Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás kutyának milyen táp?

Allergiás kutyának milyen táp?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 9 éves német juhászom. Kb 2 éves kora körül jött ki az allergia, azóta folyamatosan szívunk vele.


Kapott már mindenmentes tápot, kapott vegán tápot, struccosat, csak halasat stb.

Ezektől mind véresre rágta magát.


4 éve BARF-ozunk, kap nyulat, marhát, halat, mindenfélét. Viszont azóta meg fülgyulladással küzdünk. Túlvagyunk egy fülműtéten, egy csomó vizsgálaton, antibiotikumon, fülmosón, kenőcsön, homeopátiás szereken.


Most már tényleg ott tartok, hogy egy autó árát elköltöttem a kutyára, ami nem lenne baj, de semmi látszata.


Leszámítva ezeket a hülyeségeket semmilyen más tünet nincs, a kedve nem rossz tőle, csak már engem idegesít ez a folyamatos szívássorozat.


Mivel jelenleg megint mindkét füle be van gyulladva, így arra gondoltam, hogy vennék neki olyan tápot, amiben nincs gabona, csirke, rizs, tartósítószer és semmi ilyesmi.

Tudnàtok ilyesmiket ajánlani?


2019. ápr. 8. 14:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Annó, mikor a kutyusomnál rákot diagnosztizáltak hipoallergén diétára ítélte az onkológus. Az alábbi tápokat ajánlotta, amik kimondottan allerigás kutyáknak készültek/hipoallergének: Trovet, Hill's PD (ezek kimondottan hippoallergén tápok) illetve ami nekünk nagyon bejött az az Acana Grass-fed lamb táp, illetve az Orijen tápok. Ezek egyik sem az olcsó kategória (főleg nem az Orijen), de szerintem megéri.
2019. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen biztos hogy csak táplálék allergiája van? Nekünk volt kutyánk, akinél táp váltogatás és szenvedés után nagy nehezen kireült hogy a hársfa virágra volt allergiás... Mikor az virágzott akkor teljesen kirágta a szőrét.
2019. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én is ugyanarra gondoltam mint a 12-es. Lett neki bármikor allergia teszt csinálva? Annak ki kellene mutatni hogy kaja ügyileg mire allergiás.

Simán lehet hogy pollenre, növényre allergiás.

Én ezt a tápot tudom ajánlani esetleg:

Vet Life Hyppoalergenic Egg and Rice


[link]

2019. ápr. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az eliminációs diéta minimum 6 hét, csak egyféle állat húsa, csontja, illetve belsőség. Nincs lepattanó, nincs zöldség és semmi egyéb.


Ha télen is fennáll a gyulladás, akkor valószínű nem környezeti allergia, hisz pollen nincs. Ha lakásban van lehet poratka vagy penészgomba, ezzel sajnos sok mindent nem lehet csinálni.


Én még mindig azt javaslom ne állj vissza a tápra. Kezdd el az eliminációs diétát. Tökmindegy milyen hipiszupi hipoallergén egy táp, mégis lehet benne egy olyan egészen aprócska összetevő is , ami kiüthet egy kutyát.


A clorexyderm pedig ha ennyire nem hat, akkor ezután sem fog. Ha esetleg pesti vagy, tudok egy tényleg nagyon jó fülész dokit ajánlani.

2019. ápr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Fürdetni, hogy szoktad? Az is okozhat ilyet
2019. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!