Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire utalnak az alábbi tünetek?

Mire utalnak az alábbi tünetek?

Figyelt kérdés

a kutyám egyik pillanatról a másikra lesántult és többször hányt, illetve nem is lesántult, hanem a hátsó lábait mintha nem tudná behajlítani, emiatt botorkálva jár, olyan, mintha részeg lenne, esik-kel, nincs étvágya és mindent kihány. nem lázas, mert hűvös és nedves az orra, kullancs sincs benne, a tudata elég tisztának tűnik.

elég idős kutyusról van szó, 14 éves. lehet, hogy izületi kopása van vagy hasonló?

lehet, hogy nincs semmi összefüggés, de a tünetek jelentkezése előtt fürdettem meg. semmilyen vegyszer nem kerülhetett a szervezetébe, viszont rühelli a fürdést, nagyon fél a víztől és menekül, amint végeztünk. lehet, hogy sokkot kapott vagy valami?

teljesen kétségbe vagyok esve, orvoshoz meg csak hétfőn tudom elvinni :(

légyszi segítsetek!


2010. júl. 2. 22:47
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és elfelejtettem: nagyon nehezen fekszik vagy ül le és a felkelés is nehezére esik.
2010. júl. 2. 23:03
 2/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Az izületi fájdalomtól biztosan nem hány.

De hogy stresszel a fürdés miatt, az okozhat hányást meg bizonytalan járást.

Sajnos többet szerintem csak orvos tud mondani. Remélem csak átmeneti és holnapra jobban lesz.

2010. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
agyvérzése volt, de már szinte teljesen jól van. köszi a választ!
2010. júl. 3. 15:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Az orr nem jelent semmit, ez egy tévhit. Hűvös, nedves orr mellett is lehet a kutya lázas. Ez alapján ne "diagnosztizálj". :)

Idős kutyáknál nagyon gyakori a hátsó lábak meggyengülése. Az ízületek elkopnak, meglazulnak, kevés az ízületi nedv, ami a csontok csúszását biztosítja. Arthrosisok keletkeznek, az izmok és az ízületek lazasága következtében gyengül a csípő, esetleg a térd is.

Mindez fájdalomhoz, a mozgás beszűküléséhez vezet (nehezen tud felállni, nem tud ugrani, rendesen futni, kacsázik a lábaival, esetleg elcsúszik, összerogyik, stb.).

Lehet, hogy diszpláziás, 14 éves korban már sajnos felesleges műteni.

Az életminőségét zöldkagyló kivonattal (pl. GF 600, Korvimin, Luposan Gelenkraft, Seaton, Proenzi 3), jó minőségű étellel tudod javítani. Szükség esetén gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító (pl. Rymadil, Anicarp, Metacam, stb.), a legvégén szteroidos kezelés.

A hányás lehet a melegtől, lehet, hogy a fürdés okozta stressz miatt volt, mindenesetre a lábbakkal nem nagyon van összefüggésben. Kivéve, ha a sántulás neurológiai eredetű, és az agyi diszfunkció nem csak a mozgásért, hanem az emésztésért/nyelésért felelős részeken is megjelent.

Lehet, hogy olyat kapott enni, amit nem bírt a gyomra, vagy éppen nagyon finom volt a vacsi, behabzsolta, hirtelen sok vizet ivott rá, és visszajött az egész.

A hányást ezenkívül millió betegség okozhatja, jellegzetes betegség-tünet kutyáknál.

Ha a lábait kezelteted majd a kutyának, legyél gondos és alapos, ne hagyd, hogy egyből tele tömjék szteroidddal! Inkább kérj egy doboz Rymadilt, vagy vidd olyan orvoshoz, aki ért az ortopédiához is.

Én első nekifutásra vért vetetnék tőle, és megnézetném, hogy működnek-e rendesen a reflexei (tudod, olyan, mint amikor az embernek is rácsapnak kis kalapáccsal a térdére, hogy rendesen hajlik-e. A kutyánál is van ilyen, illetve a gerincét "csípővel" megfogják, hogy reagál-e rá a körülötte lévő szövet. Nem tudom a szakkifejezést rá.), illetve a hátsó lábak (csípő, térd, boka) alapmozgásait is: nyújtás, hajlítás, csípőnél még körözés, hogy van-e kóros elváltozás, és hogy milyen mértékű.

Jobbulást a kuttynak!

2010. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te jó ég, mire megírtam a választ, addigra te is írtál. Jobbulást, kitartást!
2010. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Szegény kis öregecske!! Jobbulást kívánok Neki!
2010. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! most teljesen jól van, simán mozog, csak néha dől be kicsit.
2010. júl. 3. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!