Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel hassak, ha sem a fájdalo...

Mivel hassak, ha sem a fájdalom jelzése, sem a parancsszó, sem az ignorálás, sem a büntetés (ledominálás, rövid elzárás) nem állítja le a 2 hónapos kutyát?

Figyelt kérdés

Hiperaktív, és vadul játszik velem és más kutyákkal is.

Más helyzetekben hallgat rám, de ebben nem tudom leállítani.


2019. márc. 20. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Lehet hülyén hangzik, de nálam ez már többször is bevált.


Vadulj be te is. Érezze, hogy te is tudsz durva lenni. Ha harap, csipked meg egy kicsit, döntsd fel (azért ésszel). Hamar el fog fáradni, sőt, végén már ő fog pihenőt kérni. Akkor nyertél.

Én ezt párszor eljátszottam, utána mindegyik visszavett magából és normálisan játszanak.

2019. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Tehát 8 hetes??? Elvileg most került hozzád.

Ez kb olyan, mintha egy 1,5 éves gyerektől várnál pedáns viselkedést, és hogy első szóra mindent tudjon.

Ő még baba. Adj neki időt, és mindent megtanul majd. De ne várj azonnali változást.

2019. márc. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Ledominálás 😂😂 mit akarsz te ledominálni egy kutyán? :D Tán' te is kutya vagy?
2019. márc. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

8 hetes kis kölyök... Nem fogja másodjára megérteni, de 5-6-ra sem még. A nevelés egy folyamat.

Ha már sok, amit művel, akkor érdemes hátul a nyakánál megfogni határozottan (de nem durván, fájdalmat okozva) és lenyomni a földre, majd ott tartani, amíg kicsit lenyugszik.

2019. márc. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
8 hetes. Mikor valasztotta el a szapi az anyjától? Milyen fajtajellegű?
2019. márc. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez mind megvolt sajnos, de nagyon köszönöm a válaszokat!


Felvisításra pl. még jobban bepörög, ahelyett, hogy engedne. Ha a grabancánál megfogom (még sosem szorítottam vagy ráncigáltam meg), magától földre vágja magát és morog. Másrészt nem csak a temperamentumból nem vesz vissza, hanem egész nap pörög, kifáradás nélkül. Azért ilyenkor még aluszékonyabbnak kéne lennie, nem?

Nem tudom, mik csörgedeznek az ereiben, ez egy keverék, fagyhalálból mentett kiskutya.

2019. márc. 21. 07:47
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Valszeg hamar lett elvalsztva az anyjtol es az alomtarsaitol. Nem tudja a helyét.


Továbbá, vagy egy erősen kolerikus idegtípusú kutyáról van szó, vagy pedig simán idegrendszeri problémás. Ezt nagyon megszivtad...

2019. márc. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Furcsa kiskutya. Nem mondhatom, hogy képtelen figyelni és tanulni, mert a helyekről kitiltást is felfogta, és azt is, hogy ha ajtót/kaput nyitok, az még nem jelenti, hogy szabad az út.


De folyamatosan csinálnia kell valamit. Általában a szájával. Nehéz a falaton kívül jutalmazni, mert a simogatás, a közeledés máris kiváltja a vadulást, holott az ellenkezőjéért járt volna a juti. A falat meg azért ingoványos nekem, mert akkor ismét a rágási tevékenység a jutalom, amit vissza szeretnék szorítani.


Ha a játékról mégis le tudom állítani, az csak rövid ideig tart, és addig sem nyugszik le, hanem távolabb ugrál és rág.

2019. márc. 21. 09:21
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Fogd már fel, hogy ő még baba!!!!

Neki még játék az élet!

Türelem.

2019. márc. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tehát ezt még tekinthetjük tetmészetesnek, és magától elmúlik, ha következetesen folytatom a helytelen és helyes viselkedés jelzését? A felvisítással kapcsolatos viselkedése is a babakorral magyarázható? Én azt gondoltam, hogy ez ösztönből, reflexszerűen működik. :/
2019. márc. 21. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!