Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyus,...

Mit csináljak, ha a kutyus, amit nemrégen fogadtunk örökbe a családjától, csak a sarokban reszket, egy hete már hogy elhoztuk, de nincs változás, hogyan lehetne ezt megváltoztatni?

Figyelt kérdés
A kutya az ólban van, van meleg helye, körülötte állatok, néha elmegy, de visszajön enni.

2019. ápr. 6. 20:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Idő kell neki. Menjetek napjában többször hozzá, ne álljarok meg, de adjatok neki finom falatot. Megszokja, hogy a jelenlétetek pozitív mert finomat kap. Ha kijön a házból dícsérjétek. Elkezd majd ő kommunikálni, de ne ti menjetek oda mert azzal csak stresszelitek. Irj privátot ha gondolod, sok félőset idiztettem már.
2019. ápr. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
10, pedig egyszerű, ha megsimogatod amikor fél és reszket, ráerősítesz arra, hogy igen babám, ezt kell csinálni, nagyon ügyes vagy. Meg kéne érteni, hogy ő egy állat, nem ember, kutyafejjel kell gondolkodni és közelíteni felé.
2019. ápr. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
58%

12-es: Te meg ember vagy, de nem tudsz emberfejjel gondolkodni,mert olyanokat írsz, ami nem egy humánus ember gondolata.

Én 38 éve foglalkozok állatmentéssel.Most is van nálam 11 kutya.Egyáltalán nem igaz, hogy a félős állatot ha simogatják, berögzül nála a félelem.Valami ilyesmit írkálnak hozzá nem értők,akiknek a kutya csak egy állat, egy tárgy.

Érdekes módon hozzám mindig olyan félős, reszketős, bántalmazott kutyák kerülnek, akik a simogatás, babusgatás,szeretet által feloldódnak, egyre bátrabbak lesznek, hálásak, szemmel láthatóan jól érzik magukat.

Csak egy lelketlen, sivár ember vallja azt, hogy ha fél, remeg egy kutya, hagyni kell.

Kérdező, ha lakásba nem viszed be, akkor ne hagyd reszketni kint.Nagyon fél szegény, az új helytől, változástól.Idő kell neki, hogy megszokjon.

Ezt az időt le tudod rövidíteni, ha finoman, kedvesen naponta többször simogatod, ölbe veszed,mellé ülsz, finom falatokat adsz neki,ha átérzed a helyzetét.

Mi az hogy ólban van?

Milyen állatok vannak körülötte? Nem lehet hogy az állatoktól fél, mert nem látott olyanokat még, vagy fél hogy bántják, stb.?Mert akkor míg megszokik, külön kell tartani tőlük, és felügyelve fokozatosan szokatni hozzájuk.

2019. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok jo kommentet, megfogadom a javat, egyebkent birkak es csirkek vannak korulotte, annyira nem hangosak de lehet hogy a hangok meg furak szamara, amikor csak tudom simogatom, de semmit nem szeretne csinalni, simogatom, akkor megnyugszik, kiviszem a napra, ott is simogatom, de megint reszketni kezd :(
2019. ápr. 9. 14:50
 15/16 anonim ***** válasza:
#10: Akkor képzeld magad a kutya helyébe és meg fogod érteni. A sarokban reszketsz egy vadidegen helyen. Odamegy hozzád egy járókelő és elkezd gyengéden simogatni. Te mit értettél meg belőle? Akkor most vizsgáld meg a másik lehetőséget is: Nem megy oda hozzád senki, de erőt veszel magadon és odamész a járókelőkhöz, akiktől gyengéd simogatást kapsz. Szerintem egyértelmű a két szituáció, de akinek nincs érzelmi intelligenciája, az nem biztos, hogy meg fogja érteni.
2019. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

10 vagyok.

Kutya széttép egy papucsot, megsimogatod, ezzel azt közlöd, hogy jól tette. Ezt értem!

De! Kutya majd meghal a rettegéstől, egy új helyen, ahol akár egy nagyobb kutya is lehet az új társa. Te nem biztatod egy simogatással hanem hagyod rettegni, hogy majd erőt vesz magán. Ha ő rettegésből bátorságot csinál, akkor maximum agresszióval.

Az az emberi logika, hogy a rettegést erősíted a simogatással. Ez egy marhaság. A kutyamama a félős kiskutyát otthagyja a sarokban, hadd rettegjen?? Ki kivel van?

Lefordítom: van egy hároméves kisgyereked. Elviszed orvoshoz.

A) Elmagyarázhatod neki előre hogy orvoshoz mentek, és nem fog fájni, csak megnézik a torkát, és felírnak egy tablettát, amit majd reggel-este be kell venni. De te nem ezt teszed, hanem a B)-t

B) Végigvonszolod az sztk-n a rettegő, ordító gyereket, olyat is láttam, akit meg is vertek, mikor kijöttek a rendelőből, vagy tizenöt éve volt, szóltam is az "anyukának".

Így kezeled a hasonló helyzeteket, mert magad is egy érzelmi analfabéta vagy és eszedbe sem jut, hogy apró trükkökkel is lehet nevelni egy gyereket. Te cirkuszolsz, nem a gyerek, de majd ő is fog, mert alkalmazkodik hozzád.

A végeredmény, hogy felnevelsz egy érzelmi rokkantat, aki majd tovább adja ezeket a mintákat a saját gyerekeinek.

MOst ne jöjjünk azzal hogy a kutya nem gyerek, köszönöm, ugyanis a NEVELÉS-ről van szó, nem a nevelés tárgyáról. Kinek van érzéke hozzá, és ki az, akinek semmilyen ötlete nincs a kérdésben, és tök elég lenne ha három fotelt venne otthonra, hogy tele legyen a lakás. (kutya és gyerek helyett).

2019. ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!