Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kutyákra veszélyes...

MME kérdése:

Mik a kutyákra veszélyes emberi ételeket, ill. a potenciális veszélyt hordozó anyagok házon belül, és kívül?

Figyelt kérdés

Szőlő, mazsola, kakaótartalmú ételek...

Ezek azok, amikről tudok.

Illetve ismerek néhány illóolajat, amelyet kutya, macska közelében nem túl fair párologtatni, különben súlyos következményekkel számolhatunk.


A kaja mellett főleg olyan anyagokat keresek, amelyek kevésbé egyértelműek/ismertek (azaz a festékeken, tisztítószereken, patkány- és egyéb mérgeken kívül).

Köszönöm!!


2010. júl. 2. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Az én kutyám fél évesen ette a szőlőt, meg a mazsolát is. azt mondta a doki, eheti a gyümölcsöt.

Csokit 1 évben 1x kap (születésnapján 1 kockát).

2010. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Igen jól írtad,én úgy tudom az összes citrusféle tabu,azon kívül ugye a vegyszerek.Én más különösebbről nem tudok,viszont a kakaóról én nem tudtam,hogy káros...Az én kutyám néha szokott kapni kakaós dolgokat,és semmi baja.Mondjuk lehet,hogy ha minden nap kapna,az nem lenne jó,de így sztem okés.Ja meg azt szokták írni,hogy ugye a kutya,macska(úgy ahogy az ember sem)nenm emészti meg a kukoricát(hanem egybe jön ki),de viszont néha jó bélpucoló.
2010. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Krumpli, a kutyák nem tudják megemészteni. Papír, nylonzacskó. Van olyan kutya, ami kaja reményében megeszi a csomagolást.

A mérgező növények a kertben. Tiszafa, aranyeső, leander, hóbogyó. Vannak kutyák, aki szeretnek ágakat rágcsálni, és előfordul, hogy ilyen mérgező növény ágát rágják.

Permetezéskor jó, ha be van zárva a kutya. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad például hagymát sem adni a kutyáknak.
2010. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig teszek neki hagymát a levesébe,néha megeszi néha elássa,az állatorvos azt mondta,hogy tudja mikor mi kell neki.Eddig baja nem lett tőle,pedig 8 éves...
2010. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

1. vagyok.

A kutyám mandarin és narancsot is evett. Meg chipset. Semmi baja nem lett.

2010. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítségét!!


Igen-igen. Abban biztos voltam, hogy minden kutya kapott már, vagy kap rendszeresen olyat ételt, amely "tiltólistán" szerepel.

Egyik kutyám pl. sokszor kapott korábban csokifagyit, nem vettem észre, hogy megterhelné, a mamám kutyája pedig rendszeresen lelopkodja a szőlőt, de nem mindegy a mennyisége annak az anyagnak, ami az adott ételben gondot okozó. És a kutyák érzékenysége is változó.

Jobb biztosra menni. Én legalábbis minden megemlítettnek utána fogok nézni szakirodalomban is (azaz :P körlevélben utánakérdezek majd a dokiknál, mik a tapasztalataik). Vannak itt olyanok, amikre soha nem is gondoltam volna...

Várom továbbra is az infókat!

2010. júl. 2. 13:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

SZIVACS!!


A miénk éppen ma délelőtt tépte szét a szivacsot és lenyelte egy darabját. Megtettük, amit az orvos mondott, most aggódva várunk.

2010. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok.. Bocsi, most látom, hogy emberi ételekre voltál kíváncsi. Természetesen a szivacs nem az.
2010. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyáink is esznek szőlőt, nem mi adjuk, lelopja. Cseresznyemagot, diót.
2010. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!