Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutyafajta kitenyésztése?

Új kutyafajta kitenyésztése?

Figyelt kérdés

Gyakorlott pásztorkutyás vagyok.


Tapasztalataim szerint hiába végeznek a tenyésztők ilyen-olyan szűréseket, sajnos a legtöbb keverék tovább él mint a kutyafajták nagy része (erről kutatásokat tudtok találni a neten, illetve ti is tapasztalhatjátok)

A kisebb, ritkább fajták élnek a legtovább. Illetve az új kutyafajták (nem a designer keverékek, a jelenségtől hányingerem van) mert azoknak még nem annyira belterjes a vérvonala. A bandogok, a göllei babos terrierek, a chinook, az eredeti amerikai bully, a titan terrier, mind 100 évnél fiatalabb fajták és egészségesek. Sőt az utóbbi 20 évben az USA an egyre felkapottabbak a farkashibridek de náluk sincs nyoma jellemző betegségekre.


Mind ezeknek utánanéztem, mielőtt valaki leszól


Arra gondoltam, kiindulhatnék olyan kutyákból akik hozzák az általam kívánt habitust. Nagytestű, magabiztos, domináns, erős, jó őrző-védő ösztönökkel rendelkező pásztorkutyát szeretnék.


Az ezek alapján a kiválasztott kutyákat már az elejétől kezdve rengeteg dologra szűrném.


A kérdésem arra irányul hogy milyen kutyafajtákat ajánlotok bele?



#kutya #kutyafajta #új kutyafajta
2019. febr. 5. 20:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Semmilyet! Ez netto szaporítás! Mire szűrnéd mégis a kutyákat? És mi bizonyítja, hogy a szapis kölykök szülei szűrtek? Mi bizonyítja, hogy azok a szülők, akiket te állítasz? Eleve kockázatos és felesleges pásztorkutyákat keresztezni. De amíg a menhelyeken ezrével vannak kau, káj, moszkvai, kuvasz meg egyéb keverékek, még ártalmas is ez a "hobni"!
2019. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Kangal, kaukázusi juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya, mallorcai pásztorkutya, portugál hegyikutya, tornjak, akbash, malaki, kárpáti pásztor, sarplaninac, portugál őrkutya, tibeti masztiff


Sok sikert :)


Mindenképp kíváncsi leszek :)

2019. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2: köszönöm a hasznos választ
2019. febr. 5. 20:15
 4/22 A kérdező kommentje:
Mint írtam, kötekedést nem szeretnék. Ha nem tudsz gondolkodni az nemaz én hibám.
2019. febr. 5. 20:16
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem érem ezeket a negatív embereket!Miért kell leszólni más ötletét?

Nagyon is jó kérdést tett fel!

Ez egy igenis hasznos kérdés mert ezt nem a szaporítók csinálják hogy egy új fajtát hoznak létre hanem igenis gondos és hozzáértő emberek!És lehet hogy a kérdező is az!Amíg nem tusz semmmit a másikról addig szerintem nem is kéne leszólni ráadásul a semmiért!Nyugodtan le lehet értékelni azért miért leírtam a véeményem és szerintem az igaz történetet is!

2019. febr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#5: köszönöm.


#1: Gondolom nem hallottál róla, de keverékeket is lehet szűrni. Azt már nem igazán értem hogy a bizonyítással mi kétség lenne. Az apai, anyai ág DNS teszttel bizonyítható, azonos fajtán belül is. de vannak fajtameghatározással foglalkozó laborok is. Ráadásul ma már nem csak könyök, csípő dp és ataxia szűrés van, hanem még a hosszú szőrre is lehet szűrni.


De ha ennyire érdekel, a fent felsorolt 3 szűrésen kívül tervezek még sn, mdr1, cisztinuira,glaukóma szűrést is. Egyenlőre ezek amik leginkább érdekelnek.


Gondolom érzed hogy nem 2 forintot akarok beleölni.


Azt nem értem miért vagy rosszindulatú, illetve hogy ez miért szaporítás.

2019. febr. 5. 20:42
 7/22 anonim ***** válasza:
40%

Azzal azért ugye tisztában vagy, hogy egy új fajta kitenyésztése hangyányival több mint egy emberöltő?


(másrészt a dominancia egyéni tulajdonság, nem pedig fajtajelleg)

2019. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nyilván nem kis idő.


A dominancia fajtajelleg (is)

Vannak dominánsabb illetve kevésbé dominánsabb egyedek. De én még jó vérvonalú, jó előéletű kuvaszt nem láttam, aki nem akart volna egyből dominálni egy másik kutyát. A pitbullnál is nehéz elképzelni.

2019. febr. 5. 21:42
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

5#

Egyébként tényleg nem egyszerő dologban gondolkozol!De persze he te ezt szeretnél akkor ezt csinálod!Látom hogy te igenis komolyan szeretnél ezzel foglalkozni.

De egy már meglévő kutyafajtát pl:Amerikából szerintem egyszerűbb lenne és eléggé felkapottá tehetnéd mgad ha te lennél az egyetlen tenyésztő az országban vagy akár a környező országokban is!Akkor biztos hogy minden születendő kutyának lenne biztos és gondoskodó gazdija!

2019. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok!

Kimaradt hogy *behozni!

2019. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!