Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek ha 1 éves...

Mire figyeljek ha 1 éves Amstaff kan kutyát hozok el a gazdáitól? Elköltöznek külföldre végleg.

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányom aki kutyabolond.

Akiktől elhoznánk ott is van 3 kisgyermek.

Hogyan közelítsünk az örökbefogadás témához az állattal?

Odamegyünk? Megnézzük vad e vagy kezes?

Segítsetek! Adjatok tippeket.

Átnevelhető egy 1 évea kan kutya másik gazdira?

Bocsi a fura fogalmazásért.


2019. febr. 26. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Amstaff egy éves kutyától miért akarnak a gazdái megszabadulni?

Nektek van bármi kutyás múltatok, fogtok boldgulni egy amstaff igényeivel?

Ismeritek egyáltalán a fajtát?

2019. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Amstaffnak erős kezű gazdi kell, különben csúnya meglepetésekben lehet részetek.
2019. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy kis infó:

[link]


Ezt kiemelném:

"Tanítása

Értelmes kutya, amely nagyon szívesen sajátít el új dolgokat.Gyorsan tanul, és ha feladatot kap, azt mindig örömmel hajtja végre. Mindazonáltal nem való engedékeny vagy következetlen, a kutyák nevelése terén tapasztalatlan személyeknek.Hihetetlenül erős fajta, és ha a gazdája nem tudja biztos kézzel irányítani, a séta minden alkalommal komoly megpróbáltatást jelent majd a számára. Fontos, hogy a gazda következetes legyen, és minél korábban megkezdje a kis amerikai staffordshire terrier nevelését. Le kell szoktatni a póráz rángatásáról, és ha szükséges, el kell venni a kedvét más kutyák megtámadásától."


Egyébként mi az akadálya, hogy akár később magukkal vigyék a kutyát?

2019. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező!


Miért kérdezel, ha utána törölteted a választ?

2019. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

A családod meglátogatja a kutyát az otthonában. A viselkedését látni fogjátok.

Ha pozitív, utána a kutyát vigyék hozzátok látogatóba.Először a gazdáival együtt. Ha ekkor is megfelelő a kutya számotokra, lehet pl egy napot csak a kutyát nálatok tartani.

Ha semmi kutyás tapasztalatotok, akár facén-neten kapcsolatba léphetsz staffis csoportokkal. Egy-egy problémádra vélhetőleg kapsz tanácsot.

2019. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most neztem fel a netre, nem toroltettem semmit sem.

Koszi hogy irtatok.

Nem szerete a gazdi elvinni, mi regota szeretek amstaffot, es ez ingyen lenne.

Tulajdonkeppen ennyi a sztori.

Nekem volt mar keverek kotorekebem is, nemetjuhaszom is, birtam veluk, sot, csak en birtam.

Annyira gaz akkor ez a fajta? En pont azt olvasomm hogy direkte gyerekszereto fajta.

2019. febr. 26. 15:40
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha JÓ helyről van a kutya, akkor megfelelő neveléssel nincs vele probléma, de ha nem jó helyről van, lehetnek idegrendszeri problémái, viselkedésbeli zavarok. Azt is meg kéne nézni, honnan van az ő kutyájuk, most hol tartanak neveléssel. Fajtamentést is megkeresném, hogy nekik mik a tapasztalataik.
2019. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ertem. En is ettol felek, hogy honnan van a kutya .. es milyen az idegrendszere.
2019. febr. 26. 16:31
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

A kutya még majdnem kölyök, nagyon fiatal, igen, hozzászokik az új gazdához.

Menjetek oda látogatóba, igen. Nézzétek meg, hogyan reagál rátok és kislányodra (felügyelettel!). Normális esetben játékosan, barátságos, oldottan kell reagálnia.

Kérjétek meg a mostani tulajt, mutassa be, miket tud a kutya. Pl. helyére tudja küldeni? Magához tudja hívni? Helyben marad? Leül? Stb. Ezeket 1 éves korára tudnia kell, ha normálisan nevelték.

Ha örökbefogadjátok, legyetek vele eleinte minél többet, tanítsátok, sétáljatok stb. A kislányodat felügyelet nélkül semmiképpen nem szabad együtt hagyni vele egyetlen percre sem.

2019. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!