Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vagy szaporító? Nem...

Tenyésztő vagy szaporító? Nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
Egy ideje érdeklődöm az ausztrál juhászkutya iránt, és nézegetek kenneleket, könyveket róluk. Rendre belefutok apróhirdetési oldalakon egy hölgy kutyusaiba, aki elég olcsón(50000-110000 ft) árulja őket, de hirdetés szerint egy nagyobb magyar kennel által támogatott párosításból hoz le almokat. De messziről jött ember, azt mond, amit akar, és nem találom se a honlapját, se a kennelét. Akkor a hölgy most szaporító vagy tenyésztő? Mert így lekövethetetlen. Bárki megtalálhatja 2 kattintással az adott hirdetéseket, mert szinte az összes hirdetési oldalon fent van, de igény esetén linkelek hirdetést tőle.

2014. ápr. 10. 11:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy igazi tenyésztő nem hirdet apróhirdetési oldalakon, hanem legalább egy egyszerű weboldala van. :/ Én még nem találkoztam ilyennel, hogy olyan hirdet, aki egyéretlműen tenyésztőnek néz ki, a jófogáson, meg az apródon... Szóval én gyanítom, hogy ez egy szaporító, csak ügyesen álcázza magát. 110.000 az már egy reális ár lehet, viszont az 50 ezer nagyon olcsónak tűnik. Százezer alatt a biztonság kedvéért nem vennék kutyát a helyedben. Szerintem inkább keress egy tenyésztőt, aki egyértelműen az! Én nem kockáztatnék...
2014. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írj neki, vagy hívd fel, és kérdezd meg, ad-e törzskönyvet a kutyához - ez már eleve árulkodó. El is mehetsz megnézni a kutyákat, ha a szülők nincsenek ott, vagy nagy a kiskutyák hasa, vagy koszos helyen vannak, vagy kocsiban szeretné bemutatni, ez mind-mind azt bizonyítja, hogy szaporító.
2014. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az 50000ft-os kölykök elvileg "hobbi célra" eladók, de szerintem még így is olcsó a fajtához képest. Elvileg ad törzskönyvet (legalábbis ez van oda írva), de nem bíztató környezetben fényképezi a kölyköket...tényleg nem tudom. Itt a konkrét hirdetés:

[link]

2014. ápr. 10. 12:11
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrizd le a kennelnél,amelyikre hivatkozik,meg kérd el a szülők Tk ét.Az nem szimpi,hogy leszállītják a kutyát.Én biztosan ragaszkodnėk személyes találkozáshoz.Ráadásul utlevėllel is rendelkeznie kell a kutyának,úgy tudom.Gondolom a hobbi célra adott kutyák Tk nélkül mennek.Nem minden a környezet,de amit állít,le kell csekkolni.
2014. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
Szia. Bocsi, én nem értek annyira a témához, de vajdasági vagyok, és simán el tudom képzelni, hogy valaki áron alul adná a kutyákat. Itt nem annyira "menő" pénzért venni állatokat, ráadásul a szegénység is nagyobb, szóval lehet, hogy rendesek, és nekik ez simán megéri.
2014. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ne vegyél tőle, ez szaporító. Most meg nem mondom neked hogy mi a teljes sztori, nem akarok hülyeséget mondani, de a kutyája tán a Silver Dream kennelből van. Annyit tudok hogy az SD-s tenyésztővel volt valami gubanc.
2014. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

4. nem csak kutyák ára utal arra, hogy szaporító. Pro és kontra a hölgy védelmében:

Pro:

-Ígér TK-t, chipet és stb.

-Elméletileg megbízható kennel adja az apa kutyát.


Kontra:

-Érdekes kölyök árazás

-"Nem kell eljönni a kölyökért, majd én elviszem". Most vagy udvarias vagy szaporító.

-Mocskos környezet a fényképeken (Ha már eladási képeken ilyen, milyen egyébként.)

-Nincs se kennel, se honlap, ami azért a legrosszabb tenyésztőktől is elvárható. Ez aggasztó. Ezért lekövethetetlen a kölyök, így bármit lehet állítani. Nincs semmi ami igazolná, hogy ő valóban tenyésztő és nem a hátsó suffniban ügyködik.


Köszönöm az eddigi véleményeket, elég eltérőek az álláspontok, várom a további válaszokat, mert úgy tűnik nem egyértelmű.

Az SD probléma is érdekelne, ha valaki tud róla konkrétumokat.

2014. ápr. 10. 13:51
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

Védelmére lehet az is, hogy a kutyákhoz nem szép ruhába megy hanem mocskosan. Viszont ott a környezet tényleg nem valami szép. Minden kennelesnek kell lenni-e hivatalos oldalnak. Vagy ha még nincs is vagy nem tud csinálni.. akkor is egy kennelesnek 1000x jobban kéne élni-e. Már az eladott kiskutyákból ha pl 100ezerér ad egy kölyköt.



A másik lehet egy törzskönyv megbuherált is.. ;)

Ha irja ha nem irja..de én inkább szaporítónak nézem mint kennelesnek. Nekem bűzlik az egész..

2014. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Más fajtát nem hirdet, a szukákat 210.000-ért adja. Aki ért a fajtához, az talán meg tudja állapítani, hogy a kan miért olcsóbb ennyivel, illetve a hobbira 50-ért hirdetett kölyökkel van-e valami gond ránézésre.


Egy telefont szerintem megér, hogy szerződést, garanciát ad-e, szukát, környezetet meg lehet-e nézni, bár én biztosan nem vennék tőle csak úgy, ha elmennék hozzá és átnézném az átnéznivalót.


Szerintem egyébként csak azért hozza át a határon a kutyákat, mert sokan lehet, hogy emiatt nem vennék meg, mondván, van az országban is hasonló, Szerbiában viszont talán nem olyan nagy a fizetőképes kereslet.

2014. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se vegyél hirdetőoldalról kutyát. Ha mégis érdekel, akkor mindenképpen ragaszkodj hozzá, hogy megnézed a kennelt. Személyes találkozás alkalmával minden kiderülhet, ezért akarják sokan elkerülni. Ne legyél annyira naiv, hogy azt feltételezed, ő csak udvariasságból szállítaná le a kutyát. Kinek hiányzik a macera és a pluszköltség. Csak nem akarja, hogy lásd a környezetet, ahogy tartja őket, és levágd, hogy fingja nincs a tenyésztésről. Egy lelkiismeretes tenyésztő nem is adna el ismeretlennek kutyát, hanem előtte ő is szeretné látni az illetőt, mert nem akarja, hogy az állat rossz kezekbe kerüljön.
2014. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!