Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mernek így etetni? Nem...

Hogy mernek így etetni? Nem félnek, hogy összevesznek? (Videó)

Figyelt kérdés

[link]

Amint láthatjátok a Valentin projektesekről van szó, de most ne menjünk el más irányba, tudom, hogy valakinek nem tetszik, valakinek tetszik, szerintem nincs velük gond, de ezt, a videón látható etetést nem tartom, túl ésszerűnek. Sőt eleve azt sem, hogy több kutya van egy kennelben.

Nem vagyok nagyon benn az állatvédelemben, nem járok önkénteskedni, de amíg iskolás voltam, jártam sétáltatni telepre. Ott is külön-külön voltak a kutyák, pedig amúgy kijöttek egymással, meg egészen normálisan szocializált kutyák voltak (helyzetükhöz képest). Viszont láttam már kutyákat összeveszni sajnos nem egyszer, olyat is amikor pont a kaja miatt volt a gond, és álkapocstörés lett a vége, pedig hamar szét lettek szedve.

Szóval lehet én vagyok parás, de én még a mostani két jól nevelt kutyámat is egymástól 2 méterre, külön tálból etetem.

Oké, lehet hogy már összevannak nagyjából szokva ők, de akkor is csak pár napja vannak náluk, nem ismerik még őket egyáltalán.

Hogy merik ezt a kockázatot bevállalni?

Szerintetek?


2019. febr. 18. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy látom nagyon fiatal kutyák,borzasztóan félősek is.

Ilyenkor nem szokott lenni harc a kajáért,legalábbis ritka.


Ivarérett felnőtt kutyáknál más lenne a szitu szerintem.



Nálunk pl simán össze mentek ha egyik kutya a másik tányérjához ment, míg ettek addig ott álltunk, pedig két kistestű kutyáról beszélek.


Én bármikor elvehettem, turkálhattam ott, de a másik kutya sosem.


Általában ahol több kutya van ott azért fent áll a verekedés a kajáért című dolog.

Én úgy etettem mindig,hogy egymással háttal álltak 1 méterre.

2019. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Túltolod!
2019. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Elvileg 2 év körüli két szuka és egy kan kutyáról beszélünk! Ivartalanításról nem tudok.
2019. febr. 18. 21:40
 4/15 A kérdező kommentje:
2019. febr. 18. 21:41
 5/15 A kérdező kommentje:

Túltolom? Hányszor láttál komolyan összeverekedő, egymást véresre tépő kutyákat? Mint írtam, én sajnos jópárszor. Meg szerintem az ilyen félős kutyák a legkiszámíthatatlanabbak, mert elsőre nem tűnnek agresszívnek, de a félelem könnyen átfordul azzá.

Meg mondom pár napja vannak náluk, nem is ismerik őket.

2019. febr. 18. 21:45
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

A kérdéseidre a válaszok:


Így mernek, ahogy a videón látod.


Nem, nem félnek, hogy összevesznek.


Úgy merik, hogy valószínűleg esély sem lenne minden kutyát külön kennelbe tenni, ezek pedig ránézésre nemcsak egy helyről jöttek, de testvérek is.


Szerintem? Szerintem örülök, hogy vannak menhelyek és önkéntesek, akik ennyit tesznek kutyákért. Valószínűleg jobban is értenek a mentett állatok gondozásához és neveléséhez, mint te, már bocsi.

A kutyák falkában élnek, rangsor van. Nem vesznek össze. Az nagyon ritka és extrém helyzet, hogy egy kutya tettlegesen menjen neki a másiknak, egy falkán belül nem jellemző, hacsak nem erre tanítják őket.

Ezek a kutyák még kifejezetten békések, hogy egy tálból esznek, ez még falkán belül sem jellemző. Általában mindenkinek megvan a sajátja, amit véd és őriz, de NEM támadással.

Azt pedig elég hamar meg lehet mondani, hogy adott kutyák össze vannak e szokva, pláne, ha egy helyről hozták őket... Szerinted három, egymásnak teljesen vadidegen, rémült kutya együtt csücsülne benn a kutyaházban? Érdekes lenne.

2019. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ez a Valentin projekt nevű kezdeményezés kb január közepén kezdődött és 28 millió forintot gyűjtöttek össze. De amúgy mindent el lehet olvasni az oldalukon. Sokan támadják őket, én nem tartozom közéjük, nem holmi kötekedésből írom ezt, csak szerintem felelőtlenség.

Az én tapasztalataim szerint, egyáltalán nem ritka egy akár már összeszokott falkában se a verekedés, ha azok a kutyák nincsenek egyáltalán nevelve. Kiskoromban nálunk átlag 3-4 ivaros szuka kutya volt együtt tartva és azok nagyon is gyakran összeverekedtek, de most itt az utcánkban is van egy ház 4-5 kutyával, akik mindig összekapnak, ha arra viszem sétáltatni az enyéimet. Egy másik háznál 4 bichon szerűség volt és egy németjuhász, sok sok évig nem volt semmi csak max kisebb összemorgások, aztán egy nap, nem figyeltek oda etetésnél az egyik kis bichon beleevett a németjuhász táljában aztán odakapott neki, annak törött el az állkapcsa.

Csak mondom, hogy hamar meg van a baj.


Itt egy eset, oké itt 8 kutyát tartottak együtt, ami azért lényegesen több értem, de akkor is egy példa, hogy bizony nem lehetetlen, hogy állatvédőknél összeverekednek a kutyák:

[link]

2019. febr. 18. 22:29
 8/15 A kérdező kommentje:

Én is örülök neki, hogy vannak ilyen emberek, csak ők szerintem túlvállalták magukat és nem gondolták át a helyzetet. Ahova én jártam sétáltatni, ott kevesebb pénzből is megtudták oldani, hogy külön legyenek a kutyák, oké lehet, hogy nem vállaltak el annyit, de azt a keveset viszont rendesen.

Itt nem utcáról befogadott kóbor kutyákról van szó, akiket nem tudnak már hova tenni, hanem gyepmesteri telepekről hoznak el kutyákat, akiket amúgy lehet, hogy elaltatnának. Amúgy ahonnan hozták őket ott Garbó és Kardigán volt együtt egy kennelben, Pancs egy másik kutyával volt. Lehet, hogy tesók, nem tudom, de az nem sokat számít, attól még ugyanúgy összeveszhetnek.

2019. febr. 18. 22:43
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyesületnek van Facebook oldala.

Kedves kérdező, írjad le nekik a kétségeidet.

Biztos, hogy megfelelőválaszt fogsz kapni.

Teljesen felesleges teóriákat gyártani egy látott videó alapján.

2019. febr. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Milyen teóriákat gyártottam?

Én facebookon alapból nem írok ki semmit, nem kommentelek sehova, meg nem is írok rá senkire, akivel nem beszélek amúgyis.

2019. febr. 19. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!