Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támad a kutya?

Orsogreta053 kérdése:

Miért támad a kutya?

Figyelt kérdés
A barátnőm kutyáját már régóta ismerem, pár hete sötétében érkeztem, a kutya az ajtó előtt feküdt, nem láttam és véletlenül ráléptem a a farkára, nem túl erősen, de nagyon megijedt, felugrott ugatott. Ezután megsimogattam, és bementem a házba. Azóta eltelt pár hét, újra átjöttem a barátnőmhöz és már az ajtónál rámugrott, morgott, ugatott. Megijedtem ezért bejöttem a házba. Most megpróbáltuk, hogy enni adok neki, amit el is fogadott, megette, aztán megsimogattam, semmi gond nem volt, egészen addig amíg bele nem nézett a szemembe, akkor megtámadott, harapni próbált, ugatott. Miért lehet ez? Ennyire haragudna, amiért ráléptem? Mi a teendő ilyenkor?

2019. febr. 23. 14:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy egy nagy méretű kutyáról, labradorról van szó, aki eddig soha senkit nem bántott, engem sem. Most is csak velem viselkedik így.
2019. febr. 23. 14:16
 2/6 anonim ***** válasza:
5%
menj rá a viperával ne legyél pancser
2019. febr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy érzi rajtad, hogy úgymond "lelkiismeret-furdalásod" van, amiért ráléptél. Próbáld meg fokozatosan, a barátnőd segítségével visszaépíteni a bizalmát. Lehet, hogy nem fogja érteni, de szerintem nyugodtan kérj tőle elnézést szavakkal "Bocs, amiért rádléptem, nem volt szándékos." Ennek az a jelentősége, hogy utána esetleg megkönnyebbülsz, benned oldódik a feszültség, és ezt fogja rajtad érezni. Lehet, hogy hülyeség, de veszteni nem veszthetsz vele, ha kipróbálod.
2019. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Több ok vagy ezek kombinációja lehet:

1. Emlékszik még arra, hogy fájdalmat okoztál, amikor pedig ő nem csinált semmi rosszat. Sajnos nem tudod elmagyarázni, hogy véletlen volt:(

2. Érzi rajtad, hogy félsz tőle vagy legalábbis feszült vagy a közelében. Tehát azt gondolja, oka van, hogy félsz, mert rosszat akarsz:(

Hogy hogyan lehetne felülírni ezt a rossz emléket, az a kutya személyiségétől is függ, és nem is írtál eleget ahhoz, hogy tanácsot lehessen adni.

Mert ha pl. csináltok együtt valamit úgy, hogy nemigen foglalkozol vele, csak együtt vagytok, az lenne talán a legjobb. Ha az én kutyámból indulok ki, én azt mondanám, menjünk el hármasban sétálni párszor - közben lehet kicsit játszani, csináltatni egy-egy feladatot és utána jutifalatot adni, de lehet egymás közt beszélgetni is, a kutya meg csak legyen ott, új ingerek is érik közben, és mindez ugye semleges területen, nem a "kutya kertjében" van. De egyáltalán nem biztos, hogy ez nálatok beválik.

Ha nem rendeződik, kérdezzetek szakértő állatorvost!

2019. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha "bántás" (pl. véletlenül rálépsz) után azonnal megsimogatod, babusgatod, "bocsánatot kérsz", akkor a kutyák azonnal megbocsájtanak, mert ezzel jelzed, hogy nem direkt volt.


Kölyökkorukban gyakran megesik, hogy az egyik kölyök "durvul", és erősebben ráharap a testvérére, aki persze felvinnyog. Ha megfigyeled, a durva testvér azonnal elkezdi nyalogatni, nyugtatni, és mindketten meg is nyugodnak.


Létezik kutya-verziója a testvérek közt ismert "nincs semmi bajod, ne szólj anyának" :)

2019. febr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Azért az ok itt kevésbé számít. Ami a fontos, hogy egy családi kutya nem támadhat meg önkényesen embert! Pláne nem egy labrador! Erről nagyon gyorsan tiltsa le a gazdája!
2019. febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!