Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Rottweilerről?

Mit gondoltok a Rottweilerről?

Figyelt kérdés
Családba ajáljátok?Nem első kutyus lesz a családban.Mennyire tud hűséges lenni a gazdájához..?A családban nem mutatja ki az agresszióját?

2019. márc. 13. 17:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
25%
#6 van két rotink. ez a tapasztalat velük
2019. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Neveletlen kutyákról nem kéne általánosítani
2019. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%
#6 és volt régebben is, de emlődaganatban elpusztult, az orvos mondta, hajlamosak rá
2019. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

Egy kutyabőrbe bújt angyal.


Volt rotim, nagyon hűséges (szó szerint tűzön-vizen keresztül menne a gazdájáért) és odaadó kutya. Egygazdás, ergo van valaki akit "kiválaszt", de a család többi tagját is nagyon szereti. A "kiválasztott" nem feltétlenül az "alfa" - nálunk egyértelműen apám volt a főnök, mindig azt csináltuk amit ő mondott, de a kutya engem szeret a legjobban.


A gyerekekkel is jól elvan, csak a kutyát is, a gyerekeket is meg kell tanítani, hogy hogy kell bánni a másikkal.


A roti EGYÁLTALÁN NEM agresszív. Akkor az, ha rossz idegzetű (tenyésztőnél ez ki van zárva) vagy ha rosszul van nevelve (amíg szeretetet kap, addig nem történhet ilyen)


Egy Golden retriever is képes bevadulni, ha rossz körülmények között születik és nevelkedik.

2019. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

Kan rotim van gyerek mellett bár a gyerek csak hétvégente van nálunk, na olyankor nem lehet őket szétszedni. Megy a játék az udvaron, együtt esznek stb. Amúgy a kutya az árnyékom, nagyon gyorsan tanul.

Amúgy aki írta hogy egy goldi biztos nem tépné szét a családját annak üzenném hogy két hete támadott meg egy és a gazdaját harapta meg mer az megpróbálta elhúzni tőlem az acsarkodó, támadó család barát kutyáját.

A rotinak is van mozgás igénye, ez nem azt jelenti hogy pár nap séta kimarad és gyilkos lesz de kell vele foglalkozni. Úgyan úgy mint a gyerekekkel is. A sitten ülő gyilkosok is voltak gyerekek és lehet abba a korba csúszott valami félre a nevelésbe, na kutyánál is így működik.

Írtad hogy volt már másik kutyus. Na ezen a téren nem az a lényeg hány kutyád volt hanem hogy azok a kutyák mit tudtak, milyen volt a nevelésük. Úgye akinek neveletlen, szökős, agresszív kutyája volt annak nem kell még egy vagy suli mer kezdő kategoriában van.

Az agresszióját mint minden kutya a roti is kimutatja. Ha esetleg sétáltatod és egy kóbor eb neked ront ne izgul meg fog védeni, udvaron akár mérgesen is ugathat pl rókára.

Az állatorvokról meg annyit hogy hallottam olyan is hogy a kuvasz agyába csontnő amitől megvadul és erre a legendára a doki is áldását adta. Na az ilyen orvoshoz nem megyünk.

Amúgy én jó kezekbe ajánlani tudom, én is ilyen kutyák közt nőttem fel és imádtam őket, ők is engem. Hozzá nem értő emberhez úgy tudom ajánlani hogy suli vagy más hozzá értő segítség legyen.

2019. márc. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés kérdése. Munkakutya!

Ha ilyen kérdés felmerült, hogy "családban nem mutatja ki az agresszióját?", akkor NE tarts rotit, sem más hasonló kaliberű munkakutyát!

2019. márc. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
59%
Remekül elvan családban, igényli is, de nem az a tipikus családi kutya, aki csak úgy ott van veled és nem kell vele foglalkozni. Éreztetni kell vele, hogy te vagy a főnök, akkor nem lesz agresszív, úgy, ahogy a többi kutyafajta sem. Az mellett nem szabad elmenni, hogy a tenyésztése milyen irányokat vett, ez meglátszik azon, hogy nem megfelelő képzés és tartás esetén könnyebben válik agresszívvá, a vérében van, ezek tények. Ha ezt a tényt valaki elfogadja és ennek tudatában neveli, akkor remek kutya lesz belőle, kenyérre lehet kenni.
2019. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%

2 rotim van. Egy kan, meg egy szuka.


Milyen agresszióról beszéltek? Nem kéne olyan emberek véleményére adni, akik vettek a jófosáson 40.000-ért egy car idegrendszerű, "óccsó" kutyát, aztán megnevelni sem bírják.

A labrador is megvadulhat, az is bazi nagyot tud ám harapni! Szóval vigyázzatok minden kutyával, mert mindegyik baromi veszélyes.


Kérdező! Semmi bajom egyikkel sem. Ivartalanok, szófogadóak, normálisak. Nem ásnak, nem vadulnak meg stb. Bár ehhez kellett némi tudás is, nem csak nőttek a kertben mint a fű.


A macskára is nagyon veszélyesek, ha bejönnek a házba, halálra szokták nyálazni. :D


Minden azon múlik, hogy mennyire neveled és mennyi időt töltesz vele. Nekem folyamatosan a s.ggemben vannak, jönnek velünk úszni, kirándulni, nyaralni. Mindkettő behívható, nem keménykednek, nem alkalmi süketek. :D

De tényleg sok függ tőled is.

2019. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
39%

Nemcsak a szar idegrendszerrel van a baj, ezt kell ezeknél a kutyáknál megérteni, rossz a propagandájuk is, mert nem az alapproblémát mutatják meg. Ide most csak olyan kommentek fognak érkezni, akiknek tündérbogár a kutyája, nem is érti, miért gondolja bárki, hát az összes kutyával lehet baj. Igen, de lehet, de golden retriever kisebb eséllyel támad rád a hibás nevelésből kifolyólag, mint egy rottweiler. Ezeket el kell fogadni és egy baromi jó kutya lesz belőle, úgy, ahogy a pitbullból is, igazi családi kutya tud lenni, ha megfelelően van nevelve és mindig tudja, hol van a helye.

Maga a kérdés is furcsán van megfogalmazva, a kutya nem attól lesz agresszív, mert nincs családban és nem érzi a szociális védőhálót, nem emberekről van szó.

2019. márc. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
60%
Egy biztos: én kisgyerekes családba, úgy, hogy nincs időm vele foglalkozni, nem vennék ilyen kutyát.
2019. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!