl a Tisza, oda is lejárunk. Régen biciklivel mentünk, az még gyorsabb volt, de sajnos ma már nem bírja a kutyám. De ide a rétre pl sokan járnak ki kocsival is. Meg kell találni az ilyen helyeket.

2018. dec. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Igen, szerintem azok. És az embertársaikkal is megtennék, sőt meg is teszik, amikor tehetnék, hogy bezárják a másikat.
2018. dec. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk az utcában sok az önsétáltató, így már csak azért sem viszem ki itt a kutyáim sétálni. Berakom őket a kocsiba és kimegyünk velük a környező mezőkre.

Régen naponta vittem őket, most sajnos egészségügyi okokból csak heti 1-2 alkalommal van erre lehetőség, emiatt iszonyú bűntudatom van.

Szerintem a sétáltatás az ugyanolyan alap a kutyatartásban, mint az, hogy megeteted vagy elviszed orvoshoz ha kell.

Ez nem kedv kérdése. Kutyát nem kötelező tartani, de ha valaki így dönt akkor a minimumot legalább adja meg neki.

2018. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

El lehet vinni kocsival messzebb, ahol lehetne sétálni, de mindegy, mivel aki szereti a kutyáját és nem csak divatból vagy dísznek, vagy kihasználásra tartja, az megoldja úgyis. Hogy mi számít állatkínzásnak, az egy dolog, az meg egy másik, hogy a kutyának mi a jó.

Aki szereti a kutyáját, az a kutya érdekeit nézi és örömmel foglalkozik a kutyájával, nem azért, mert az úgy kötelező, hogy napi 2 órát sétálsz vele, meg napi1-et játszol és így tovább, De mondhatnám az etetést is, az sem kötelező és nem állatkínzás, ha tescos tápot meg egy tál tejes kenyeret bszol a kutya elé, de a kutyának nyilván nem jó.

2018. dec. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem feltétlen. Nálunk is örjöngenek a kutyák, mert a sok paraszt csak tartja a kutyát, de nem foglalkozik vele. A hab a tortán, amikor a kaput se zárják és kirohannak. Nem egyszer kellett visszafordulnunk, mert véresre tépték egymást a kutyák. Így a kutya érdekében felhagytunk a sétákkal.
2018. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Nekünk kinti-benti kutyáink vannak. Amikor ki akarnak menni, akkor kimennek, de hiába van 1400 m2-es telkünk amit teljes egészében bejárhatnak, azért a sétát még igénylik. Sajnos mi is pont úgy vagyunk, ahogy az egyik válaszoló is írta. Kis településen élünk, a falusi embernek pedig szokása szabadjára engedni a kutyáit, lófráljanak csak kedvükre, és sétáltassák magukat. Így nálunk is marad az autós megoldás, ha sétálni visszük. De így nekünk sincs lehetőségünk napi szinten menni, pedig jó lenne. Habár, ha az ember naponta nem is viszi el, nem akkora tragédia (feltéve persze, hogy a kutya nem egy energiabomba), de mondjuk kétnaponta mindenképpen jó lenne.

De azért amit kérdeztél, az még nem az állatkínzó kategória. Mert ha a sétálás hiánya már állatkínzásnak minősül, akkor az mi, amikor valaki éhezteti, veri, méteres láncon tartja a kutyáját?

2018. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem nincs kutyàm, mert nem lenne időm rà. Bàr gyerekkoromban volt, sétàlni is vittem, de nem minden nap. Nem volt a hàzba sem beengedve, mégis nagyon boldog volt szerintem és nagyon szerettük egymàst. Suli utàn a kapuban várt minden nap. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy szerintem nem csak az a kutya a boldog akit napi szinten hurcolàsznak, vagy a gazdàja àgyàban alszik. Irta itt egy kérdező nem olyan régen hogy milyen kutyàt vegyen a picigyereke mellé. Valaki azt irta neki, hogy a kutyàt akkor is vinni kell sétàlni, le kell mozgatni ha a gyerek beteg. Na mondjuk én inkàbb ezt a fajta kutyatartàst tartom màr betegesnek. Màr nem is kutyaként néz sok ember arra az àllatra, hanem az ember sőt gyermek felé rendeli.
2018. dec. 30. 17:14
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

# 7 - Márpedig bármilyen betegesnek is gondolod, a kutyát igenis le kell mozgatni minden nap. Ez nem feltétlenül sétával érhető csak el. Udvaron belül játékkal is. De igenis kell a törődés a kutyának. Ezért írtam előzőleg, hogy nem katasztrófa, ha nem mennek minden nap sétálni, de a fizikai, szellemi fárasztás akkor is szükséges! A kutyának is vannak energiái amiket le kell valahogyan vezetnie. Ha ez nincs meg, akkor jön az, hogy a kutya keres valamit, amivel levezetheti. Ez lehet ásás, rombolás, különféle holmik szétrágása, szökés, minden egyes járókelő, autó, vagy udvarba berepült bogár megugatása. Aztán meg a gazdi van kiakadva, hogy mit kezdjen a kutyájával, mert ilyeneket csinál, és egyszerűen nem érti meg, hogy azért mert a kutya unatkozik, energiája meg van bőven hülyeségekre. Aki ezt nem fogja fel, annak valóban nem kell kutya. Tehát igen, gyerek ide, vagy oda, ha nem fér bele az időbe kisgyerek mellé a kutyával való foglalkozás, akkor inkább ne legyen kutya. Azt pedig szerintem nem lehet órában behatárolni, hogy mennyi időt kell foglalkozni a kutyával/nap. Mindegyiknek más az igénye.

Számtalan ilyen kérdést tettek itt már fel, és nem hiszem el, hogy ez még mindig téma. Te most kicsit "hátulról jöttél", de lényegében te is egy újabb olyan ember vagy, aki szerint a kutya csak úgy kerti dísznek való, és nem baj, ha nem foglalkoznak vele. Szomorú, hogy még mindig nem értik sokan, hogy a kutya társállat, és igényli az ember közelségét, társaságát.

2018. dec. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk amiről te írsz már attól is függ, hogy ki hova vállal kutyát. Mert aki kertes házban él annak valóban könnyebb dolga van, de aki lakásban tart kutyát ott tényleg nem lehet megúszni a dolgot. Ott bizony le kell vinni a kutyát ha a fene fenét eszik is.
2018. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Igen.

Ugyanis a kutya nem fog magának futkározni és nem fogja értékelni hogy heti pár órára van neki egy inger gazdagabb környezet.

Udvaron valóban könnyebb lemozgatni, de ettől függetlenül is kell a séta

2018. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!