Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy működik az örökbefogadás...

Hogy működik az örökbefogadás egy menhelyen?

Figyelt kérdés
Odamegyek és el is hozhatom?
2019. febr. 28. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Odamész, választasz, fizetel, oszt hozod.

De van, ahol szívóznak, meg ki akarnak menni megnézni a helyet, meg hasonlók.

2019. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan menhely, ahonnan nehezebb kutyát örökbe fogadni, mint gyereket.

Pl. voltunk egy helyen, ahol először bementünk, megbeszéltük a dolgokat. Utána adtak egy listát, hogy miket KELL beszerezni. Márkára meg volt adva a kutyatáptól a fésűn át a hámig minden (Kb.: 60e). Utána kijöttek első környezet tanulmányra. Nem volt megfelelő nekik, hogy a zárt kertben nincs kennel. Csináltatunk azt is (130e). A második környezet tanulmánynál minden oké volt. Közben hetente 3-szor menni kellett a kutyához látogatóba (Ezt megértem). Minden rendben ment, nagyon jól kijöttünk a kutyussal. Eljött az ideje, hogy végre hazavihessük. Mondták, hogy az ivartalanítást, chipet, oltásokat és némi "támogatást" kell fizetnünk (40e). Ott voltunk, lepeapíroztuk az örökbefogadást, erre egy teljesen más kutyát akartak odaadni, mert az a kutyus, akihez bejártunk már gazdisodott. Az egyik önkéntes hazavitte. Nagyon felháborodtam, de nem volt mit tenni. Eljöttünk kutya nélkül.

Később tenyésztőtől vettünk kutyát.

2019. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Menhelytől függ.

Amúgy van, ami mindenhol közös, például az, hogy az örökbefogadó fizeti az orvosi kiadásokat (oltások, féreghajtás, esetleg ivartalanítás), írásos szerződéssel adják oda a kutyát, illetve ha nem lett ivartalanítva, akkor az ivartalanítási kötelezettség is része a szerződésnek, ezt x határidővel vállalja az örökbefogadó, és azt tartani is kell elméletileg (nem tudom, járt-e már úgy valaki, hogy ebből valamiért kicsúszott, nekem ezzel az én kutyámnál már nem volt gond, mert már ivartalanítva kaptam).

2019. febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 Ez nagyon durva. :/

Köszi a válaszokat!

2019. febr. 28. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahol még a fenekedbe is bele akarnak nézni, nem adnak albérletbe stb.

Mi Etyekről fogatunk örökbe, jó szívvel ajánlom őket. Odatelefonáltunk, elmondtuk melyik kutyába szerettünk bele fotók alapján és szeretnénk megnézni, megismerni. Voltak protokoll kérdések, amiből tapasztalatból biztosan le tudják szűrni, hogy kb. rádbízható-e az eb. Előnyünkre vált biztosan, hogy a 9 éves, ugyanolyan fajtájú kutyánkkal mentünk, és mivel nagyon jól kijöttek egymással, rögtön el is hoztuk őt.

Ivartalanítva volt, parazitamentesítve, oltva, mivel tudjuk ennek mi az ára, ezt az összeget rá is szántuk. A menhelyvezető majdhogynem visszatuszkolta a zsebünkbe, hogy ők csak az oltás árát szokták elkérni. Persze mi nyertünk, adomány címén elfogadták.

Azóta is korrektek, elég nagy viselkedési gond volt a kutyával, ingyenesen segített minket egy tréner, kutyaterapeuta az menhely közreműködésével. Azóta minden ok, néha küldünk képeket, ennyi.

2019. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. te jó isten... én biztos nem hagytam volna annyiban..vagy előszerződés vagy valami...sajnálom..

Én állatotthonból hoztam el a kiscsajt, megláttam, írtam, napi kapcsolatban voltam a befogadókkal (kb.150-200km) ők is kérdezgettek én is, gondolom csekkoltak facén is, aztán végül írták hogy engem választottak. :)

Bogarak elleni kezelést, chipet, parvo oltást kapott, ezeknek az árát kérték, de persze többet adtam jóval adományként. Örökbefogadási szerződéssel és ivartalanítási kötelezettséggel hoztam el, azóta is imádom. Szoktam beszámolni meg képeket küldeni nekik.

Amúgy én is mikor elkezdtem nézegetni a kutyusokat némelyik menhely megdöbbentő hogy miket vár el...valahol érthető de túlzásba viszik. Az ilyen nagyon kötekedőseket én elkerülném de ez csak az én véleményem.

2019. márc. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!