Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 éves szuka ivartalanítása?

9 éves szuka ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Hozzám került egy szuka magyar vizsla, 9 éves, de nincs ivartalanítva, most ment át az álvemhességen... befogadtuk rossz körülmények közül.


Az állatorvos javasolja az ivartalanítást. Elmondta, hogy a kutya korához képest jó kondícióban van, ezek a fajták meg átvészelik ezt az időszakot könnyen, de el mondta azt is, hogy bizonyos kockázata egy műtétnek mindig van.


Aggódok érte, hogy valami baja lesz vagy épp komplikáció lép fel.


2019. márc. 4. 18:53
 1/7 bollocks ***** válasza:
39%
És jobban bízol vadidegenekben az internetről, mint az állatorvosodban?
2019. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Az elsővel értek egyet, de én pl. nem biztos hogy be merném vállalni. 9 évesen szerintem nincs sok értelme, de az állatorvos jobban tudja.
2019. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Vizsgáltasd ki a műtét előtt. Amúgy ha a kutya jó egészségnek örvend, akkor nem gond 9 évesen ivartalaníttatni. Egy ismerősöm kutyáját 12 évesen ivartalanították valami ivarszervi gond miatt. Felépült, még most is él és jól van.
2019. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

De bizony, van értelme.

Az életkorral egyre nő a gennyes méhgyulladás veszélye nem ivartalanított szukáknál, ami egyáltalán nem ritka betegség, több embert is ismerek aki elveszítette emiatt a kutyáját.

És jobb most, 9 évesen, egészségesen, mint mondjuk 3 év múlva 12 évesen, betegen!


Off:

Sokáig én sem voltam tisztában ezzel a betegséggel, egészen addig amíg a 12 éves kutyám nem kezdett el tüzelés után újra vérezni egyik napról a másikra. Túl is vagyunk az ivartalanításon, szépen felépült és ragaszkodóbb, mint valaha. ❤

2019. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

A hármassal értek egyet. Essen át alapos kivizsgáláson, ha úgy nyugodtabb a lelked, akár több dokinál.


Ha nem kockázatos nem hülyeség, hisz a szuka minden tüzelés után álvemhes lesz, ha nem termékenyül meg. Persze ennek mértéke változó, ezért sincs a legtöbb ivaros szukával ilyen probléma. De azt tudni kell, hogy a szuka számára nem biztos hogy olyan kellemes.


Meg aztán, még van 4-7 éve (sok mindentől függ) ez idő alatt simán lehet méhgyulladása

2019. márc. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

9 éves vizsla még messze nem öreg. Egyébként is szívósabbak az átlagnál, és jellemzően hosszabb ideig élnek.

Ezzel pont benne lenne az optimális korban, amikor még gördülékenyen viselné az ivartalanítást és a lábadozást. Az álvemhesség általában visszatérő probléma, és négyzetre emeli az emlődaganat valamint a méhgyulladás esélyeit, ezt vedd figyelembe a döntésnél.

Így én azt javasolnám, hogy most végeztesd el az operációt, ne várd meg, míg tizenévesen megbetegszik. Műttettem 13 éves gennyes méhű szukát, te inkább ne várd meg, mert roppant nagy szenvedésekkel jár...

Eseteg csináltass vérképet, ezzel csökkentheted a rizikófaktort. Bízz a dokiban, ha azt mondja, mehet a dolog, mert jó kondiban van a kutya, az valószínűleg igaz is.

2019. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Gratulálok az összes baromnak aki lepontozott annak ellenére hogy odaírtam hogy az állatorvos jobban tudja. Élettelen szarok.
2019. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!