Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a kutyámat,...

Hogyan tanítsam a kutyámat, van bevált módszer arra, hogy leszoktassam a húzásról?

Figyelt kérdés
A láb melletti séta egész jól megy,de amikor hosszú pórázon van,nagyon húz.Próbáltam már a "megállok ha húz" módszert,meg az irányváltásos módszert,de akkor is húz.Tudna segíteni valaki?Köszönöm:)
2008. nov. 9. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Első körben használjatok egysoros fojtó nyakörvet (a közhiedelemmel ellentétben ennek csupán az a lényege, hogy nem fojtogatja a kutyát, ha meglazítja a pórázt; ha ellenkezik, akkor viszont kellemetlenséget okoz neki, de nem fulladást). Nagyon fontos, hogy soha ne feszüljön a póráz; ha húz, mondd neki, hogy nem szabad, és _rántsd_ vissza, egy határozott mozdulattal. Ha huzigálod, azzal csak megezded a nyakbőrét, és később meg se fogja érezni, ha feszül a póráz. Visszarántás után meg is állhatsz, ha azonnal nekiiramodik, és egy helyben is visszaránthatod párszor.

Ha ez nem válik be szerezz haltit (fejhám), az is beválhat.

Esetleg felkereshetsz egy kutyaiskolát; ott általában a kultúrált pórázon közlekedés az alapfeladatok közé tartozik, és szakemberek segítségével biztosan könnyebb lesz.


!!! Mindez persze semmit nem ér, ha a kutya nem tudja kiélni a mozgásigényét - ilyen esetben tökéletesen érthető, miért szeretne annyira menni, és kevés az esély rá, hogy szenvedés nélkül sétáljon szépen a póráz végén !!!

2008. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit kitartóbbnak kell lenned.

Amúgy ha nem csak megállsz, hanem egy rövidet rántasz is rajta, azt jobban érti.

2008. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Én mindent megpróbáltam, de nekem sajnos fel kellett adnom.

Hatalmas mozgásigényű kutyáim vannak. A parkig folyamatosan húznak, ott lecsatolom a pórázt és futkorázhatnak. Mi kutyaiskolába is járunk, ott rendesen közlekednek, de a séták alatt egyáltalán nem. A kutyasuliban mindenképp megtanítják a pórázon követést, hisz a vizsgákban (kíváltképp a BH1-ben) nagyon lényeges. (BH2-ben már inkább szabadon követés van) Ajánlatos felkeresni egy kutyaiskolát! ;)

2008. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A mi kiképzőnk azt mondja, hogy ha eléggé lemozgatod a kutyádat és sokat foglalkozol vele, magától elmúlik. Én séta előtt általában labdázok vele a kertben.
2008. nov. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!