Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Real Nature konzervtől hasmené...

Real Nature konzervtől hasmenés? Más is tapasztalta?

Figyelt kérdés

3 hónapos kölyök kutyám van, még nem találtam meg a megfelelő nedves kaját neki. Legutóbb a Real Nature puppy konzervre esett a választásom, de amióta ezt kapja baromi nagy és híg csomagokat rak, plusz napközben is nagyon büdöseket szelel. Ezelőtt ez nem volt úgyhogy tuti ettől van.

Kölyök nedves kaja márka javaslat?



2019. márc. 6. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nedves kaja mindegyike szemét. Ha számít is valamit a kutyád és nem dísznek tartod, akkor ne adj neki ilyeneket.

Vagy normális, minőségi tápot adj neki, vagy ha minden áron valami nedveset akarsz adni akkor a barf szerint etesd.

2019. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vegyesen etetem, a száraz tápja már meg van, bevált, de kevés nedvesre is szüksége van. Számít a kutyám ezért keresem a neki legjobbat. Nem kell ez a lekezelő stílus nem itt kell kiélni a frusztrációdat.
2019. márc. 6. 18:58
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Semmi lekezelés nem volt ebben, de ha így érzed, akkor te vagy aki frusztrált.

A nedves tápok pedig szemetek, ipari hulladékok. Semmi szüksége rá a kutyának. A kutya ragadozó fogazattal rendelkezik, így rágnia kell. A nedves tápnál még ez sem érvényesül. Ha mindenáron valami szaftosat akarsz adni neki, akkor tegyél a tápra joghurtot vagy csinálj kocsonyát, ezeknek van értelme is, de egyébként ha nedvességre van szüksége a kutyának, akkor inni fog.

2019. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj azzal ha keverve adod. Csak arra figyelj hogy a száraz legyen nagyobb arányban.


Elvileg a jó minőségű nedvestől nem kéne hogy bármi baja legyen. Válts márkát.


Nálam havi 1 színhús konzerv fogy el, én is keverve adom, de szerintem te többet keversz mint én szóval valószínűleg nem érné meg anyagilag.


Wolf of wildernessnek és a taste of the wildnek is van konzerve, esetleg próbáld meg azokat

2019. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem adok sokat én se, jóval több a száraz, a nedves tényleg csak kis kiegészítés.

Igen kerestem a fentieket de puppyt nem találtam ezért lett végül Real Nature, de keresem akkor ezeket.

A barffal az a bajom hogy egyelőre nem igazodok el mit mehet és mit nem lehet adni, ahány oldal annyi infó és sok egymásnak ellentmondó. Erről majd az állatorvost megkérdezem.

2019. márc. 6. 19:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Barf elvek az alapoktól fb csoportot keresd fel.
2019. márc. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

Nekünk is hasmenése volt a real nature puppy konzervtől, sőt egy-két nap után már nem is volt hajlandó enni belőle, doki szerint valamelyik összetevőjére allergiás. Utána én a trovet nyulas konzervjét adtam: [link] ezt lehet bármilyen életkorban és ez nem befolyásolta a székletét sem szerencsére, szóval nekünk bevált.

Viszont nem tudom, hogy te miért adsz neki konzervet, én azért adtam, mert a száraztápot önmagában nem volt hajlandó megenni, szóval nálunk csak finnyásság állt a dolog hátterében, semmi egészségügyi probléma, ami végül azzal oldódott meg, hogy hidegen sajtolt félszáraz tápot vettem neki. Ha esetleg nálatok is hasonló gond miatt kell a konzerv nagyon ajánlom, egy próbát szerintem megér, én a platinum bárányos-rizses tápjával etetek, az összetétele kiváló és árban se olyan vészes, mintha száraz+konzervet enne, ha nagy tételben rendeled 1500/kg, a kutyám lelkesedése azóta is töretlen a platinum iránt, még feladatozni is lehet vele, pedig amúgy előtte lehetetlen lett volna a saját tápjával tanítani.

2019. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Konzervre nincs szükség, nagyon nagy részük víz egyébként is. Ne add neki.

Ha nedvesíteni szeretnéd a száraz tápját még, akkor sima langyos vízzel tedd ezt, illetve kaphat rá egy-egy kanál natúr joghurtot esetleg (ha attól nincs hasmenése).

2019. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Konzervnek a fő baja az, hogy 3x annyiba kerül azzal etetni. Így csak heti 1 alkalommal javasolnám. A rágás kiesése miatt is.

Az, hogy szemét az baromság.


A hasmenés is könnyen előfordul, nekem is puhábbat nyomnak tőle. Ez is egy újabb oka, hogy ne kapjanak heti 1 alkalomnál többször. Eltiltani nem szabad tőle őket, mert láthatóan jobban szeretik a tápnál, de túlzásba vinni sem szabad. Jutalomnapként kell adni.

2019. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!