Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök Kutya vásárlásnál...

Kölyök Kutya vásárlásnál átvertek kicsit, mit tegyek a kutyával? Segítene valaki? Valószínűleg szaporító lenne az eladó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is, nincsen bajom azzal sem ha "szaporító"

nekem semmi közöm ehhez a részhez.

Vettünk pár hónapja egy kölyök kutyát, állítólag 8 hetes volt amikor

elhoztuk azt mondta az eladó. De a kisállat egészségügyi kis könyvben nem szerepel a kutya születési dátuma. Mindegy.

Interneten láttuk a hirdetést, elmentünk , stb... Odaérve a címre amit az eladó mondott már furcsa volt minden. Volt vagy 6 kennel tele kutyával, továbbá egy nagy kalitka szerű valami az udvaron ami tele volt sárga színű papagáj féle madarakkal! Le döbbenetem. Ennyi papagájt meg a kisállat kereskedésben sem látok! Volt vagy 50 nyúl is egy másik ketrecbe!

Jól van gondoltuk mindegy ehhez nekünk semmi közünk , csak csodálkoztunk rajta.

Megkaptuk a kiskutyát , a pénzt kifizettük érte, kaptuk a hiányos kis könyvet is, stb... Ennyi, hazajöttünk a cuki kiskutya minden időnket lefoglalt. Ahogy nőtt, egyre nyilván valóbbá vált hogy nem fajtiszta kutya hanem sajnos keverék. Oké, nagy részében németjuhász kutya, de nem fajtiszta németjuhász kutya mint ahogy az eladó mondta nekünk! Ez leginkább a viselkedésében látszik. Direkt azért kell nekünk németjuhász kutya mert magas intelligencia szinttel rendelkezik!

3 németjuhász kutyánk volt életem során, úgyhogy minden bizonnyal ki merem mondani hogy ennek kevés köze van a németjuhász kutyához, egy Rottweiler kutya viselkedése hasonlítható igazán hozzá. Külsőleg sem az igazi így hogy már a végleges bundája kinőtt, mert ugye a "baba" szőre kihullott és nőtt másik stb...

Lényeg hogy lettünk verve, és itt egy olyan kutya akit bár már nagyon megszerettem, megszerettünk, de nem az a kutya amiért elmentünk az eladóhoz.


Tudna valaki segíteni hogy egy keverék kutyát hogyan próbáljak megtanítani normálisan viselkedni? Nagyon rossz!


2019. febr. 27. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 A kérdező kommentje:
Nem igazán nevezhető kennelnek , biztosan valami házi tákolmány*
2019. febr. 27. 22:13
 22/75 anonim ***** válasza:
97%

Ha valaki állatkínzó- márpedig a leírásod alapján egy szaporítótelepen jártál, ahol rossz körülmények között tartanak állatot- azt jelenteni kell. Nincs olyan, hogy nincs közöd hozzá. De ti annyira eccccerűek vagytok, hogy még támogattátok is a munkásságát. Szuper!

Vettél egy keverék kutyát, akit szeretni és nevelni kell. Mindegy, hogy milyen fajta. Annak, hogy keverék, a viselkedéséhez semmi köze. Viszont valószínűleg túl korán lett elválasztva, az okozhat viselkedési gondot. Nem véletlenül szabályozzák, hogy minimum 8 hétig a kölyköknek az anyjukkal kell lenniük. Nem az anyatej miatt, hanem a szocializáció miatt.

De ugye a szaporítóknak az az érdeke, hogy minél hamarabb elvigyék a kutyákat.

