Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök Kutya vásárlásnál...

Kölyök Kutya vásárlásnál átvertek kicsit, mit tegyek a kutyával? Segítene valaki? Valószínűleg szaporító lenne az eladó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is, nincsen bajom azzal sem ha "szaporító"

nekem semmi közöm ehhez a részhez.

Vettünk pár hónapja egy kölyök kutyát, állítólag 8 hetes volt amikor

elhoztuk azt mondta az eladó. De a kisállat egészségügyi kis könyvben nem szerepel a kutya születési dátuma. Mindegy.

Interneten láttuk a hirdetést, elmentünk , stb... Odaérve a címre amit az eladó mondott már furcsa volt minden. Volt vagy 6 kennel tele kutyával, továbbá egy nagy kalitka szerű valami az udvaron ami tele volt sárga színű papagáj féle madarakkal! Le döbbenetem. Ennyi papagájt meg a kisállat kereskedésben sem látok! Volt vagy 50 nyúl is egy másik ketrecbe!

Jól van gondoltuk mindegy ehhez nekünk semmi közünk , csak csodálkoztunk rajta.

Megkaptuk a kiskutyát , a pénzt kifizettük érte, kaptuk a hiányos kis könyvet is, stb... Ennyi, hazajöttünk a cuki kiskutya minden időnket lefoglalt. Ahogy nőtt, egyre nyilván valóbbá vált hogy nem fajtiszta kutya hanem sajnos keverék. Oké, nagy részében németjuhász kutya, de nem fajtiszta németjuhász kutya mint ahogy az eladó mondta nekünk! Ez leginkább a viselkedésében látszik. Direkt azért kell nekünk németjuhász kutya mert magas intelligencia szinttel rendelkezik!

3 németjuhász kutyánk volt életem során, úgyhogy minden bizonnyal ki merem mondani hogy ennek kevés köze van a németjuhász kutyához, egy Rottweiler kutya viselkedése hasonlítható igazán hozzá. Külsőleg sem az igazi így hogy már a végleges bundája kinőtt, mert ugye a "baba" szőre kihullott és nőtt másik stb...

Lényeg hogy lettünk verve, és itt egy olyan kutya akit bár már nagyon megszerettem, megszerettünk, de nem az a kutya amiért elmentünk az eladóhoz.


Tudna valaki segíteni hogy egy keverék kutyát hogyan próbáljak megtanítani normálisan viselkedni? Nagyon rossz!


2019. febr. 27. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 A kérdező kommentje:

Bocsi lemaradt:


Először is, nincsen bajom azzal sem ha "szaporító"*

Feltéve ha nem ver át , ha azt kapom amiért fizetek, akkor nekem teljesen mindegy hogy ki ő

2019. febr. 27. 21:31
 2/75 anonim ***** válasza:
94%
Csak a hülye embereket lehet átverni. Meg is érdemeltétek, ha szaporítókat támogattok. Olcsó kutya kellett, utána meg isszátok a levét...
2019. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 Metionin ***** válasza:
96%

Na ezért nem vásárolunk szaporítótól...már akkor haza kellett volna mennetek amikor megláttátok a körülményeket.

A kutyát pedig ugyanúgy kell tanítani mintha fajtatiszta lenne, az hogy nem tud viselkedni, nem amiatt van hogy keverék, hanem valószínűleg neveletlen, nem szocializálódott rendesen. Legyetek következetesek, ha kell, vigyétek kutyaoviba, suliba.

2019. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
96%
Éljenek a szaporítók. Azért egy DP szűrést és patella szűrést csináljhatok, legyen a tarsolyban egy állatorvos száma, és gyűjtsetek a betegségekre. Amúgy bármilyen kutyát ugyanúgy lehet tanítani kutya ovi és kutya iskola.Attól, hogy keverék nem lesz nem kutya.
2019. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
97%

Úgyanúgy mintha fajtatiszta lenne. Amúgy a kutyád fatjtiszta ha csak nem hasonlít zsiráfra, krokodilra, macskára stb. Ha roti németjuhász keverék akkor is inteligens lehet mivel nem fajtafüggő az IQ szint.

