Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Bolhás a kutyusom! Mit...

SOS! Bolhás a kutyusom! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma volt más kutyákkal, akikkel most ismerkedett meg. Bent a lakásban tartjuk. És szerintem tőlük kapta el. Éjjel találtam egyetlen egy bolhát benne, úgyhogy szerintem még nem késtem el. remélem. De csak fél napja kb, szóval gyorsan szeretnék intézkedni. Bolha nyakörvje van, csak egyáltalán nem számítottam rá hogy pont most lesz bolhás. szóval azt szeretném kérdezni, hogy,

- mi használ? ami nem megelőző, hanem MÁR a bolhás kutyusra kell

- mennyibe kerül?

- hol vegyem? kisállatboltban, vagy állatorvosnál?

nagyon fontos lenne, mivel lakásban van, és anyukám eléggé olyan hogyha el is szaporodnak akkor képes elajándékozni a kutyát és én azt nem akarom. :( tehát valami nagyon hatásos módszer kéne ami TUTI hogy beválik. előre is nagyon köszi.


2010. júl. 5. 02:41
 1/8 anonim ***** válasza:
A nevét sajnos nem tudom, de mostanában sokat reklámozzák azt a bolhairtót, amit az állatorvosnál lehet megvenni, a kutyus nyakán kell használni, és nagyon hatásos. Amíg nem veszed meg, szerintem megteszi az is, ha bolhairtós samponnal megfürdeted. Kicsit csodálkozom, hogy bolha ment bele, hisz bolhanyakörvet visel. Lehet, hogy csak ez az 1 volt.
2010. júl. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bolhapor, fürdetés kutyasamponnal, vagy az a cseppentős amit a nyakához kell.
2010. júl. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jah meg a helyét is ahol alszik vagy mosd ki vagy szórd be azt is,nehogy ott szaporodjanak el.
2010. júl. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyakörv, és a cseppek semmit nem érnek, ha már benne van a bolha, de nyugi, pikk-pakk ki lehet írtani:) Vegyél állatpatikában Neostomosan oldatot. Kicsi ampullában árulják, egy ampullát 1-másfél liter vízzel kell felönteni. Büdös benzin szaga van, és olyan színű lesz a víz, mint a tej, de semmi baja nem lesz a kutyusodnak. Nekem yorkshire terrierem van, és múlt vasárnap én is találtam benne bolhákat, hétfőn már fürdettem is ezzel a cuccal, azóta nem találtam benne. De egy hét múlva érdemes újra átfürdetni, mert ha a bolhák leraktak petéket, akkor azok 6-7 nap múlva kelnek ki. Szóval én pont ma fürdetem újra:)

15-20 percig kell locsolgatni a kutyát ezzel az oldattal (én lavórba állítottam a kutyámat), lehetőleg a fejét is, mert amikor elkezded a hátára önteni, a bolhák a fejére "menekülnek". Lehet, hogy először a nyakára kellene önteni, és akkor nem tudnak a testéről a fejére átmenni. Szóval kb. negyed óráig locsolgasd ezzel, fontos, hogy mindenhol érje a bőrét. Utána vedd ki, egy kicsit itasd le róla, és vidd le sétálni fél-1 órára, hogy megszáradjon. A fürdetés után ne mosd le vízzel, hagyd rajta megszáradni. A benzin szag szinte azonnal elpárolog, nem fogod érezni rajta, és nem marad semmi nyoma a kutyusod szőrén. Ja, és a bolhák rögtön megdöglenek, valószínűleg már a fürdetéskor kihullanak belőle.

Szóval nagyon jó szer, nekem mindig van otthon belőle. A múltkor voltunk túrázni, és 2 kullancs is mászkált rajta, mikor hazamentünk, valószínűleg ennél több is lehetett benne. Úgyhogy gyorsan lemostam neostomosannal, mert a kullancsok is azonnal kipotyognak, ha benne voltak.

Egy ampulla olyan 300-400 forint körül van. Ha nagyobb kutyusod van, akkor lehet, hogy 2-3 adag kell majd rá, az én kutyámra egy adag elég volt. (másfél liter)

És ha van rá lehetőséged, akkor inkább kint csináld, kertben, vagy erkélyen, mert a szaga elég erős. Bár nálunk a fürdőből is pár perc alatt eltűnt a szag.

Sok sikert, a kezelés után 2 nappal tegyél rá újra cseppeket, vagy nyakörvat, amit használtok.

És szerintem tartsál belőle Te is otthon, egy ismerősömnek van kisállatkereskedése, és azt mondta, hogy irdatlan mennyiségű bolhás kutya van most, nem tudom miért.

2010. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
juj nagyon köszi :D pár perc mulva nyit a bolt, rohanok is venni :D nagyon köszi
2010. júl. 5. 10:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Majd írd meg, hogy hogy sikerült a bolhátlanítás:)
2010. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neostomosan oldatot nem találtam, ezért vettem neki exspotot, ezt ajánlották a boltban. meg vettem neki happypet bolha és kullancsírtó nyakörvet. most ez van rajta, a cseppeket még nem használtam, megvárom míg anyum hazajön mert eléggé ficánka a kutyus és nem tudom fogni, széthúzni a szőrét és cseppegtetni is egyszerre. de szerintem még nem vészes, átnéztem és most is csak egyetlen bolhát láttam benne meg ilyen bolhaürülékeket. remélem segíteni fog. ha nem hat az se baj, de legalább tudom hogy kipróbáltam, ha ezek után se lesz jobb akkor megveszem azt amit mondtál (előző). csak attól félek már hogy a házban is szétszórja. de tényleg csak reménykedni tudok hogy sikerül :D ő az első kutyám és tényleg ha találtam vmi írást kullancs meg bolhás cikkeken csak átgörgettem mert azt hittem ha házba van, akkor kitől kaphatná el? de mostmár vigyázni fogok, miután sikerül kiírtani a bolháit.
2010. júl. 5. 16:40
 8/8 anonim ***** válasza:
A legjobb a Frontline nevű bolhairtó,amelyet aszerint kell kiválasztani,kb hány kilós a kutyus.Egy nap alatt kitakarítja az összes bolhát!A hátára kell kenni,oda,ahol nem tudja lenyalni,hiszen méreg-a szőrével ellentétesen,fenekétől a tarkójáig.Kutyás boltokban,de állatkórházban is lehet kapni,kb.két-háromezer forint.
2010. júl. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!