2019. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
97%
És bocs, de pont az ilyenek tartják fet ezt mocskos üzletet. Mert megveszik egy csomóan az ilyen-olyan általában beteg kutyákat. Majd: "hát át lettem verve, de nem jelentem fel" "átl ettem verve de megmentettem egy ártatlan életet". Most volt több hír, bejegyzés arról, hogy kit hogy vertek át. És mennyibe került a műtét utána (pl. egy DP műtét oldalanként 100-150 eFt körül van, két csipő esetén ez már 300eFt) ha hhez hozzá adod az előzetes vizsgálatokat (röntgenek) kontrol vizsgálatokat és azt a pénzt amit a szaporítónak fizettél azért a pénzért többszörös győztes kutyád lehetne.
2019. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 A kérdező kommentje:
Arra már nem emlékszem mit mondott az eladó, mi volt a magyarázat hogy miért nincs ott az apja a kis kutyának, miért csak fényképeket mutat a telefonon keresztül mert időközben valaki aki ott lakik kiengedett valami óriás agresszív kutyát a tanya hátsó részéből - szabadjára engedte - na mondanom sem kell hogy azonnal ugrált ránk és harapdálta a ruhákat, attól féltem nehogy megjarapjon hiszen én / mi ott idegenek voltunk az volt a H*lye aki kiengedte. Nem a kutyára haragudtam arra aki kiengedte, mindegy szóval elterelődött a figyelmem.
2019. febr. 27. 22:19
 25/75 anonim ***** válasza:
95%
A kan sok esetben nem a tenyésztőé. Ezzel nincs is baj, akkor kéne fedeztetési jegynek lennie (amit a kan gazdája aláír, hogy X kan befedezte Y szukát). És pont azért nem a tenyésztőé mert elég ritkán hoznak le ugyanazzal a szukával ugyanazzal a kannal két almot (kivéve ha "álom alom" lett, és annyira jók lettek a kölykök, hogy érdemes ismételni). Ez is a tenyésztői munka egyik része, hogy az Y szukához megkeressék a legjobb kant párnak (ezért vannak a kiállítások, hogy a tenyésztők egymásra találjanak, és megtalálják asz adott szukának a legmegfelelőbb kant).
2019. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
95%

"...mert időközben valaki aki ott lakik kiengedett valami óriás agresszív kutyát a tanya hátsó részéből - szabadjára engedte..."


Számomra ez lett volna az a pont, amikor egy "baráti" kézfogással (kutya nélkül) búcsúztam volna.

2019. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
94%

Kamu, troll, direkt provokáló kérdést ír ki és NEM reagál érdemben a tényekre.

Hagyjátok, biztos erre veri!

2019. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, nagyon kérlek, jelentsd! Ilyenkor nincs olyan, hogy te nem vagy jelentgetős tipus! Állatok eletei lehetnek a kezetekben!!! Vagy legalabb ird meg privatban a cimet. Van egy állatvédő ismerősöm, ő utánanéz. Így pláne nincs közöd hozzá, én még a nevedet se tudom. Gondolj bele azok a felnőtt kutyák valoszinuleg meg setaltatva sincsenek, az egesz eletuket abban a ketrecben elik le. Csak addig engedi ki oket, mig megfogannak a kiskutyak. Azt mar nem is kell mondanom, hogy valoszinuleg minden tuzelesnel fedezteti a nostenyeit. A kiskutyak gondolom nem fűtott helyisegben vannak. Es meg sorolhatnam. Akkor meg nem is beszeltem a papagajokrol, a nyulakrol. Ha befogadna oket egy menhely, valoszinuleg a legtobb szereto otthonra talalna, es nem ennel az allatkinzonal lennenek. Csak egy címet.
2019. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem onnan vetted a kutyát, ahonnan az előzőeket is? Már amikor megláttad a körülményeket nyilvánvalóvá kellett volna váljon, hogy szaporítóval van dolgod. Pláne, ha "értesz" a kutyához és előtte is német juhászod volt. Nekem is világ életemben belgám és német juhászom volt, soha senki nem tudna átverni. Pláne így nem, hogy ordít az emberről, hogy szaporító.


Egyébként nem azért rossz a kutya mert nem FAJTAtiszta, hanem azért, mert nem jól neveled. Ha ennyire nem értesz hozzá és nem boldogulsz vele, akkor kutyaiskolát javasolok. Nem mellesleg nekem is volt keverékem is, ugyanolyan értelmes volt, mint a fajtatiszták...

2019. febr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
93%

Komolyan mondom nevetséges vagy ha azt hitted (pláne 3 német juhász után), hogy 45.000-ért te majd fajtatiszta német juhászt fogsz kapni. Ez nem fedezi a minőségi tápot, állatorvosi költségeket, szűréseket stb.


Nyilvánvalóan egy szaporítóval/állatkínzóval van dolgod és neked ezzel semmi problémád.


Egyébként miből gondoltad, hogy ennyi pénzért egy jó ösztönökkel megáldott kutyàt fogsz kapni? Nem is értem komolyan...

2019. febr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!