Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik nagy testű (kb mint a...

Létezik nagy testű (kb mint a husky, németjuhász) lusta kutya?

Figyelt kérdés
2019. márc. 30. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Igen. Bármilyen fajta. Annyit kell csak tenned, hogy jól teletömöd mindig kajával . Igen gyorsan elhízik és onnantól nagyon lusta lesz, mert nem bír mozogni.
2019. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Pásztor kutyák
2019. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pásztor kutyák pont hogy pörgősek.
2019. márc. 30. 19:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nagyobb a huskynál a berni pásztor, anyámnak az van, hát, mit mondjak, nem a legmozgékonyabb állat, akivel találkoztam :D Pedig hatalmas a kert, lenne helye rohangálni, de igazából csak az árnyékban alszik egész nap. Nagyon helyes ő is, barátságos és nyugodt típus :) Egyik ismerősömnek berni pásztor kutyája van, olyan nyugodt, hogy konkrétan terápiás kutyaként dolgozik. Szóval őt pl csak ajánlani tudom.


Illetve az eurázsiairól azt olvastam, hogy nagyon nyugodt, kedvenc elfoglaltságai egyike a gazdival kanapén döglés :) Én ilyen kutyust szeretnék, olyan mint egy plüssmackó (főleg kölyökként). Sajnos a környezetemben nem találkoztam még vele, ezért megbízható véleményt nem tudok mondani.

2019. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
86%
Szerintem ez nagyban kutyafüggő mivel nincs 2 ugyan olyan fajta kutyus..Volt 4 golden retrieverünk(nem egyszerre) és volt amelyik lusta volt de olyan is volt amit naponta 3x kellett vinni sétálni.
2019. márc. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha az a célod,hogy nem akarod majd sétáltatni,azért kell lusta kutya. Akkor nem a kutya legmegfelelőbb választás.


Nagy testűekből inkább leonbergi,landseer,bernáthegyi,bár ők sem lusták inkább lomhábbak.


De valóban a kevés mozgatás a cél akkor ne kutyát. Ugyan is minden kutyának kell mozgás,séta vmelyiknek több vmelyiknek kevesebb.


Inkább azt írd le mennyi foglalkozást,sétát tudnál neki biztosítani :)

2019. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik. Már hogyha a "lusta" alatt kevésbé mozgékony kutyákra gondolsz, a legtöbb ilyen kutya nagytestű. Általános "szabály", - bár persze van kivétel, - hogy egy bizonyos feladatra tenyésztett kutyafajták közül a legkevésbé aktív általában a legnagyobb testsúlyú. De persze minden kutya egyéniség, nem lehet 100 százalékig biztosan kijelenteni, mint egy tényt.
2019. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Az állatvilágban alapból a kisebb termetűek a mozgékonyabbak, és a nagyobbak a lomhábbak, viszont méreteik miatt jókora kárt is tudnak okozni, ha megindulnak. Szóval kutyáknál is a nagyobb termetűek alapvetően kevésbé energikusak, mint kisebb társaik, de fajtán belül és egy almon belül is lehet eltérés.
2019. márc. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csau csau, bernáthegyi pl.

Persze őket is kell rendesen mozgatni, de nem Collie szinten.

2019. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A pásztorkutyák pörgősek? :D gyere és magyarázd meg a kaukázusimnak meg a kájomnak. Napi fél óra séta, meg egy óra játék és elvannak
2019. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!