Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás a kutyám?

Epilepsziás a kutyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van nekem egy 3éves labrador keverék kutyám.Hatalmas az energiája,játékos.Januárban és februárban 1_1 kisrohama volt.Hívtam az állatorvosunkat,aki nem igazán foglalkozott a dologgal.Viszont én azt vettem észre a kutyán,hogy kezd nála surusödni.Akinek volt epilepsziás a kutyája,ő milyen kezelést kapott,vagy hogy gyógyult ki belőle?
2019. márc. 3. 01:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem gyógyult ki. Időjárási frontok idején rohamozott. Viszont szedett gyógyszert, illetve adtam injekciót neki a roham idején. Generalizált nagyrohama volt mindig.
2019. márc. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legközelebb vedd fel videóra ha rohama van. Kezelni kell, különben egyre sűrűbben és nagyobb rohamok lesznek. Az én kuzyamnak is kis rohamai vannak, ilyenkor utána 1 hétig szed nyugtatót. Az elmúlt 1 évben 1 db rohama volt.
2019. márc. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az epilepszia nem fog elmúlni, ha valóban az a baj, akkor élete végéig kezelni kell vele. Az enyém gyógyszert szed. Sajnos időjárás-változáskor, vagy esős idő előtt a légnyomás megváltozása miatt sűrűbbek a rohamok.
2019. márc. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az epilepsziának vannak különböző válfajai, ha nem agyi rendellenesség okozza, akkor a kiváltó okot megtalálva ezek az esetek gyógyíthatók. Pl. az orsóféreg toxinjai okozhatnak epilepsziás rohamokat, ahogy a máj és veseproblémák is, mert a szervezetben felhalmozódott méreganyagok kiválthatják.

Vagy, ahogy a szomszédomban lakott egy puli és annak a "szerelemgyereke" Mindketten epilepsziásak voltak, nem sűrűn, de évente 2-3x rohamaik voltak.

A gazda elhunyt, megörököltem a kutyáit és az első dolgom volt ivartalaníttatni mindkettőt. Utána egy hónappal még egyszer volt az egyiknek rohama, a másiknak nem és eltelt 5 év azóta sem semmi egyiknél sem. Náluk nyilván a tüzelési időszakban valamilyen hormonális okból váltódott ki.

Ha sikerül eltalálni a kiváltó okot - akár az agyi rendellenességet - gyógyszerrel nagyon jól karbantartható, vagy az ok megszűnésével (pl.toxinok, hormonok) akár el is múlhat.

Ha szervi eredetű, akkor a szívét, ereit is erősíteni kell, mert a rohamok azokat nagyon megviselik. De ezt egy jó orvos úgyis fogja tudni!

2019. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!