Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggel mindig pontos időben...

Reggel mindig pontos időben megyek ki a kutyáimhoz, mégis mindig ugatnak, és ugrálnak neki az ajtónak előtte. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Mindig 6:30 (+/-10) perc megyek ki hozzájuk, mégis mindig 30 percig nyugtalankodnak. Hogyan oldhatnám meg ezt a problémát?

2019. febr. 21. 08:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kizárólag hússal etetem őket.
2019. febr. 22. 16:18
 12/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretnek téged szerintem és ragaszkodnak hozzád.Lehet ez a viselkedés terhes, de biztos ahogy kis zörejeket hallanak, már várnak.Igen, lehet nevelni őket, de mondjuk én nem szeretnék vezényszóra viselkedő kutyákat.Az enyémek is alapvetően jól neveltek, de sok mindent hagyok, hadd csinálják.Például amikor munkából hazamegyek, reggel óta nem láttak, olyan ujjongatásba kezdenek hogy hihetetlen, és ugrálnak örömükben a nyakamba, össze-vissza nyalnak.Én imádom ezt a pillanatot.5 nagy kutya.

Szoktam is mondani a családomnak, ti sose örültök hogy hazajövök ennyire.Szia, és ennyi.

2019. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Eleve nem kellett volna időre szoktatni őket. Amikor méltóztatsz kimenni hozzájuk, akkor van kaja. Te vagy a vezér, ne ők diktáljanak.
2019. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor pedig tedd tudatosabbá számukra, hogy mit vársz el. Például ha már nem hisztiznek kimész, de rájuk sem nézel. Ha ekkor is lenyugodtak megdicséred őket, majd bemész. Erre szinte biztosan fel fognak pörögni. Megint kivársz, majd kimész. Ott megint passzìv vagy, majd dicséret és bemész. És ha majd meg lesz az, hogy nem kezdenek el stresszelni, majd akkor kapnak enni vagy foglalkozol velük érdemben. Ezt eljátszhatod úgy is, hogy a kezedben van a tál ételük, ha az is kulcsinger. Pár órát rá kell szánni, az biztos. De a tanítás ilyen értelemben nagyon egyszerű: amire a kutya megerősítést kap, azt fogja egyre gyakrabban és intenzívebben csinálni.
2019. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ez megvan. Parancshoz van kötve, hogy mikor ehetnek. De ez nem oldja meg a problémát, hogy ne visítsanak előtte... Amikor kimegyek lenyugszanak 1 perc alatt
2019. febr. 22. 20:09
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem értetted meg. Nem azon van a hangsúly, hogy mikor engeded az ételhez, hanem ha hisztiznek kint, akkor ki se viszed az ételt. Ha nyugton vannak, akkor indulsz ki, de ha kint megint bepörögnek, beviszed.

A kutyáknak az már megerősítés, hogy kinyitod az ajtót. Az pedig óriási megerősítés, hogy kimész hozzájuk vagy meglátják az ételt. Ha ezt olyankor kapják meg, amikor idegesek, nyilván ez az állapot fog rögzülni.

De miért kellett több kutya, ha nem bírsz velük?

2019. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit értesz idegesnek? Nyilván bennük van, hogy idegesek (amikor ülnek ée nyugodtnak néznek ki) mert éhesek, és szerintem minél több ideig nem kapnak kaját...
2019. febr. 22. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!