Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás a beauceron egy...

Jó választás a beauceron egy olyan embernek, aki sokat utazik?

Figyelt kérdés

Szeretnék otthonra is, és utazásaimra is egy társat.

Olyan kutyafajtát kerestem, ami mellett ugyanakkor biztonságban is érzem magam.

Gondolkodtam a pireneusi hegyikutyán, óriás schnauzeren, hovawarton, svájci fehér juhászkutyán is.


Melyik lenne ideális?

A pireneusi, beauceron, van nagyon közel a szívemhez, de az előbbi hosszú szőrű, és igényel munkát a szőrének ápolása, és úgy hallottam elég gyakran ugat.


A Beauce-i juhászkutya ideális lenne?



2019. febr. 11. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Ha szeretsz úszkálni is, akkor Labrador. Amúgy meg hosszú orrú legyen és közepes vagy inkább rövidszőrű, hogy bírja az az időjárás viszontagságokat is.
2019. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó lehet a boci. Kiegyensúlyozott, higgadt kutyák. A pireneusi pásztorkutya lévén sokkal keményebb és nehezebben kezelhető, sok utazás mellé én biztos nem választanám.
2019. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Az ugatás attól függ, elég e neki az a foglalkozás amit biztosítasz neki.


Utazó életmódhoz kistestű kutyát ajánlanék, mert azzal kevesebb a "gond". Nagy testű kutyával nehéz szállást találni

a kistestűeket mindig mindenhol jobban preferálják, elfogadóbbak is velük szemben. Az örökmozgó aktív terrierek között biztosan találsz egyet.


Mint említetted jó lenne ha lenne benne egy alap ő-v ösztön. Ezesetben a kistestűek nyilván kiesnek.


A svájci fehér nem ő-v kutya, a hovawartok között is úgy kell keresgélni a munkára alkalmas kutyákat. Utazós életmódhoz pásztorkutyát nem javasolnék, túl nagy a termetük, illetve bennük jobban megvan a helyhez kötöttség.


Szóval vagy óriás schnauzer vagy beauceron. Ha jól érzem utóbbi közelebb áll a szívedhez, hát vegyél olyat

2019. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
A 44%os minden kérdést széttrollkod, szándékosan szar fajtákat ír. Ne foglalkozz vele
2019. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Beaucie tenyésztő vagyok.

A fajta kicsit megtévesztő, távolról hasonlít a külleme az őrző-védő fajtákhoz (leggyakrabban, dobival, rotival, németjuhásszal keverik), de valójában terelőkutyák. Mint juhászkutya egy érzékeny, gazdafüggő jellemről beszélünk, akinek a megfelelő mozgatás mellett abszolut bejön az utazgatás :) az én srácaim egymást tapossák, ha nyitom a csomit, imádnak kalandozni. Ha mellette tudsz idő szakítani minőségi közös programra, és persze kölyöktesztelt kiskutyát viszel, akinek a jelleme passzol az elképzeléseidhez és lehetőségeidhez, akkor jó választás lehet a beauceron.

2019. ápr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!