Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya rágja az autót. Mit...

A kutya rágja az autót. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót, amelyet azért vettem meg, mert már régóta vágytam rá, egyébként van egy másik, családi autó a hétköznapokra. Ezzel az autóval be szoktam állni az udvarra, mert az utcában annyira irigyek az emberek, hogy szándékosan megrongálják, megkarcolják stb. Viszont az udvarunkon sok állat megfordul, mert sok kis kutyát meg macskát etetünk, amelyekkel a gazdik nem foglalkoznak, most is sikerült 2 kutyát örökbe adni. Nekünk is van egy kutyánk, egy Amstaff kan, 7 és fél éves. Ő már kinőtte rég a rágós korszakot, elég jól nevelt, igazából probléma idáig nem volt vele. Viszont az autóval ugye beállok az udvarra, ahol még másik sok állat is van (nem, nem itt tartjuk őket, csak bejönnek enni, inni, a kis kutyákat be is engedjük melegedni néha, de nem a mieink igazából). Most sok cica lett az udvaron, ezeket ugye nem mindig tűri a kutya. Valószínűleg a kirakott ételek, és az elszaporodott egerek, patkányok miatt jelentek meg. Reggelente semmi sincs, de éjszaka már megy az "élet". A macska vagy a patkány be szokott mászni a motorháztető alá (gondolom azért, mert meleg), és ezt a kutyám nem tűri. Próbálná kiszedni, ezáltal rágja az autót idegében, mert valahogyan oda akar jutni. Nagyon erőszakosak, nem lehet őket elzavarni, egyik percben elszaladnak, másikban megint ott vannak, vagy macska, vagy patkány, volt már mindkettő. A rágásokat kijavították, több tízezerbe került, most hoztam el az autót hétfőn, tegnap este (csütörtökön) már megint szét volt ugyanott rágva, 99%, hogy a kutyám csinálja, mert ott ugatott az autó mellett, ezért behívtam, aztán már a nyomok ott is voltak. Lehet, hogy ebből egy garázs lesz, de ezt el akartam kerülni, mivel vettem egy új házat, költözünk el (a fenti okokból, hogy irigyek az emberek az utcában és direkt próbálnak betenni), ezért már nem akartam a házra költeni, mivel eladom... Valami ötlet? Valamilyen spray, ami miatt eszébe sem jut megrágni (olyan, amely nem tesz kárt az autóban, fényezésében stb.)? Persze a kocsit vihetem megint csináltatni, 4 napja hoztam el, ráadásul sérülésmentesen vettem, nem is mondom, mennyire idegesít...

2019. febr. 22. 03:59
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Istenem...


Ennyi hülyeséget összehordani...


Na akkor elárulom. Ebben az utcában 60-70%-ban a rokonaim laknak, a többit is ismerem mióta élek. Viszont van itt egy-két olyan ember, aki nem tudja elviselni azt, ha másnak jó. Volt egy ilyen öreg néni, aki kb. 10-15 éve rámhívta a rendőröket (a semmiért, mert álomvilágban élt), aztán másnap bevallotta hogy ő volt, és még utána megkérdezte, hogy van-e egy kis borsunk, mert nem vett... Na ilyenek itt az emberek...


Nem vagyok sznob, az autón kívül semmilyen drága dologra nem költöttem soha. Ahogyan írtam, mások kutyáit is etetem, itatom, mert se enni, se inni nem adnak nekik, de azért kell nekik kutya meg macska...


Jönnek állandóan pénzt kérni, majd meg sem adják, ha pedig nem adok, összekarcolják az autót (igen, ezért állok be, mert volt már ilyen). Szembe szomszéd autója csupa karc, báttyáméból meg kiszedték a hangszórókat. Volt olyan, hogy az összes kereket kiszúrták minden autón, volt, akinek 1 hetes, vadiúj gumi volt fent akkor. Mindeközben a fél utcát én foglalkoztatom, nekem dolgoznak (ezekután...). Senki sem utál, csak van egy réteg, akinek nem tetszik, ha jól megy, és ahogyan írtam, nem csak én velem csinálják, szóval szimplán irigyek...

2019. febr. 23. 17:23
 22/22 A kérdező kommentje:
Ja, és nem tanyáról felköltözöttek vagyunk, hanem az a legrosszabb, hogy 20 éve itt élünk, "kedves" utolsó, "mindent tudó".
2019. febr. 23. 17:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!