Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutyafajta kitenyésztése?

Új kutyafajta kitenyésztése?

Figyelt kérdés

Gyakorlott pásztorkutyás vagyok.


Tapasztalataim szerint hiába végeznek a tenyésztők ilyen-olyan szűréseket, sajnos a legtöbb keverék tovább él mint a kutyafajták nagy része (erről kutatásokat tudtok találni a neten, illetve ti is tapasztalhatjátok)

A kisebb, ritkább fajták élnek a legtovább. Illetve az új kutyafajták (nem a designer keverékek, a jelenségtől hányingerem van) mert azoknak még nem annyira belterjes a vérvonala. A bandogok, a göllei babos terrierek, a chinook, az eredeti amerikai bully, a titan terrier, mind 100 évnél fiatalabb fajták és egészségesek. Sőt az utóbbi 20 évben az USA an egyre felkapottabbak a farkashibridek de náluk sincs nyoma jellemző betegségekre.


Mind ezeknek utánanéztem, mielőtt valaki leszól


Arra gondoltam, kiindulhatnék olyan kutyákból akik hozzák az általam kívánt habitust. Nagytestű, magabiztos, domináns, erős, jó őrző-védő ösztönökkel rendelkező pásztorkutyát szeretnék.


Az ezek alapján a kiválasztott kutyákat már az elejétől kezdve rengeteg dologra szűrném.


A kérdésem arra irányul hogy milyen kutyafajtákat ajánlotok bele?



#kutya #kutyafajta #új kutyafajta
2019. febr. 5. 20:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen bökkenő, hogy ilyen kemény munkakutyákra egy szűk körön kívül senki nem lesz vevő, mert a városi kutyázásba nem illenek, a falusi bodrikhoz túl kemények, pásztor meg nem sok van...
2019. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten érdekel az eladhatóság. De a kaukázusi és a közép-ázsiai is elterjedt valahogy....
2019. febr. 6. 07:28
 13/22 anonim ***** válasza:
44%

Első vagyok. Látom, a helyesírás sajnos kimaradt az életedből. Pedig ha egy egyszerű mondatot is képtelen vagy haromnál kevesebb hibával leírni, a helyedben nem beszélnék gondolkodásról és észről. Ez csak jó tanácsnak.


Tudod, hogy mennyibe kerülnek a szűrések? Rá fogsz költeni minden egyes kutyádra 200.000 ft-ot a vételárra, majd még 300.000 ft-ot, hogy leszűresd mindenre? És senki nem vesz meg ennyiért keverékeket! Mit fogsz csinálni a kölykökkel? Majd megtartasz 20+ kutyát, mindet szűreted és képzed? Ha valamelyik alkalmatlan tovább szaporításra? Azzal mit fogsz kezdeni? Hova rakod? Sajnos sejtem, hogy te is az a fajta vagy, aki sosem ivartalanítana. Hogy szeparálsz el annyi kutyát?

2019. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
#13: Ész érvekkel kérlek, a személyeskedés óvodás szint.
2019. febr. 6. 15:10
 15/22 A kérdező kommentje:
#13: Nyugodj meg kérlek mert mindjárt agyvérzést kapsz itt nekem. Olyan agresszió árad a válaszodból hogy majdnem megijedtem hogy esetleg értelmes mondanivalód is lehet csak épp titkolod, mert jaj akkor a többi kanapéállatvédő hogy fog rád nézni... Persze aztán rájöttem hogy vagy végletesen analfabéta vagy a témában és csak a posztmodern elvetemült állatvédők mantrája megy vagy troll vagy. Ha kötekedni tudsz csak (ahogy látom a normális tanácsadás nem megy) , akkor inkább menj el, rád pont nem vagyok kíváncsi.
2019. febr. 6. 15:16
 16/22 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként válaszolhatnál a kérdéseire, mert engem is érdekel a gyakorlati megvalósítás
2019. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
A 13-as pont hogy életszerű problémát tárt eléd. Ilyen típusú pásztorkutyákra nincs kereslet, mert területőrzésre sem praktikusak a mérgezések miatt.
2019. febr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ahogy látom itt már nem sokra megyek. Köszönöm a 2 segítőkész válaszolót, elindítottatok egy új úton :)
2019. febr. 6. 16:14
 19/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz ötlet, ha valóban érdekel, el tudsz mélyedni benne és értesz hozzá. Kitenyészteni egy új fajtát nem szaporítás, mellesleg a mai kutyafajták nagy része (ha nem mind) keveréknek indult. Nem lesz rövid idő, de ezt már írták.

Az sem rossz ötlet, hogy behozz egy ilyen fajtát, amit már újként tenyésztettek ki, de nálunk még nem honosították meg.

De te majd eldöntöd, melyik utat szeretnéd járni. A lényeg, hogy ugyanúgy oda kell figyelni mindenre, amire a már meglévő fajták tenyésztői, sőt, még többre is, hogy megfelelő párosítást állíts össze.

Esetleg vezethetnél erről valami blogot is, engem érdekelne, hogy haladsz.

2019. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok tenyésztő csinálta ezt, és csinállja ma is, de igazából ez egy szakma, amit meg kell tanulni, majd saját döntéseket hozni, ezt hiába kérdezed gyakorin, senki nem tud releváns választ adni, laikusok vagyunk akik max hallottak a tenyésztésről, így max megmondóemberkedhetünk itt.
2019. febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!