Miben láttod hogy rotis a viselkedése?

Amúgy egyszer volt ilyen mixünk és baromi okos kutya volt, mindent megértet, jószagot is terlet pedih kutya iskolát sose látott és a mama se vitte túlzásba a tanítgatást.

2019. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
86%

Mégis, szerinted hogyan kellene "viselkednie" egy németjuhásznak?

Írd már le, mik azok a viselkedési formák, amik miatt kétséged támadt a kutya fajtájában. Kölyökként szinte azonosan viselkedik a roti , az nj, és még sok más fajtájú kutya is. Természetesen ezeknek a keverékei is.

Már az oltási könyv is gyanús lehetett volna. Ha állatorvos tölti ki, akkor azon minden fontos adatnak ott kell lennie. Plusz, természetesen, pecsétnek is.

Fegyvert tartottak a hátatokba, hogy el kellett hozni egy gyanús kölyköt?

2019. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
95%

Kutyát nem veszünk, csak regisztrált kennelből!

Mi az, hogy nincs közöd hozzá, ha szaporító? Támogatod a felelőtlen állatkínzókat!

Egyébként meg: kutyaovi, kutyaiskola, tréningekre járás.

De egyébként, szerintem, ha volt már 3 kutyátok, akkor tudhatnátok, hogyha egy szaporítótól vesztek olcsón kutyát a netről, akkor a kutya árának valószínűleg min. 2 szeresét hagyod ott majd az állatorvosnál.

Kérlek nagyon szépen, hogy jelentsd az állatvédőknél azt az embert, akinél vetted a kutyát. Lehet teljesen névtelen is bejelenteni. Csak felhívod őket, és megmondod a címet. De, ha esetleg a neved is megmondod, az állatvédők akkor sem mondják/mondhatják meg a bejelentő nevét, elérhetőségeit.

2019. febr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:
Miért jöttünk volna haza akkor amikor megláttuk a körülményeket? Én jóhiszeműen nem gondoltam semmi rosszra. Felőlem lehet 100 egyforma papagája, 50 nyula, 200 csirkéje, isten tudja mennyi kutyája, valamit meghírdet az interneten hirdetést, én odamegyek kifizettem, elhozom, nevelem és pont boldog vagyok. Semmi közöm hozzá neki mi van a tanyáján csak nagyon furcsálltam ennyi papagájt még soha nem láttam egyszerre! Én nem gondoltam arra hogy át leszünk verve, és keverék kutya lesz belőle
2019. febr. 27. 21:49
 9/75 anonim ***** válasza:
98%

A neveletlenség nem azért van mert keverék, hanem mert nem jól van nevelve. Az igaz, hogy vannak fajták amiknek van "tehetségük" bizonyos feladatokhoz (öszönösen őriz, vagy terel, vagy ás stb), de az alapok elsajátítása mindíg a gazdától függ.

A szaporítóval meg igenis legyen gondod, mert rajtatok kívül sok embert átvert és valószínűleg sok nem egészséges állat van a birtokában.

Ha valaki fajtiszta kutyát akar,akkor ne 3000 Ft-ért nézelődjön a jófogáson, hanem menjen tenyésztőhöz, aki rendes körülmények között, nem belterjesen, egészséges és lenyomozható kutyát ad el.


Már itt van neked ez a kutyus, akkor fogadd el olyannak amilyen: keveréknek. Szeresd és neveld, ne becsméreld, mert lelke neki is van és érzi ha nincs szeretve. Türelemmel, következetességgel minden kutya nevelhető.

2019. febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim válasza:
50%
Minden kutya más jellem.legyen fajtiszta vagy keverék. Egyik tanulékonyabb saját fajtáján belül, a másik nem. Tegyétek túl magatokat, hogy nem egy kiállításra termett fajkutyát vitt felétek a Sors, és szeressétek tovább kicsi rosszcsont lelkét. Biztosan Ő is viszonozza felétek! Következetesen, kedvesen, jutifalattal doppingolva nevelgessétek. No és egy jó kutyasuli sem ártana. Sok sok boldog percez kívánok Nektek!
2019. febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!