Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent a társ tulajdoni...

Skull12 kérdése:

Mit jelent a társ tulajdoni szerződés tenyésztő és a hétköznapi ember között!? A

Figyelt kérdés
A minap kaptam egy ajánlatot azzal kapcsolatban, hogy legyek társ tulajdonosa egy gyönyörű amstaff kiskutyusnak. Ez én felém milyen kötelezettséggel jár és a tenyésztő iránt mivel fog járni? Hiszen azt már tudom, hogy kB a feléért vehetem meg. Ez nagyon jó, de nem tudom, hogy a tenyésztésből keresett pénzből kapok-e százalékot. Vagy a versenyek utáni pénz összegből. Ugyanis a tenyésztő szeretne versenyeztetni. Ahogy én is, de én a játékokban ő pedig a szépség Ben. Meg érheti számomra ez a lehetőség? Válaszokat köszi.

2019. márc. 2. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztővel kell tisztáznod, hogy milyen feltételeket akar szabni.

De én nem mennék bele. A kutyám legyen az enyém, ne lihegjen a nyakamba senki.

2019. márc. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Változó, hogy melyik tenyésztő mit szeretne, ezért csak általánosságban tudom leírni.

- a tenyésztő nem akarja kiadni a kezei közül a kutyát, mert jó genetikájúnak, egészségesnek, ezért tovább tenyészthetőnek tartja. (Ez nem 100%, de mégis csak előny, ha egy hozzáértő így gondolja).

- a kutyát te neveled. Nálad él, te döntöd el, hogy mikor viszed sétálni, sportolsz-e vele, felmehet-e az ágyra, stb. A tenyésztő csak annyira szól bele, ami a kutya egészsége és szépsége miatt fontos, mivel kiállításokra és tenyészszemlére kell majd vinni. Nem hízhat el, nem etetheted teszkós táppal, nem hullhat ki a szőre és nem lóghatod el az oltást, féregtelenítést, stb. Tenyésztője válogatja, hogy segítséget és irányelveket kapsz ezekkel kapcsolatban, vagy parancsot.

- a tenyésztő a kiállítások idejére igényt tart a kutyára, egészen kicsi korától kezdve addig, amíg ki nem vonja a tenyésztésből, tehát kb. 5 évig (ez nemtől, egészségi állapottól, alomszámtól függ). Hogy ki viszi el, ki csinosítja ki, az már rajtatok múlik. Emellett nyugodtan lehet sportolni és másban is versenyezni vele.

- eldöntheti, hogy mikor és milyen kutyával pároztatja a kutyádat. Egy normális tenyésztő a kutya egészségét tartja szem előtt, és nem terheli túl, tehát kb. 2 évente születik egy alom, max. 3-4 alkalommal. Ha ennél sokkal többet vár, ott baj van. A fedeztetés természetesen mehet gyakrabban.

- a tényezők általában vállalják, hogy a szuka az ellés és az alom felnevelése idején náluk legyen, ami 2-3 hónapot jelent. Normál esetben a tenyésztés teljes költségét ők állják.

- megbeszélés kérdése, hogy a bevételt hogy osztjátok el. Azt azért vedd figyelembe, hogy a kutyatenyésztés (nem szaporítás) nem túl nyereséges. A rengeteg állatorvosi ellenőrzés, minőségi táp, fedeztetés, nevelgetés stb. annyiba kerül, hogy a százezrekért árult kiskutyák nem mindig hoznak hasznot. Kan Kutyánál egyszerűbb, mert ott adott összeg jár a fedezésért, amit megbeszélés szerint el lehet osztani.

- ha a kutya már nem tenyészthető tovább, ivartalanítani kell. Előtte pedig a te felelősséged, hogy megakadályozd a párzását mindenféle más kutyákkal.


Nagyon sok múlik a tenyésztő korrektségén és személyiségén. A hátrányok mellett azért előnyei is vannak a társ tulajdonnak.

2019. márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Biztos nem mennék bele. Amit előttem hosszan leírtak, azok szoktak jellemzőek lenni. A tenyésztő általában akkor csinálja ezt, ha igényt tart a kutyára, de nincs kapacitása teljesen megtartani, ilyenkor keres egy felelősségteljes gazdit, aki gyakorlatilag gondozza neki a kutyát, ő meg azt kezdhet vele, amit akar (mármint versenyek és tenyésztés terén).


Nekem ez baromira a "nagyon nem" kategória, most képzeld el, hogy van egy kutyád, aki mégsem a tiéd. A tenyésztő folyton a nyakadban liheg a kutyával kapcsolatban, sok a konfliktusforrás, és ő dönti el hogy mikor hoz le tőle almot, amit általában akkor te nevelhetsz fel, rengeteg fáradtsággal, ha meg mégis ő neveli, akkor meg elbúcsúzhatsz a kutyádból vagy fél évre, amíg nála van.

Én ezt a tenyésztőknek egy kényelmes kihasználós módszerének tartom, értem a lényegét, de nekem így nem kéne kutya.


Ja, és pénzre meg ilyenekre ne számíts. A befolyó bevételekből valószínűleg nem részesülsz, tehát nincs olyan, hogy a kölykökből és versenyekből befolyt összeg fele a tiéd. Ha jófej a tenyésztő, és kikötöttétek szerződésben max egy kölyök ára landolhat hozzád, más nem hiszem.

2019. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tenyésztője válogatja.

Nekem van egy kutyám tarstulajdonban, de nem olyan, mint amilyennek a többiek leírják.

A fedezési penzen osztozunk (fele-fele), magának ugye ingyen fedez, de cserébe ő állja a kiállításokat. :)

Amikor kiállítás van, 2-3 napra elviszi (mondjuk ilyenkor nagyon hiányzik, de velük együtt izgulunk az eredményekért), de amúgy nem liheg a nyakunkba. A kiállításokat is előre megbeszélt időpont alapján, együtt választjuk ki.

2019. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A feltételek benne vannak a szerződésben.


Én olyat tudok elképzelni, hogy egy nagyon jó munka, kiállítási, egészségügyi eredménnyel rendelkező "mindenbe ott van" tenyészkutyáról van szó de a tenyésztőnek nincs elég pénze/ideje/helye rá.


Sajnos sok rémtörténetet hallani, így nagyon ritka hogy valaki társtulajdonba adjon kutyát.


Volt egy tenyésztős csoportban ilyen poszt. Az egyik francia bulldog tenyésztőnek meghalt a szukája amit társtulajdonba adott. A roh adék azt hitte hogy majd mennyire fainul tudja titokban fedeztetni a kutyát. Eddig nem is volt gond, de állatorvost nem mert hívni a szüléshez, nehogy kiderüljön az alom. A szuka belehalt a szülésbe.

2019. márc. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!