Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya rágja az autót. Mit...

A kutya rágja az autót. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót, amelyet azért vettem meg, mert már régóta vágytam rá, egyébként van egy másik, családi autó a hétköznapokra. Ezzel az autóval be szoktam állni az udvarra, mert az utcában annyira irigyek az emberek, hogy szándékosan megrongálják, megkarcolják stb. Viszont az udvarunkon sok állat megfordul, mert sok kis kutyát meg macskát etetünk, amelyekkel a gazdik nem foglalkoznak, most is sikerült 2 kutyát örökbe adni. Nekünk is van egy kutyánk, egy Amstaff kan, 7 és fél éves. Ő már kinőtte rég a rágós korszakot, elég jól nevelt, igazából probléma idáig nem volt vele. Viszont az autóval ugye beállok az udvarra, ahol még másik sok állat is van (nem, nem itt tartjuk őket, csak bejönnek enni, inni, a kis kutyákat be is engedjük melegedni néha, de nem a mieink igazából). Most sok cica lett az udvaron, ezeket ugye nem mindig tűri a kutya. Valószínűleg a kirakott ételek, és az elszaporodott egerek, patkányok miatt jelentek meg. Reggelente semmi sincs, de éjszaka már megy az "élet". A macska vagy a patkány be szokott mászni a motorháztető alá (gondolom azért, mert meleg), és ezt a kutyám nem tűri. Próbálná kiszedni, ezáltal rágja az autót idegében, mert valahogyan oda akar jutni. Nagyon erőszakosak, nem lehet őket elzavarni, egyik percben elszaladnak, másikban megint ott vannak, vagy macska, vagy patkány, volt már mindkettő. A rágásokat kijavították, több tízezerbe került, most hoztam el az autót hétfőn, tegnap este (csütörtökön) már megint szét volt ugyanott rágva, 99%, hogy a kutyám csinálja, mert ott ugatott az autó mellett, ezért behívtam, aztán már a nyomok ott is voltak. Lehet, hogy ebből egy garázs lesz, de ezt el akartam kerülni, mivel vettem egy új házat, költözünk el (a fenti okokból, hogy irigyek az emberek az utcában és direkt próbálnak betenni), ezért már nem akartam a házra költeni, mivel eladom... Valami ötlet? Valamilyen spray, ami miatt eszébe sem jut megrágni (olyan, amely nem tesz kárt az autóban, fényezésében stb.)? Persze a kocsit vihetem megint csináltatni, 4 napja hoztam el, ráadásul sérülésmentesen vettem, nem is mondom, mennyire idegesít...

2019. febr. 22. 03:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Még nem próbáltam, nem tudom. Patkány miatt meg rágcsálóirtót is ki lehet hívni.
2019. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk kiirtod a patkányokat? Ne haragudj, de ha nem putriban élsz, akkor mi a jó francot keresnek ott patkányok?
2019. febr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 veterán vas ***** válasza:
47%

Melyik részét rágja a kutya? Sárvédőt küszöböt, ajtót, felnit, talán a tetőlemezt?

Még sosem láttam olyan kutyát amelyik fémet rágott volna..... ;)

2019. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

😂

...tetőlemez...

2019. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

12-es,nagyon gyenge a felfogásod...


Patkány, egér csak a putriban van? Istenem... Szomszéd egy egész farmot tart kb. (baromfi) gondolom az is rátesz egy lapáttal...


Rakjak le mérget, miközben írtam, hogy mennyi állat jár be, kis kutyák is, ahogyan írtam?


Egyébként ez kb. ugyanúgy néz ki, ugyanitt rágta: [link]

2019. febr. 22. 15:09
 16/22 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne jó a link: [link]
2019. febr. 22. 15:11
 17/22 A kérdező kommentje:

Valamiért nem lehet ide berakni. A lényeg, hogy a sárvédőnél.


[link]

2019. febr. 22. 15:12
 18/22 anonim ***** válasza:
64%

Lehet mégis jobban járnál, ha kint hagynád a kocsit a ház előtt, hogy a kutya ne férjen hozzá.

Ponyvával ha letakarod, úgy másoknak sem olyan feltűnő hogy milyen autó, talán nem olyan csábító, hogy kárt tegyenek benne.

De javaslom hogy tegyél fel kamerát/ vagy legalább ál-kamerát, ami pont a kocsira néz, illetve egy táblát a kerítésre, hogy "kamerával megfigyelt terület", ez sokaknak elveszi majd a kedvét a kocsi piszkálásától.


Ezek szerintem filléres megoldások ahhoz képest amennyibe a kocsi javítása kerül.


Másik megoldás, hogy estére vagy amikor nem vagy otthon, beengeded a kutyát a házba, előszobába, így nem tudja bántani a kocsit.

2019. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 veterán vas ***** válasza:

A pontos meghatározása házőrzőnek ez lenne:

Comedere canis metallum.

Azaz: fémet evő kutya. :D

Mindössze annyi a probléma, hogy ilyen élőlény nincs!

2019. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
39%

"utcában annyira irigyek az emberek"


Na, a tipikus sznob, magyar kihaénnem amikor kutyázik...


Nem irigyek rátok az emberek, hanem konkrétan hányingerük van a stilusodtól, meg amit képviselsz.


Gondolom valami tanyáról felköltözött egyedek vagytok, a rongyrázás megy, de a kultúrált életmód már kevésbé....


Amúgy ha ennyire vered magad arra, milyen autód van, akkor azt takarkasd, ami van, és vegyél egy "kutyázós autót"

2019. febr. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!