Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj, hogy bizalmatlan a...

Nagy baj, hogy bizalmatlan a kutyam?

Figyelt kérdés

Van nalam 5 eve egy kutya, bullterrier keverek. Eloelete szornyu volt. Alapvetoen nagyon kedves cuki, de minden idegenre elsore morog, kapkod, es csak kis ido elteltevel kezd el bizni.

Voltunk kikepzonel, sokat fejlodott, de azt mondtak, olyan melyen beleivodott a bizalmatlansag, hogy teljesen sosem lehet kiszedni belole. Most 9 eves, 4 evesen lett elhozva, 4 evig szenvedett egy rossz helyen.

Sokszor megszolnak miatta, pedig soha nem harapott meg meg, buszon szajkosarral megyunk, meg ugy mindenhol, es nem is engedem, hogy megsimogassak, de fajtajabol adodoan mindenki azt hiszi, kutyakkal szemtelen, valojaban nem, mert sok kutya volt mellette elozo tulajdonosnal, igy kutyakkal teljesen szocializalt.

Nem adom semmi penzert, csak kicsit rosszul szokott esni, mikor megvadolnak, hogy miert neveltem belole ilyet, holott sajnos nem en csinaltam, vele egyutt jott. Amennyire tudtam, felfejlesztettem, de a kikepzonk szerint (aki rengeteg kutyaval foglalkozott mar es sok tapasztalata van) sem lesz belole egy cukimuki mindenkinek puszit oszto kutya.

Kivancsi lennek mas velemenyere is, mert igy azt erzem, nem tettem meg mindent, hogy atformaljam


2019. márc. 16. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne ostorozd magad. Ha valaki beszól, mondd el, hogy mentett kutya, nem tudni az előéletét.
2019. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Sétáltasd szájkosárral, így senkinek nem lehet kifogása ellene. Amúgy meg ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond. Az idegenek véleménye ne érdekeljen, aki meg kíváncsi rá, annak elmondhatod a sztorit.
2019. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy mindenki simogassa , cukimuki, pusziosztó kutya legyen belőle. Viszont a mindenttudó kiképző azért dolgozhatott volna azon, hogy a kutyád KÖZÖMBÖSEN viselkedjen , ha idegenekkel találkoztok. Bármilyen előéletű is egy kutya, ezt hozzáértéssel el lehet érni.
2019. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rá egy feliratos hámot, hogy "mentett" vagy ilyesmi. Tudom milyen fárasztó minden szembejövővel megértetni... Azon dolgozzatok még, hogy közömbös legyen. De szerintem egy őt piszkálni (simogatni) akaró idegent nem fog elviselni. Én mindig a kutyám elé állok és megvédem, így még nem volt gáz incidens.
2019. márc. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell átformálni. Az enyém (mali) is úgy lett tanítva, hogy ne menjen oda emberekhez. Nem agresszív, de kikerüli az embereket és nem engedi magát megsimogatni. Nem azért van kutyám, hogy cuki legyen és minden marha kedvére nyünyörgesse, nem akartam ingyenes állatsimogatót nyitni.


Egy olyan kutyánál meg, akinek valószíneg szar előélete volt, nem is kell erőltetni. Egyébként nem vagy köteles magyarázkodni, bizalmatlan és kész. Nem kell hozzányúlni.

2019. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Alapvetoen kozombos, tehat nem olyan, hogy setalunk es kiugrik emberekre (olyan csak volt), meg buszon sem paradezik, de ha valaki fele all teljes testtel vagy nyul fele, akkor jelzes ertekuen morog vagy odakap, viszont ha pl egy idegen odajon megkerdezni mennyi az ido, akkor nem csinal belole nagy ugyet. Ha veszelyben erzi magat. Ilyenkor ha jelzett az idegennel, elfordul kihatral, mogem jon, tehat nem keresi a konfliktust. Volt bizalomepito "trening", ahol idegen emberekhez mentunk es mindenki adott neki virslit ha jol viselkedett, de ettol fuggetlenul meg mindig olyan, ha jon hozzank valaki hogy eloszor puffog morog ra hatulrol (sosem jon kozel), aztan egyre kozelebb jon, elkezd erdeklodni, es ha jart nalam mar az az idegen vagy 3x akkor mar baratsagos.

De nyiltan soha nem tamadott meg meg senkit szerencsere.

Mindegy, nagyon nem akarom mar cseszegetni, mert mar a napi mozgatasa is nehez, az izuletei nem annyira jok, csak a lenezes es megvetes masok altal, ami zavar... Mert persze nekem is konnyebb lenne, ha elengedhetnem szajkosar poraz nelkul es jonne labam mellett es mindenki nyakaba ugrana, de nem ezt dobta a gep, igy elfogadom azt, amim van :)

2019. márc. 16. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne zavarjon mások "megvetése", én egy határozott és hangos nemet szoktam mondani, amikor valaki a kutyámat akarja bizergálni. Én sem szeretem, nem azért van. Aztán magasról teszek arra,hogy mit gondol. Én is azt gondolok róla amit akarok.


Az, hogy közönbös legyen az fontos, ne csattintson oda, de nem baj ha nem engedi magát simizni, nem játékkutya.


Üdv, a mali gazdi

2019. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!