Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két hónap után nem szobatiszta?

Két hónap után nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
December vége óta van nálunk egy menhelyes kiskutya....napi 3x visszük ki a kertbe, ha épp látjuk bent ahogy pisil leszidjuk, kint dicserjuk. Kb négy hónapos. Nem kellene már szobatisztanak lennie?
2019. márc. 4. 08:20
 1/9 compactegon ***** válasza:
78%
nem feltétlenül. miénk ugyan nem menhelyi kutya volt, de 5 hónapos koráig néha (heti max 1) becsúszott egy-egy pisi.
2019. márc. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem becsuszik. Egyértelműen a lakás a WC neki
2019. márc. 4. 10:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Napi három édes kevés ilyen fiatal kutyának! Mellesleg 4 hónaposan fizikailag sem lehet elvárni tőle a szobatisztaságot. Kicsit olvass már utána a témában, mert sok dologgal nem vagy tisztában!
2019. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

4 hónaposan semmi gond nincs ezzel, folytassátok amit eddig, azzal a megjegyzéssel, hogy 3 alkalom nagyon kevés ennyi idősen, felnőtt kutyákat visznek ennyiszer.

Én annó minden alvás után vittem, és így lett úgy 6 hónapos korára szobatiszta. Ez napi 5-6 alkalmat is jelentett, de még így is erősen figyelni kellett, mert nem esett le neki, hogy a lakásba nem szabad, simán elengedte magát.

Bár vannak szerencsés kivételek, de azért nem az az általános, hogy a kutya 4-5 hónaposan szobatiszta, bárki bármit mond. Az, hogy menhelyi-e vagy sem ilyen piciként elhozva majdhogynem tökmindegy.

2019. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Doki mondta, hogy ebben a korban már tudnia kellene.

Még nincs meg minden oltáls...reggel munka előtt, kettő körül amikor a fiam hazaér és este megy a kertbe

Nem tudom még magammal vinni és sétáltatni az iroda körül napközben többször mert még nincs meg minden oltás

nem gondoltam volna hogy napi három, ugyanabban az időben kevés...másik kutyánknál anno ez simán elég volt, hogy szinte azonnal szobatiszta legyen

2019. márc. 4. 10:54
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valahol azt olvastam, hogy hiba, hogy pelust tartok a nappaliban...

2019. márc. 4. 10:58
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

A pelenka csak megnehezíti a dolgot, és összezavarja a kutyát.


Pici még, és napi 3 alkalom irtó kevés neki. A leszidást meg felejtsd el. Elérheted vele, hogy inkább fel fogja enni,és csak frusztrált lesz.

2019. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A macska alombol eszi ki amit talál:(

Veszek az alomra tetőt...de akkor meg a macska nem tud bent forogni, mert egy 10 kilós matiné coon és a legnagyobb alom doboz is szűkös neki

Pelenka kidobva....

2019. márc. 4. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:
A macskakaka a miénknek is csemegege. Sőt, ha a bokor alatt a hajléktalanok könnyítettek magukon, ott is erősen résen kell lennünk. Nem eszi meg, amíg látjuk. De gyakran hamarabb ér oda.
2019. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!