Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hasznos egy problémás...

Mennyire hasznos egy problémás kutyának a kutyaiskola?

Figyelt kérdés

2019. febr. 9. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag más nem fogja megoldani a problémát, csak ha keresel egy oktatót, szóval...
2019. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A problémás kutyánál a gazdájának szükséges első sorban az iskola. Ha jó a kiképző, megtanítja a gazdának, hogyan kell megoldani 2problémákat".
2019. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kutyasuliban nem a kutya tanul elsősorban, hanem a gazda tanulja meg kezelni és nevelni a kutyát.
2019. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én annó a borderemet vittem suliba, először az oviba raktak, mert pont a határon volt a kutya (kb 10 hónapos volt), a közös játéknál, ha valaki dominálni akarta, támadóan lépett fel és erre az volt a megoldás, hogy ő nem játszhatott...

Már úgy mentünk oda, hogy elég jó volt a helyben maradása és félig tudta a többi parancsot is. Pár hét után(köszönhetően a napi otthoni gyakorlásnak) már megvoltak az alapparancsok, szóra csinált mindent testjelek nélkül és a pórázon követést is megtanulta. Ha feladatban volt, akár póráz nélkül is, bárki dominálhatta, nem támadott, de amikor kioldottam, ami annyit tett, hogy csinálhat, amit szeretne, rögtön belekötött egy kanba és verekedés lett a vége.

A problémát az ivartalanítás, egy tucat könyv elolvasása, egy halom videó megnézése és a tanultak alkalmazása szüntette meg.


A sztorihoz hozzá tartozik, hogy kb 11 voltam ekkor és a szüleim ezt az aggressziót nem gondolták akkora gondnak, hogy alkalmanként 5-10 ezer ft-ot kiperkáljanak a megoldására... Meg ahogy írtam, póráz nélkül is tudott viselkedni a kutya, ha kiadtam a "hagyd" vezényszót.


A kutyasuli mindenesetre egy jó kezdet lehet a problémák megoldásában, sőt talán az egyetlen, ha a gazdinak sincs tapasztalata a kutyanevelés terén.

2019. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon hasznos tud lenni, viszont önmagában nem elég. Nagyon fontks hogy Te is gyakorolj vele sokat, rád hallgasson, ne az oktatóra. Ezért is nem pálya az, hogy “beadom a kutyát egy hétre és mire hazajön meg is javult” hozzáállás, mert a kutyasuli főképp a gazdinak van, hogy megtanítsák neki, hogyan kell ügyesen hatékonyan kezelni a kutyát, főképp ha problémás! Egyéni módszereket is tudnak javasolni. Szerintem vágj bele! Csak is a hasznotokra válhat.
2019. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!