Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mernek így etetni? Nem...

Hogy mernek így etetni? Nem félnek, hogy összevesznek? (Videó)

Figyelt kérdés

[link]

Amint láthatjátok a Valentin projektesekről van szó, de most ne menjünk el más irányba, tudom, hogy valakinek nem tetszik, valakinek tetszik, szerintem nincs velük gond, de ezt, a videón látható etetést nem tartom, túl ésszerűnek. Sőt eleve azt sem, hogy több kutya van egy kennelben.

Nem vagyok nagyon benn az állatvédelemben, nem járok önkénteskedni, de amíg iskolás voltam, jártam sétáltatni telepre. Ott is külön-külön voltak a kutyák, pedig amúgy kijöttek egymással, meg egészen normálisan szocializált kutyák voltak (helyzetükhöz képest). Viszont láttam már kutyákat összeveszni sajnos nem egyszer, olyat is amikor pont a kaja miatt volt a gond, és álkapocstörés lett a vége, pedig hamar szét lettek szedve.

Szóval lehet én vagyok parás, de én még a mostani két jól nevelt kutyámat is egymástól 2 méterre, külön tálból etetem.

Oké, lehet hogy már összevannak nagyjából szokva ők, de akkor is csak pár napja vannak náluk, nem ismerik még őket egyáltalán.

Hogy merik ezt a kockázatot bevállalni?

Szerintetek?


2019. febr. 18. 21:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hiszel ugye, a saját szemednek, hogy működik!

"Szóval lehet én vagyok parás, de én még a mostani két jól nevelt kutyámat is egymástól 2 méterre, külön tálból etetem."


Igen, ezek alapján teljes biztonsággal kijelenthető, vagy nem vagy tisztában a jólneveltség fogalmával, vagy abszolút te vagy parás.


Ja, és adj esélyt annak, hogy esetleg hasznos válaszok érkeztek! Próbáld meg más szemszögből nézni!


Csak mert eddig aki nem megerősítette a félelmeidet, hanem ellent mondott a véleményednek, azoknak mind elkezdted megmagyarázni, hogy de ezért, meg azért van igazad.

Nem. Nincs igazad.

Van az az eset, mikor nem lehet kutyákat együtt etetni, meg van, mikor csak 2 méterről lehet.

De ezt lehet látni, mert ahány kutya annyiféle, nem lehet többmilliárd kutyára ráhúzni valamit, hogy ha valamelyikkel nem működik valami, akkor egészen biztos nem működik a másik 5 milliárddal se.


"Hogy merik ezt a kockázatot bevállalni?"

A videóban szereplő kutyák habitusát elnézve , keresve se találok semmiféle kockázatra utaló jelet.

2019. febr. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
38%
Még egy kulcs: a példàdban mindenhol ivaros kutyák szerepelnek, egy menhely azzal kezdi, hogy ivartalanít. Sok konfliktust megold.
2019. febr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát pont nem azzal kezdik, hogy ivartalanítanának. Sok esetben ez az örökbefogadó kötelessége.
2019. febr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%

1. Túl vannak zsúfolva a menhelyek, és még mindig nem érdekli a szaporítókat a dolog.

2. Nincs annyi támogató, hogy biztosítani tudják a kutyáknak a külön-külön kennelt, sokszor az eledel mennyiségével is hadilábon állnak, nemhogy az ivartalanítás, vagy telik rá, vagy ivartalanítási kötelezettséggel adják örökbe.

3. A videóban ők szerintem tesók, így nem fogják bántani egymást. Nyilván van más eset is.

2019. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen járok menhelyre segíteni, ott is hasonlóan megy az etetés, mindenkinek van külön tálja, de valaki a másikkal együtt szeret enni, mint ahogy a videón.

A szárazra szoktunk rakni konzervet vagy felvágottakat(adományba kapjuk), az utóbbit gyorsan felzabálják, majd a szárazon nyammognak egész nap, egyáltalán nincsenek ráizgulva a kajára.

Az antiszoc kutyák vannak csak külön, de vannak olyan kutyusok is, akik kifejezetten igénylik a társaságot.


A saját kutyáim ehhez képest csak szárazat kapnak, rögtön megeszik, számukra ez sokkal nagyobb érték", tudják, hogy nem nyúlhatnak a másik táljába, csak ha az már elment onnan és ezt nem maguk közt rendezték le, hanem én tanítottam nekik.

2019. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!