Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Változik még a temperamentuma...

Változik még a temperamentuma a vizslámnak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos magyar vizsla kan kutyám,2 hónaposan hoztuk el, akkor is nagyon nyugodt volt, és azóta is kiegyensúlyozott,nyugodt, eszméletlen okos, már tudja az alap parancsokat,szeret nagyokat játszani,de viszont lusta.

Ez akkor tűnt fel, amikor az ismerősöm elhozta 4 napra a 7 hónapos vizsla szukáját,mert elutazott. Az ő vizslája sokkal élénkebb,pattogósabb,mindenre felkapja fejét,rohan reggeltől estig. Azt olvastam a vizsláról,hogy ilyennek kell lennie..Az is most tűnt fel,hogy az enyémnek rimánkodni kell,hogy menjünk sétálni (minden reggel és este,egy vagy másfél órát sétálunk),az ismerősöm vizslája amint meghallotta,hogy emelem a nyakörvét,ami csörög a biléta miatt, már a nyakamba ugrott örömében.

Tudom még kölyök az enyém,de fog változni a temperamentuma? Lehet belőle ilyen kajla ugra bugra kutya,mint az ismerősömé?


2019. márc. 18. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ez a show vonal
2019. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy lesz, ő ilyen. Van nagyon magas, magas, közepes és alacsony energiaszintű kutyusok. És nem a fajta teszi hanem az egyed.

Ebben egyébként a tenyésztő tud segíteni kiválasztáskor. Már azon látszik hogy ki jut oda először a cicihez, meg ahogy a kiskutyák játszanak, sok ki apró jel van h milyen egy egy kölyök energiaszintje.

2019. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valóban show vonal, mindkét szülő részéről több díjnyertes felmenöje is van. A tenyésztő egy visszamondott kölyköt adott el nekünk, már fél éve fent voltunk a listán, és mi voltunk a következők, ezért nem volt választási lehetőségünk. Nem bánjunk egy percig sem,hogy nem mi választottuk ki,de nagyon furcsa hogy a két kutya között óriási a különbség, és néha valóban jó lenne ha ilyen kis kajla lenne..persze tud bohóckodni, imád mindenkit,embert és más állatokat,csak meg vagyok lepődve,hogy mennyire más a két kutya. Tehát akkor ne számítsak rá,hogy egy igazi izgága,kajla kutyus lesz majd belőle.
2019. márc. 18. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
:) Értem. Hát én úgy gondolom hogy nem lesz az. Olyanról hallottam hogy egy nagyon pörgös kutyus ahogy idősebb lesz nyugodtabb lesz, a fordítotját még nem hallottam. De semmi sem lehetetlen :D
2019. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog változni ha már kölyöknek is ilyen. Általában a kölyökkutyák a pörgősebbek és idővel lenyugszanak. Ha már most ilyen, akkor nektek lesz egy nagyon jól kezelhető, fegyelmezett kutyátok. Használjátok ki a képességeit, mert ritka az ilyen kutya :)
2019. márc. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

A szüleimnek két vizslája van. Az egyik kajla, pattog, pörög, állandóan izeg-mozog, a másik nyugodt, higgadt, nem tesz felesleges erőfeszítést. Mindketten vadász felmenőkkel rendelkeznek.

Egyénfüggő náluk is a viselkedés.

2019. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!