Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Jó választás a beauceron egy olyan embernek, aki sokat utazik?

Szeretnék otthonra is, és utazásaimra is egy társat.

Olyan kutyafajtát kerestem, ami mellett ugyanakkor biztonságban is érzem magam.

Gondolkodtam a pireneusi hegyikutyán, óriás schnauzeren, hovawarton, svájci fehér juhászkutyán is.

Melyik lenne ideális?

A pireneusi, beauceron, van nagyon közel a szívemhez, de az előbbi hosszú szőrű, és igényel munkát a szőrének ápolása, és úgy hallottam elég gyakran ugat.

A Beauce-i juhászkutya ideális lenne?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kutya, beauce-i juhászkutya, Beauceron, Pireneusi hegyikutya

febr. 11. 20:16  Privát üzenet  

A válaszok
Ha szeretsz úszkálni is, akkor Labrador. Amúgy meg hosszú orrú legyen és közepes vagy inkább rövidszőrű, hogy bírja az az időjárás viszontagságokat is.

A válasz 11%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont febr. 11. 20:25 Privát üzenet
Igen, jó lehet a boci. Kiegyensúlyozott, higgadt kutyák. A pireneusi pásztorkutya lévén sokkal keményebb és nehezebben kezelhető, sok utazás mellé én biztos nem választanám.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont febr. 11. 20:25 Privát üzenet

Az ugatás attól függ, elég e neki az a foglalkozás amit biztosítasz neki.

Utazó életmódhoz kistestű kutyát ajánlanék, mert azzal kevesebb a "gond". Nagy testű kutyával nehéz szállást találni

a kistestűeket mindig mindenhol jobban preferálják, elfogadóbbak is velük szemben. Az örökmozgó aktív terrierek között biztosan találsz egyet.

Mint említetted jó lenne ha lenne benne egy alap ő-v ösztön. Ezesetben a kistestűek nyilván kiesnek.

A svájci fehér nem ő-v kutya, a hovawartok között is úgy kell keresgélni a munkára alkalmas kutyákat. Utazós életmódhoz pásztorkutyát nem javasolnék, túl nagy a termetük, illetve bennük jobban megvan a helyhez kötöttség.

Szóval vagy óriás schnauzer vagy beauceron. Ha jól érzem utóbbi közelebb áll a szívedhez, hát vegyél olyat

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont febr. 11. 20:27 Privát üzenet
A 44%os minden kérdést széttrollkod, szándékosan szar fajtákat ír. Ne foglalkozz vele

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont febr. 11. 20:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Győriek! Dr. Molnár Jenő állatorvoshoz jár valamelyikőtök? Mi a véleményetek róla?
KULLANCS ellen nyakörv kutya részére melyik lenne a legjobb választás?
Fényűző magyar agár kennel jó választás?
Kutyust szeretnék. Sportos, fiatalos vagyok. A környék parkos, erdős. De! Emeleti lakásban élek. Választásom: ír terrier vagy pumi. Szakszerű véleményre lennék kíváncsi. Mi a jó/jobb választás?
Vectra 3d jó választás?
Labrador vagy golden retriever, a jobb választás?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!