Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pincsi házi kutyánk folyton...

Pincsi házi kutyánk folyton ugat, ugrál, ki akar menni, még akkor is ha 5 perce vittem pisilni?

Figyelt kérdés
Házi kutyám van és csak pisi-kakilni viszem ki, de legtöbbször még azt is elvégzi a házban. Ahogy kezdett kitavaszodni már ugrál, ugat folyton hogy ő menne ki. Mit tegyek vele? Megszídni megszidom de nem akarom bántani. Dolgozom délelőtt és nem tudok mit tenni vele. Este felé viszem sétálni mikor van időm, ez neki miért nem elég? Nem én kértem a kutyám, anyukámtól kaptam születésnapomra, szégyelltem mondani neki hogy nem kell. De jobb lenne ha ne volna. De már megkedveltem hogy csak úgy beadjam egy menhelybe vagy odaadjam másnak.

2019. márc. 11. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Mert napi egy séta nem elég legalább 2 kell.
2019. márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Az a pár perc nagyon kevés neki.

Reggel mielőtt elmész dolgozni fél óra, amikor haza mész akkor kell egy bő egy óra és este szintén egy bő óra.

Nem szeret benn lenni mikor tudja kinn lehet játszani szaladni és pajtásokkal találkozni.

Helyileg hol laksz egyébként? Hátha valaki tudna segíteni.

2019. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Attól, hogy "már megkedveltem" még a kutyának nem lesz kevesebb igénye a törődésre. Keress neki egy rendes gazdát, aki a kutya igényeit figyeli első körben, és nem olyan önző mint te. Magadnak meg vegyél egy plüsst.

Illetve közöld anyáddal, hogy élő állatot SOHA. NEM. AJÁNDÉKOZUNK. Pont az ilyen esetek miatt.

2019. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

'Nem én kértem a kutyám, anyukámtól kaptam születésnapomra, szégyelltem mondani neki hogy nem kell. '


Vidd vissza az 'ajandekozonak', mellesleg meg noj fel, hogy tudj nemet mondani anyucinak mas, fontosabb kerdesekben is kesobb: parvalasztas, gyerekvallalas, a gyerek neve, stb. stb.

2019. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Az én kis egyetlenem is egy pincsi. Pörög egésznap, fut, rohan, szalad. Benti. Napi minimum 5 alkalommal viszem ki. Reggel 7-8 között 10-15 percre, 12-13 órakor 5-10 percre, délután 4-5 körül 1-1,5 órára, 7-8 körül 10-15 perc, este 11-12 között 10-15 perc. Nagyon sok játéka van, névről felismeri őket, és ide hozza, ha kérem. Tud pitizni, pacsit adni, (hallgat a nevére, bár ez nem nagy dolog), az ül-marad parancsra, illetve a behívásra.

Folyamatosan fárasztani kell, nem csak fizikailag, szellemileg is.


Azért nem elég neki, amiért te sem fekszel egésznap az ágyadban, és napi egyszer mész ki wcre. Persze 1-1 ilyen nap belefér, van amikor csak mellém kucorodik ő is, és együtt fekszünk, tvt nézek, ő alszik. (Leginkább ha hideg van, vagy esik az eső. De akkor is minimum 3 alkalommal kiviszem)

2019. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Unatkozik. Vidd el sétálni próbáld ki, hogy fél-1 órát setalsz vele, teljesen ki lesz cserélve a kutya. Csak foglalkozni kell vele.
2019. márc. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy foglalkozz vele rendesen, mert ez nem az, vagy keress neki új gazdát. Esetleg kereshetsz kutyaszittert, kutyasétáltatót, vagy olyan panzió lehetőséget, ahol foglalkoznak is a kutyákkal, ha végkéápp nem akarsz megválni tőle. Bár nekem az a véleményem, hogy utóbbi esetben csak technikailag lesz már a te kutyád, gyakorlatilag nem.
2019. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!