Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb kutya gazdik! Nektek...

Idősebb kutya gazdik! Nektek is unalmas kicsit a séta? Fiatalabb kutya befogadása jó ötlet?

Figyelt kérdés

Van egy kistestű, 10 év körüli keverékem, akit örököltem. Nagyon szépen sétál, teljesen szófogadó, bármikor behívható (nem mintha 5 méternél távolabb menne tőlem :D) Azt kell mondjam, hogy szinte már túl jól nevelt. Úgy értem, hogy hiába van elengedve, hiába van 20 kutya körülötte, ő semmit nem csinál, max szaglászik. Nem játszik, sosem labdázott, a többi kutyával is semleges, szinte végig mellettem álldogál. Én szereket nagyokat sétálni, ő is igényli, de olyan unalmasak néha, mert tényleg semmi nem történik :D sokszor mögöttem jön mint egy robot. Ettől függetlenül imádom, csak néha nem látom értelmét, hogy egyáltalán a parkba vigyem.


Gondolkodtam, hogy hozok mellé egy azonos súlycsoportú, fiatalabb kutyát, mert én nagyon szívesen játszanék vele, talán ő is jobban aktivizálná magát, ha a fiatalabb "beindul". Természetesen az anyagi vonzatát is tudom a dolognak :) bevallalom, lehet én nagobb mozgásigényű vagyok, mint a kutya így idősebb korára, de nem mondanék le róla.


Nektek hogyan zajlik a séta? Hány éves a kutyátok? Idősebb + fiatal kutya párosról vélemény esetleg? Igazából bármi tapasztalat jöhet :)


2019. ápr. 5. 16:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah azt kihagytam, hogy nem kölyköt szeretnék, olyan 1-4 év között lenne a fiatalabb. Ha ez számít.
2019. ápr. 5. 16:46
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom az idősebb és fiatal párosítást. A fiatal gyakran fogja macerálni az öreget, akinek nem biztos, hogy annyira tetszik, főleg ha amúgy sem játékos más ebekkel.

Mutass neki kirandulaskor dolgokat, tedd aktivabba a setat, mármint ingergazdagabba. Tanits neki. 11 eves az egyik kutyam, most tanuljuk az engedelmest, lassabb, mint a 6 eves kutyam, de hamar megtanulja. Annyi hogy nem eroltetem meg, csak amolyan hobbi szinten. Meg mi jatszunk sokat.

2019. ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

10 évesen kaptam az első kutyámat, iszonyú meló volt vele és én borzalmasan élvezem már 6-7 éve a nyugodt, meditatív sétákat, hogy nem arra kell figyelnem, hogy belefetreng valamibe, hogy nem hajlandó otthagyni egy szagot vagy, hogy nem hajlandó odajönni hozzám. Na, jó, az utóbbi nem igazán fordult elő velem, de egyáltalán nem hiányzik, hogy meginduljon valami felé és ne lehessen visszahívni vagy össze-vissza ordibálnom kéne...


Szóval egyáltalán nem biztos, hogy az új kutyus annyiban lesz csak más a mostanitól, hogy labdázik veled, meg ha megengeded játszik a többi kutyával.


Amúgy szerintem teljesen okés az idős-fiatal kutyapár, amennyiben a gazdi a helyén tudja kezelni a dolgokat: nem hanyagolja el az idősebbet, rászól a fiatalra, ha már nagyon vegzálja a másikat stb.

Egy idő után külön is kell foglalkozni a fiatallal, illetve kevesebbet sétálni az időssel, ha már nagyon benne lesz a korban, de ez nyílvánvaló. Ennek az alternatívája, ha mozogni akarsz vagy a kondi vagy a kutya nélküli túra lenne, hacsak nem lesz új családtag.


11 és 8 éves kutyáim vannak, együtt sétálnak, szerencsére még az öregebb is nagyon fitt, egy hete vettem elő újra, a tél után, félve a biciklit, de nagytöbbségben még mindig neki kellett engem megvárnia :)

2019. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Aúh, én örülnék, ha ilyen nyugis lenne. 12. életévét betöltötte, de olyan, mint egy kamasszal... csak ő többet alszik. Ő is örökölt kutya, vannak rossz szokásai, amit egy időre elfelejt, majd újra előjön. Most egy hete megint lázadó korszakát éli, gyakran alkalmi süketet játszik. Először azt hittem, gond van a hallásával.

Pórázos sétánál sose nincs gond, egy kisangyal. Póráz nélkül viszont néha rájön a dili, nehezen behívható, ha odamegy hozzá más kutya, morog (holott otthon mindenkivel barátságos), büdös dolgokba hemperegne (lópisi a kedvenc). A futást viszont nagyon igényli, így olyankor megyünk, amikor lehetőleg kéves a kutya. Pl nagyon korán reggel, ebédidőben vagy késő este. Ilyenkor ő sosem sétál, hanem fut, kocog. Addig elmegy, amíg még lát. Sajnos kezd hályogosodni a szeme, sokszor ijedten megáll és néz körbe, fülel, szaglászik a levegőben. Ilyenkor szólok neki, hogy itt vagyok, akkor nagy boldogan szalad oda. Néha nehéz és figyelni - fegyelmezni kell, de nagyon jófej kutya.

Én nagyon szeretnék egy kiskutyát, de félek, hogy átvenné a rossz szokásait. Meg szerintem neki sem hiányzik, így ezzel egyelőre várunk.

