Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyus,...

Mit csináljak, ha a kutyus, amit nemrégen fogadtunk örökbe a családjától, csak a sarokban reszket, egy hete már hogy elhoztuk, de nincs változás, hogyan lehetne ezt megváltoztatni?

Figyelt kérdés
A kutya az ólban van, van meleg helye, körülötte állatok, néha elmegy, de visszajön enni.

2019. ápr. 6. 20:47
1 2
 1/16 anonim válasza:
nem vagyok, nagy kutyatarto, sem ilyen àllatpszichologus, de valszeg fél az uj helytöl. Nekunk egy hete lett egy 12 hetes mudi kutyusunk, öis igy kezdte az elsö napot. Adjatok neki finom kajàt, es szeressétek
2019. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
simogassàtok, bíztassàtok, legyetek vele mellette mert gondolom idegennek érzi magàt. Mi elsö nap ölbe vettük, simiztük es beszéltünk hozzà sokat. Màsnap hajnalba mikor mentem meloba, a kapu elött màr àtfogott a mancsàval
2019. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Előttem említették a simogatást. Szerintem azt hagyjátok, mert azzal tulajdonképpen azt közlitek vele, hogy jó helyen van ott a sarokban reszketve! Én azt csinálnám, hogy szimplán nem törődnék vele, kerülném a szemkontaktust is. Ha kijön a sarokból, akkor is csak a szemem sarkából figyelném, hagynám, hogy felbátorodjon és ő maga jöjjön oda hozzám, ekkor már lehet simogatni is és felvenni vele a szemkontaktust is. Persze ez minden kutyánál más, ha örökbe fogadott kutyus, akkor ki tudja milyen előélettel került hozzátok (próbáljátok meg kideríteni?).
2019. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Kölyökkutya? Akkor még mindenképp a házban lenne a helye a gazdik mellett, amikor otthon vagytok.

Felnőtt? A régi helyén hogyan viselkedett?

2019. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk te is a sarokban reszketnél ha idegenek kib@.sztak volna egy ólba, nem????


Falkaállat, mellettetek a helye a házban, a kert lehet játszótér de semmi más.

2019. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

A kutya falkaallat. A hazatokban veletek a helye. A kutyanak a veresnel is nagyobb buntetes,ha kizarjak a falkabol,azaz a kertbe kirakjak es nem lehet veletek a kozeletekben.


Vigyetek be a hazba!!!!!

Etetes,ajton bemenes sorrendiseget tartsatok be. Elbucsuzas,megerkezes szabalyat is.

Kajat nem hagyunk lennt. Csak az etetes idejere 20 percre.

Simogatas,jatek akkor van,ha te odahivod. Ha falkavezerkent viselkedsz,akkor meg fog nyugodni es ellazul.

Masik: a bizalomhoz ido kell.

2019. ápr. 7. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Ki van rakva az ólba egy idegen helyen... Mit vártál???
2019. ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"néha elmegy, de visszajön enni"

Hogy mi?

Ezt a részt nem igazán értem. Nincs rendes kerítés, hogy szökik?


Mennyi idős kutya?


Valóban elég nagy hülyeség volt kutyát hozni, ha csak kerti dísznek szántátok.

Persze hogy magába fordul, ha elszakították a családjától és most tök egyedül kell kuksolnia egy idegen helyen.

"ólban"

Istenem. :(

2019. ápr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Fél. Vidd be, legyél vele, foglalkozz vele.

Mennyi idős a kutya?

2019. ápr. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem azt hagyjátok, mert azzal tulajdonképpen azt közlitek vele, hogy jó helyen van ott a sarokban reszketve!"

Ezt sose fogom negérteni.

Nem lennék a kutyád.

2019. ápr. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!