Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajták amiknek "elrettent...

Kutyafajták amiknek "elrettentő" kinézetük van, de mégis be szabad vállalni kezdőként, ráadásul lakásba?

Figyelt kérdés
Szívesen járnék vele erdei túrákra, persze nappal, de nőként szeretném magam valamennyire biztonságban érezni. Ugyanígy az esti városi sétáknál is, mert sajnos nem túl jó a környék. Nem arra gondolok hogy éles helyzetben megvédene e a kutya, nem akarom erre betanítani, egyszerűen csak más látvány egy nő egy csivavával, vagy egy dobermannal. Persze ezek csak példák. Kezdő kutyásként nem tudom milyen fajtát választhatnék, ami legalább közepes termetű, jól érzi magát lakásban, de nem fog a fejemre nőni. Sajnos valódi tapasztalatom nincs kutyákkal, csak gyerekként éltem egy rottweiler és egy boxer társaságában, őket 9 és 12 éves koromban vesztettük el, így nekem nyilván nem volt szerepem a nevelésükben.
2019. febr. 9. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Általában a fekete kutyáknak rosszabb a megítélésük, így gyakorlatilag bármilyen fekete kutyát örökbefogadhatsz aminek tudod vállalnia nevelését. Nekem schnauzer-labrador keverékem van, úgy néz ki mint egy fekete drótszőrű vizsla, 20 kg szóval nem is óriás. Imádom, okos, könnyen nevelhető, amúgy cuki is, de sötétben azért para ha szembejön veled és az ugatása sem utolsó.
2019. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Igen a fekete kutyák, főleg sötétben elrettentőek lehetnek, főleg ha mély hang társul hozzá, esetleg még vaskos is egy kicsit.

Sajnos konkrét fajtát nem tudok de én is ajánlom a menhelyeket

2019. febr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Nekem egy border collie keverékem van, mentett kutya, kisebb, mint a fajtatiszta BC-k, elsőre a legtöbb ember reakciója az, hogy "de cuki", aztán még így is van, aki nagy ívben kikerül, ha sétálok vele. Az előélete miatt meg nem tartok tőle, hogy éles helyzetben behúzná a fülét-farkát, ha valaki nem szimpatikus, annak hangot ad, és ha nem lépnék közbe, vagy nem fognám erősen a pórázt, tettek is követnék.

Nézz szét menhelyen, fajtamentőknél, segíteni fognak, egy mentett kutya nagyon tud ragaszkodni, és védi azt, ami az övé, beleértve a gazdit is.

2019. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Keress olyan kutyasulit, ahol jarnak menhelyre. Tehat ismernek par örökbe fogadhato kutyat. Aztan egyutt elmentek, ok ajanlanak neked x kutyat. Ismerkedj meg velük. Ha van, aki szimpi, fogadd örökbe, de egy kotodesi treninget es engedelmessegi sulit csinalj vegig, az jol jon mindig. Ezaltal lesz egy jo kapcsolatod a kutyaddal, kapsz segítseget mind a kutya kivalasztasahoz, mind a tartasahoz (hogy ne nőjön a fejedre), es nem utolso sorban megmentesz egy kutyat.
2019. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

Fekete, sportos alkatú, gamer kutya. Pitbull, de leginkább stafforshire terrier.

Szuper okossak, kedvesek, mint a kisbabák, persze megfelelő nevelés mellett csupán!

Néger társaink húzzák a feneküket tőlük! :-D

2019. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dia4907 ***** válasza:

Szia!

Olyan kutyák akiket a sok sztereotípia övezi. Pl: Amerikai Stafforshire terrier, bullterrier (sokat ismerek ezek közül de mind mind egytől egyig barátságos, gyermekszerető, türelmes, játékos kutya )

Illetve akiket meg nagyon félreismernek nyomott pofijuk miatt: angol-, illetve francia bulldog. Ez utóbbi a világ egyik legkedvesebb legbohókásabb kuytája. Na és inkább lakásba való mivel érzékeny a hidegre és a túl melegre. Nekünk is franchie-nk van (imádja a gyerekeket, birka türelme van, okos, folyton játszana, kedves és átérző) :))

2019. nov. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szegénykémnek eléggé ijesztő vámpírkutya pofija van, sötétben simán rá tudja másra hozni a frászt.

[link]

2019. nov. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!