Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya rágja az autót. Mit...

A kutya rágja az autót. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót, amelyet azért vettem meg, mert már régóta vágytam rá, egyébként van egy másik, családi autó a hétköznapokra. Ezzel az autóval be szoktam állni az udvarra, mert az utcában annyira irigyek az emberek, hogy szándékosan megrongálják, megkarcolják stb. Viszont az udvarunkon sok állat megfordul, mert sok kis kutyát meg macskát etetünk, amelyekkel a gazdik nem foglalkoznak, most is sikerült 2 kutyát örökbe adni. Nekünk is van egy kutyánk, egy Amstaff kan, 7 és fél éves. Ő már kinőtte rég a rágós korszakot, elég jól nevelt, igazából probléma idáig nem volt vele. Viszont az autóval ugye beállok az udvarra, ahol még másik sok állat is van (nem, nem itt tartjuk őket, csak bejönnek enni, inni, a kis kutyákat be is engedjük melegedni néha, de nem a mieink igazából). Most sok cica lett az udvaron, ezeket ugye nem mindig tűri a kutya. Valószínűleg a kirakott ételek, és az elszaporodott egerek, patkányok miatt jelentek meg. Reggelente semmi sincs, de éjszaka már megy az "élet". A macska vagy a patkány be szokott mászni a motorháztető alá (gondolom azért, mert meleg), és ezt a kutyám nem tűri. Próbálná kiszedni, ezáltal rágja az autót idegében, mert valahogyan oda akar jutni. Nagyon erőszakosak, nem lehet őket elzavarni, egyik percben elszaladnak, másikban megint ott vannak, vagy macska, vagy patkány, volt már mindkettő. A rágásokat kijavították, több tízezerbe került, most hoztam el az autót hétfőn, tegnap este (csütörtökön) már megint szét volt ugyanott rágva, 99%, hogy a kutyám csinálja, mert ott ugatott az autó mellett, ezért behívtam, aztán már a nyomok ott is voltak. Lehet, hogy ebből egy garázs lesz, de ezt el akartam kerülni, mivel vettem egy új házat, költözünk el (a fenti okokból, hogy irigyek az emberek az utcában és direkt próbálnak betenni), ezért már nem akartam a házra költeni, mivel eladom... Valami ötlet? Valamilyen spray, ami miatt eszébe sem jut megrágni (olyan, amely nem tesz kárt az autóban, fényezésében stb.)? Persze a kocsit vihetem megint csináltatni, 4 napja hoztam el, ráadásul sérülésmentesen vettem, nem is mondom, mennyire idegesít...

2019. febr. 22. 03:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tabantról van szó, akkor csak rágja.
2019. febr. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Tipikus, irigy, magyar mentalitás...


Direkt nem nevezem meg a márkát, hogy ne az legyen, hogy csak menőzök. Ezt szrettem volna, szerencsére megengedhetem magamnak, de most kit érdekel a márka? A Trabant is autó, van aki csak azt tud venni, ez a kérdés lényegén nem változtat. Ott van az is, hogy segítek gazdit találni ezeknek az állatoknak stb. Na de mi ragadta meg a "kedves" tipikus magyar embert? Hát az, hogy milyen autóról van szó... Én vagyok a rossz azért, mert megengedhetem ezt magamnak? Inkább a kérdésre válaszoltál volna... Persze, hogy ideböfögöd a nagy semmit...

2019. febr. 22. 06:43
 3/22 anonim ***** válasza:
32%

Várd ki amíg elköltözöl és ráérsz az új helyeden rendezkedni. A lakóhelyeden maradsz vagy másik településre költözöl? Irigy emberek mindenhol vannak dögivel,de te ne rájuk koncentrálj! Azok az emberek irigyek akik nem tudják saját életüket rendezni!

Anno vásároltam macskát távoltartó spray-t,de az nem felelt meg az elvárásnak.Sajnos a nagy városainkban is elszaporodott a patkány,fogalmam nincs,hogy létezik-e még a híres Bábolnai egér,patkányírtás? Nálunk egyedül a ragacsos egérfogó vált be,ezzel a fajtával lehetne patkányt is fogni,mielőtt egy komoly fertőzés indulna útnak! Ha nem lesz patkány akkor a kutya sem és a macska sem fogja az autódat lerombolni. Ha nem használod az autódat, akkor tegyél oda patkányfogót ahova járnak az éjszakai állatok.

2019. febr. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Tartsd bent a kutyád estére.

Amúgy engem nem a kocsi márkája érdekel,hanem az ,hogy ha az embernek van pénze,mint ahogyan állitod magadról,akkor mit keres az illető egy putriban?

Felettébb különös.

Ahogyan leirtad ,hogy milyen a környék,az ugrott be,hogy Miskolcon jártam vagy 10 éve és ott a hegyoldalon laktak ilyen helyen az emberek,láttam egy romosodó házat az udvarában egy agyon pucolt bordó jaguárral.

Most is ez a kép ugrott be

2019. febr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%
oldd meg, hogy ne férjen hozzá a kutya, szerintem ezt a viselkedést nem nagyon lehet tiltani, mert nem vagy ott, mikor csinálja. Zárd el a kutyát, akár a házba vagy kerítsd körbe az autót.
2019. febr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
46%
Lehet kapni nyest riasztó sprayt, talán az jó patkányra is. Illetve az egyik cimbora a wc pereme alá akasztható izét rögzítette a motorháztérbe, bevált neki, egy próbát megér.
2019. febr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

1., Nálunk a kutyák az előszobában éjszakáznak

2., Amit féltünk a kutyáktól villanypásztorral lekerítjük

2019. febr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Városon belül maradunk. Egyelőre úgy néz ki, hogy mégis csak csinálunk valamilyen garázst. Nem putri, nem rossz környék, csak irigyek az emberek. A kutyának saját helye van, a kazánház, fűtve van, kutyaajtóval.
2019. febr. 22. 09:47
 9/22 anonim ***** válasza:

Vegyél az autóra egy ponyvát, és takard le azzal, amikor nem használod. Nem egy csillagászati összeg.

[link]

2019. febr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Patkány nem rágja ki?
2019. febr. 22. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!