Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy új kutyafajta kityenyésztése?

Egy új kutyafajta kityenyésztése?

Figyelt kérdés
Ha most én szeretnék egy ilyennek nekiállni akkor hogyan kellene elkezdenem és utánna folytatnom?Mekkora költség ez?Csak hogy tisztázzuk nem szeretném ezt csinálni csak érdekel mert most egy csomó cikk arról szól hogy ez meg ez a fajta már tenyésztés alatt van meg ilyenek.
2019. febr. 28. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kéne hozzá rengeteg pénz. Lehetőleg fajtatiszta kutyák, vagy fajtajellegűek. Rengeteg kutyát kell így kitenyésztened ugyan olyan fajtajellegű kutyákból, mivel senkinek sincs olyan kutyája, és ha egy almot hozol létre, akkor vérfertőzéses kutyák lesznek. Szóval kell a fajtádból egy A B C D E F alom teljesen máshonnan származó szülőktől. Ennyi önálló alomból már tudsz vérfertőzés nélkül egy önálló faját létrehozni, és önnálósítani. És amikor látszik, hogy stabil a fajta állománya, kérvényezheted, hogy vegyék fel fajtának, egyből nyilván nem az fci fogja törzskönyveztetni, de lehet, hogy senki.


Hátrány: rengeteg pénz, és idő, nem csak neked, hanem alkalmazottaknak is.


Előny: lesz egy új kutyafajta ami sok más előnyökkel is rendelkezik, pl sport, munka vagy csak simán cuki.

Nagyvonalakban ennyi

2019. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nemrégiben volt egy ilyen kérdés, nem te tetted fel azt is?
2019. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

Én figyelembe venném azt is, hogy mire több generáción át megszilárdítod a fajtajelleget az új fajtádban, várhatólag több száz keverék kutyát kell legyártanod...

Ezekkel vajon mi lesz? Ilyenkor ezeket lealtatják, amelyik nem kell? mert gazdát találni nekik... hát, annyi keverék, vagy akár fajtatiszta/fajtajellegű kutya vár gazdára, hogy szerintem reménytelen. A kitenyésztő meg nem hiszem, hogy több száz szükségtelen állatot megtart...

Szóval, mit kell ilyenkor a szükségtelen kutyákkal csinálni?

2019. márc. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2019. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van egy border collie keverékem, valami kistestűvel keveredett, mert kiköpött border collie, csak kisebb. Vele kapcsolatban jutott eszembe, hogy valaki a border collie tenyésztők közül simán ráállhatna egy kisebb fajta kitenyésztésére, ami hozná a border colliek előnyös tulajdonságai mellett a kistestű kutyák előnyeit is, de hogy milyen fajtával lenne jó ehhez keverni, azt nem tudom, az enyémben sem tudom, mi (minden) van még, más kutyások tippeltek már tacskót, csivavát és terriert is.

Minden esetre szerintem lennének érdeklődők egy ilyenre például. Spitzekből is többféle méretű fajta van, és a skót juhásznak is van egy kisebb fajtája, miért ne lehetne akár ebből is?

Amúgy a legtöbb mai kutyafajta ugyanígy keveréknek indult, és tenyésztők között is van, aki foglalkozik ilyennel, kell is a belterjesség elkerülése miatt frissíteni a vérvonalat.

2019. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Ha egy új fajtát akarsz kitenyészteni, akkor nyilván jó tulajdonságokat fogsz keresztezni, és szép kutyák lesznek, nem egy beteges gyenge kutya, hanem előnyös tulajdonságokkal rendelkező kutyák. Kivéve, ha ölebet akarsz kitenyészteni.
2019. márc. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2019. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!