Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha durván összevesznek a...

Ha durván összevesznek a kutyám egy darab kaján, tegyek valamit?

Figyelt kérdés

Főztem nekik kaját, és ették rendesen mindenki a sajátjából. Majd egyik kutyám talált valami finom kis csont darabot. Elvitte arrébb. oda ment másik kutyám csorgatta a nyálát, és figyelte vagy 2 percig. Egyszer csak közelebb ment, már morgott rá a kutyám, hogy ne merje elvenni. Elvette gyorsan, és erre neki ugrott a kutyám, és durván elkezdte harapni.

A másik meg védte magát. Nem haraptak durván, szóval nem folyt vér, csak azért mégis elég durvának tűnt, ahogy hirtelen neki ugrik az egyik a másiknak.

Ha nekem próbált meg volna ilyet, az tuti, hogy azonnal kivágom.

Pedig tökre szeretik egymás a kutyáim már 5 éve.

De elő fordul néha az ilyesmi.

ilyenkor tennem kéne valamit?

Rájuk szólni?

Vagy úgysem megy vérre a dolog, nem fogják egymást kórházba juttatni?


2011. júl. 25. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem fogják megölni egymást, haggyad hadd rendezzék el ezt egymás között.
2011. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

el kéne kezdeni következetesen nevelni mindkét kutyát akkor tudni fogják rajtad múlik, hogy mikor esznek és nem lesznek ilyen tiszteletlenek egymással a kajáért folytatott harc akár vérre is mehet...legtöbbször csak addig amíg valamelyik el nem ismeri a másik domináns pozicióját

amennyiben felvállalod te mint ember a domináns szerepet megszünnek a kutyák közti dominanciaharcok

2011. júl. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is hadd döntség el maguk a rangsort. Én például a legnagyobbnak(idősebbnek) adok először, az "alfanősténynek", de ő engedi a kölykét nyugodtan enni. A középső kan pedig sokszor rámorgott már a kicsire, de ez teljesen normális.
2011. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer két kan kutyát sétáltattam együtt, az egyik a sajátom, a másik a lakótársamé volt. Egyszer csak hirtelen kirobbant a háború a két kutya közt. Először hagytam, hogy majd elintézik egymás közt, de már az egész utca azt nézte, hogy a kutyáim verekszenek, és csak nem adta meg magát egyik sem. Telefonon kellett hívnom egy ismerőst, akivel már két felé tudtuk húzni a két kutyát. Nem lett komoly bajuk, de ez addig nem maradt volna abba még meg nem ölik egymást. Szerencsére, akkor már csak néhány nap választott el a költözéstől, mert utána már nem lehetett őket együtt tartani. Most már okosabb vagyok, és látom, hogy több kutya eseté (főleg) fontos, hogy Te legyél a falkavezér. Nem szabad hagyni, hogy ők döntsék el a vitát. Én most hét kutyát etetek egyszerre, egymás mellett szépen sorban. Nincs morgás, sem verekedés, mert a kaja az enyém, én adom nekik, és én döntöm el, hogy ki melyik tányérból ehet. Ha valamelyik hamarabb befejezi, akkor szépen kivárja még a többi is végez, utána lehet csak tisztára nyalniuk a másik tányérját.
2011. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!