Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet tanítani kölyök...

Meg lehet tanítani kölyök korú kutának, hogy számára (ha bent van) a házban négy helyiség tiltott terület?

Figyelt kérdés
Milyen módszerekkel lehet ezt elérni?
2019. márc. 11. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Meg lehet tanítani természetesen.

Lényeg a határozottság és következetesség. Soha, egy alkalommal sem mehet be a tiltott helyiségekbe, ha próbálná, azonnal határozottan ki kell penderíteni.

Elég hamar meg fogja tanulni.

2019. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel tökéletesen egyetértek. Következetesség, tiltás, csukott ajtók, majd felügyelet mellett nyitott ajtók és azonnali tiltás, amint át akarja lépni a küszöböt. Viszonylag gyorsan megtanulják, DE! később bármikor előfordulhat, hogy a tiltás ellenére belesnek az adott szobákba. Nálunk tökéletesen működött, hogy 2 szoba tiltott volt. Alapesetben eszébe sem jutott a kutyának oda bemenni, de teljesen random időközönként előfordult, hogy besprintelt, gyorsan körbeszaglászott, majd rohant kifelé (mivel pontosan tudta, hogy tiltott helyen jár). Szóval, ha amiatt akarod kitiltani valahonnan, mert hasraütésszerűen mondok valamit, tele van patkányméreggel és nem akarod, hogy felegye, vagy ott van a méregdrága macskatenyészeted, akit lehentelne a kutya, akkor zárni kell az ajtókat szigorúan. Ha egyszerűen ki akarod jelölni a határokat, hogy márpedig a hálószobák, konyha nem a kutya helye, akkor semmi gond nem lesz.
2019. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! És igen, ráhibáztál, a konyha, étkező, illetve a fürdőszobák lesznek tiltva előtte.
2019. márc. 11. 14:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Háló? Ezt le sem kellett volna írni. Egy embernek se jutna eszébe oda beengedni egy kutyát sem.
2019. márc. 11. 14:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, 7 milliárd ember van a földön, elég nagy ostobaság lenne azt gondolni, hogy te mindegyiket ismered. Rengeteg ember beengedi az állatait a hálószobába, ez mindenkinek magánügye. Én is beengedem őket pl. Van akik velük is alszik.

Amúgy meg amit a többiek mondtak az mind jó, de egyik kutya sem lesz sose 100%-ban szófogadó, szóval ha biztosra akarsz menni akkor tartsad az ajtókat zárva vagy szerelj fel babaajtót.

2019. márc. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó: senki az égvilágon nem írt, vagy mondott olyat, hogy akár személyem, akár más ismerné (és ha már itt tartunk 7,7 milliárd a teljes lélekszám) az összes embert a planétán. Ez volt egy.


Kettő: ha te, vagy más beengedi az elég nagy baj arra az illetőre nézve. De minden negatívum ellenére, ha ennyire nem veszi figyelembe azt a sok rosszat amit a hálóban lévő (mindegy milyen) állat az ágyában okozhat, ami megmosolyogtatóan nagy ostobaság (de minimum tájékozatlanság), az már egyedül az ő baja. Azért fogalmaztam így, mert azt feltételeztem, hogy a többi (a teljes lakosság) is gondolkodik.


De a válaszod második felét természetesen neked is köszönöm.

2019. márc. 11. 18:22
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezzel a témát lezártam. Köszönöm a hozzászólásokat, de innentől fogva én már többet ide vissza nem nézek, ne fáradjatok újabb hozzászólásokkal, mert törlöm a kérdést a listámból.


Sziasztok! :)

2019. márc. 11. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!