Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogyjon le a kutyosom?

Hogyan fogyjon le a kutyosom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 9 éves labrador gazdija vagyok. Őszintén be kell vallanom, az utóbbi időkben nem nagyon foglalkoztam vele. Felsorolhatnék ezernyi dolgot kifogásként, de a lényeg akkor is az, hogy nem szántam elég időt rá, aminek következtében elhízott szegény.

Sétálni már nagyon rég voltam vele, bele sem fér már a régi hámjába. Kertes ház van jó nagy területtel, ott szokott futkározni néha, de legtöbbször bent van az elkerített részén. Ez a hely sem túl kicsi, kb. egy nagyobb nappali méretű, szóval mozogni tud bőven, de tudom, ez nem elég neki.

Mindenképpen szeretnék vele sétálni menni, esetleg futni... Tudom, elszúrtam, nagyon rosszul is érzem magam miatta, de remélem még nem késő változtatnom!


Az étkezését illetően házi kosztot kap, azaz maradékot, bár szerintem ez sem megfelelő neki, ha átszoktatnám tápra, az segítene? Olvastam egy márkáról, a 'Taste of the Wild" nevű tápról. Ezt dícsérik sokan, de nekem túl "vadnak" tűnik. Egy Pedigree táp nem lenne megfelelő? Sokkal barátságosabban hangzik, és a csomagoláson is aranyos labrador van.


Valamint ha főként tápból álló étrendet szeretnék kialakítani (amennyiben ez megfelelő), akkor szükséges vitaminkészítményeket is használni hozzájuk?


Tudom, meg kellett volna előzni a bajt, nagyon rosszul is érzem magam, de őszintén szeretnék változtatni magamon és a kutyusom életén is!


És ennyire nem rossz a helyzet, mint ahogy hangzik, egy 'egyszerű" elhízásról van szó, csak engem annyira bánt ez az egész... Ezért vagyok ilyen drámai.


A válaszokat előre is köszönöm! Ha bármi mást kellene még írnom, csak szóljatok!



2019. febr. 23. 12:10
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igazán sokat segítettetek! Az úszás nem is értem, hogy nem jutott eszembe, hisz régen rengeteget jártunk. Ha el nem felejtem, majd beszámolok a későbbiekben mindenről.
2019. febr. 24. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!