Anyumék példáját tudom felhozni neked. 8 éves (ugyan annyira még nem öreg) kutyájuk volt, amikor vettek egy kölyköt. Az "öreg", lassú volt, sokszor érdektelen, lusti. A kicsi hatására viszont előtört belőle a gyerek. Öröm volt nézni, ahogy játszanak. (Sajnos az idősebbik kutya már nem él).

2019. ápr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk se pro, se kontra nem változott semmi.

10 éves volt a vénecském, amikor jött a kölyök. Az első pár nap próbálta hívni játszani, de hamar rájött, hogy veszett fejsze a dolog. Azóta (4 éve) nem is próbálkozik a dologgal.

Igazából egy helyen élnek, de csak egymás mellett és nem együtt :D

2019. ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk voltak gondok a ritmussal sajnos, 9 éves az egyik kutyám, a másik fél éves. Egyedül lehetetlen vinni együtt ōket mert teljesen más tempóban közlekednek. Az öregebb szimatol, jelöl, ha elfáradt csak szép lassan battyog, ellenben a másik pörög, forog, pattog, ugrál, húzna, menne, futkosna. Szóval nekünk nem megy könnyen és egyáltalán nem aktivizálja jobban magát az idōsebbik. Inkább idegesíti a kölyök hirtelensége. Ha egyedül kell vinnem ōket, akkor külön fordulok mindkettōvel az igényeiknek megfelelōen. Élvezem, de én is abban a tévhitben éltem, hogy talán megjön a kisöreg kedve a futkosáshoz :) Velünk, gazdikkal aktívabb is, visszatért a játékossága mióta látja, hogy a kicsivel sokat nevetek közben, de egymással egyáltalán nem játszanak.
2019. ápr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 15 éves Pincsim is világ életében nyugis volt, mellettem jött és nem szaladgált. Más kutyákkal és emberekkel sem haverkodik.

Lányomat imádja (4eves), de ha jön más családtag velük sem haverkosik. Pedig anyámékat is megszokta, hiszen évekig ott éltünk, ott nőt fel (12eves voltam amikor kaptam). Ott is voltak kutyák megvolt velük de séták alkalmával a többi futkozott, őeg mellettem ballagott.

Labdazni viszont ő szeret, ha nincs ott más kutya.

Egy éve hoztam egy Amerikai Bullyt. Most másfél éves, vele pl játszik mostanság ha ott vagyok.

Van egy 10 hónapos Kaukázusim, vele nem igazan játszik,de viszont vele alszik napközben.

2019. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mikor élt a nyuggerem, vittem a húgom a kutyáját is sétálni, akit most már megörököltem úgymond.


Szóval a séták nem voltak egyszerűek,mivel a fiatalabb ment volna mint a meszes, pörgött, a nyuggerem meg komótosan botorkált mellettem. Így volt olyan séta ahol levittem egy köre a nyuggert,mert sokat nem igényelt, a fiatalabbal meg kimentem a parkba labdázni.


Nekem nehezén volt két totál ellentétes energia szintű kutyát együtt sétáltatni.


9 éves volt a nyuggerem mikor mellé lett hozva az akkor 9 hetes kutya. Egyébként első 3 év jól telt,mert nyuggerem aktivabb lett. ő inkább 14-15 éves kora körül lassult nagyon be,előtte viszonylag aktiv volt. de utána a séták a két ellentétes energia szintű kutyával nehéz volt.


16,5 évesen ment el a kutyám tavaly nyáron, utolsó fél évben alig volt lent,mert 5 perc séta után teljesen kikészült. szívproblémái voltak,meg izületi. Hiába kapott izületvédőt.


Idős kutyáknak nem a játék meg a pörgés a fontos,hanem,hogy a gazdival legyenek,nyugiba :)


Viszont ha elszánod magadat arra,hogy lesz egy fiatal akkor figyelni kell,ne cseszegesse túl sokat a pihenni vágyó idős kutyát. Sok idős kutyának nagyon nyűg egy kölyök. Valakinek jót tesz valakinek nem.

2019. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

14 éves öreganyám, 10 éves korában került hozzám. Ízületes, szívbeteg, picit vaksi, picit süket. Annyit megyünk, amennyihez van kedve, ha 3 ház, akkor annyi, ha 3 utca, akkor annyi. A játékra soha nem érzett rá. Ha van kedve és az egészsége is engedi, akkor kérek tőle feladatot, imádja, nagyon szeret ügyes kutya lenni :)


Alapvetően introvertált és nagyon visszafogott. Ha nem ismernénk, nem tudnánk, hogy épp kiugrik a bőréből, úgy örül. Az embereket nagyon szereti, a cicákat is, kutyákkal válogatós. Vannak kutyabarátai, akikkel úgy viselkedik, mint ahogy a leírtad: együtt sétálnak, szaglásznak, elücsörög mellettük, tőlem nem megy el messzire. Attól, hogy nem ugrálnak egymás fején még nagyon szereti őket és igényli a társaságukat.


Ha van rá lehetőségünk, akkor bevágjuk az autóba és visszük valami ücsörgős kirándulásra: kutyabarát kávézó, fagyizás, miniterep ("mi itt megvárunk benneteket"), barátoknál ücsörgés stb.


Egyébként létezik az a kölyök, aki annyira illett volna mellé, sőt a kölcsönös bizalom is megvolt, hogy a tenyésztővel hetekig agyaltunk azon, hogy hogy lehetne megoldani, hogy hozzánk kerüljön (túl elfoglalt vagyok és túl bizonytalan az életem egy kutyagyerekhez).

2019. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!